Norma emisji spalin Euro w TDI.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Norma emisji spalin Euro w TDI.

Post autor: seaman1982 » sob lis 01, 2014 14:02

Odkopie trochę tego kotleta:P

Mam takie pytanie.Pojechalem w PL na stacje przy granicy z zapytaniem jaka mam norme spalin z mysla o zakupie naklejki. I tak jak tu pisze na forum powiedziano mi ze silnik TDI PD bez DPFa maja euro 3. OK. Wszedlem na mobile.de wybralem taki silnik jak ja mam czyli 101 KM (ja mam akurat ATD) i tam wszystkie maja euro 4.
I jak to z tym jest?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9201
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Norma emisji spalin Euro w TDI.

Post autor: wesol » sob lis 01, 2014 14:14

e chyba maja cos kolo euro3.5 choc nie wiem czy sa takie polowki. euro 4 to maja te co maja dpf'a na pokldzie niezaleznei do tego czy to silnik na pd czy CR. Najnowsze CR z dpf maja euro 5.

Chyba jeszcze tylko jakos tak bylo ze te 1.9 PD bez dpfa byly tez co maja euro 3 i4 ale to jakos tak bylo ze poczatkowe czyli te silniki jak ajm asz itp maja euro 3+ a te silniki jak BXE BLS itp maja juz euro 4 ale to nie potwierdzone jest.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
peter_86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: wt sie 15, 2006 09:27
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Norma emisji spalin Euro w TDI.

Post autor: peter_86 » sob lis 01, 2014 14:32

1,9TDI PD AXR ma EURO4 i nie ma DPF-a, ma za to wiekszego kata



seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Re: Norma emisji spalin Euro w TDI.

Post autor: seaman1982 » sob lis 01, 2014 18:59

No wlasnie.AXR to prawie to samo co ATD,i teraz nie wiem czy obydwa maja ta norme czy nie?



Awatar użytkownika
Miel1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn gru 21, 2009 23:22
Lokalizacja: Szczecinek -> ZSZ -> Bad Oeynhausen
Kontakt:

Norma emisji spalin Euro w TDI.

Post autor: Miel1 » ndz gru 14, 2014 02:08

Niemieckie przepisy są moim zdaniem idiotyczne. Wygląda to tak, że wszystkie silniki diesla produkowane od (?) do bodaj 2005 roku dostawały żółtą naklejkę Euro 3. Przepisy nie uwzględniają tego, że niektórzy producenci przygotowali już swoje jednostki do podwyższonych wymagań emisji spalin. Po kilku zarwanych nockach wyczytałem gdzieś tam w internecie, że podobno mój motor (ASZ 130 PS, rok produkcji 2002) ma normę emisji spalin Euro 4 (czyli naklejka zielona). Była również podpowiedź, że należy udać się do serwisu w celu wydania dokumentu, który potwierdza ten fakt (w briefie oraz w niemieckim dowodzie rejestracyjnym z kopyta wbili Euro 3). Udałem się do serwisu VW Glinicke Bad Oeynhausen, ale nie potrafili mi pomóc...serio, facet nie miał źródeł, które mówiłyby, jaką normę emisji ma mój silnik. Skwitował, że to już jest jednak trochę stary samochód...arogant! Ale faktycznie wygląda to tak, że jeżeli motor ma według założeń ustalonych w przepisach Euro 3, a spełnia Euro 4, to serwis wydaje specjalny dokument, który to potwierdza. Taki dokument należy mieć zawsze do wglądu podczas kontroli policyjnej. Jego brak to mandat bodaj 40 euro. Jednak moje wątpliwości wciąż nie zostały rozwiane i tak na prawdę wciąż nie wiem, czy mój motor ma Euro 3, czy jednak Euro 4...może ktoś z Was ma taką wiedzę? Muszę udać się do innego serwisu i możliwe, że moja zagadka się wyjaśni...



Awatar użytkownika
alex_7692
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 748
Rejestracja: sob sty 14, 2012 16:09
Lokalizacja: Grudziądz/ Toruń

Norma emisji spalin Euro w TDI.

Post autor: alex_7692 » ndz gru 14, 2014 17:03

Mój golf 1.9 tdi ALH po sprowadzeniu miał naklejoną zieloną euro4 ale w schowku była schowana euro3, więc chyba poprzedni właściciel musiał się postarać o przejście z euro 3 na 4.


Moje MKII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452768" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Fr1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 12:46
Lokalizacja: Katowice

Norma emisji spalin Euro w TDI.

Post autor: Fr1985 » śr lut 25, 2015 13:00

Szanowne Koleżanki i Koledzy, w związku z poniższym planowanym ograniczeniem wjazdu aut z normą spalin poniżej Euro 4 do centrów miast:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... iast_.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Mam pytanie - mój Golf IV 1.9 TDI (silnik AXR), miesiąc / rok produkcji 04/2003 - jakie spełnia normy emisji spalin - Euro 3 czy Euro 4 ?

Przeczytałem cały ten wątek i generalnie zdania są podzielone.
W instrukcji Golfa, dowodzie rejestracyjnym czy karcie pojazdu też nigdzie tej informacji nie znalazłem.

Jest w necie jakieś wiarygodne źródło informacji o normach emisji spalin poszczególnych silników?
Jak pojadę do ASO się spytać to mi to powiedzą?



Awatar użytkownika
peter_86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: wt sie 15, 2006 09:27
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Norma emisji spalin Euro w TDI.

Post autor: peter_86 » pn mar 23, 2015 09:34

Fr1985, EURO4



sprat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pt lis 15, 2013 14:17

Re: Norma emisji spalin Euro w TDI.

Post autor: sprat » śr kwie 08, 2015 20:54

odgrzeje temat.
Mam TDI ASV (żółta plakietka)
Rozumiem, że to jest tak, że autem z żółtą plakietką mogę poruszać się wszędzie, poza tym obszarem zaznaczonym na mapie?
http://www.muenchen.de/rathaus/Stadt...m_geht_es.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
luzipower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 22:24
Lokalizacja: Środa Wlkp. / Poznań
Kontakt:

Norma emisji spalin Euro w TDI.

Post autor: luzipower » ndz cze 28, 2015 10:18

Siema chłopaki. Sprawa jest.

Mam passka z 2001 roku silnik AVF 1.9 tdi 130 KM i z tego co się orientuje mam euro 3. Obecnie wyjechałem do niemiec do pracy ludzie mówią, że nie mogę nim jeździć po stuttgarcie, bo dostane 40 ojro mandatu.

Problem w tym że passat jest doinwestowany ! nie chce go sprzedawać, mam plany, aby go pomodować jeszcze. Co teraz mam zrobić ?

a) czy da się dodać dpf i zrobić papiery na euro4 ? ktoś pisał, że to wszystko jest pic na wodę, że biorą normy jak wyjechał z fabryki, a nie jakie spełnia obecnie ?
b) zedrzeć naklejkę żółtą euro3 i jeździć bez naklejki (polskie blachy), nie mam meldunku, więc udawać, że jestem turystycznie :D
c) nakleić euro4 (na allegro sprzedają) i tak jeździć do pierwszej kontroli ? żeby nie rzucać się w oczy na pierwszy strzał, że jest euro3, albo nie ma w ogóle (jak zedrę)

ktoś się orientuje - ta kara 40E to za każdym razem jak mnie skontrolują ? np. dzisiaj mandat, jutro trafie na innych polizei i mogą znowu mi walnąć ?


Mój projekt[b] (164 BHP / 356 Nm)[/b] - Zapraszam:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=167475

www.niezniszczalni.com/forum

CRASH TEST BORA 99-05
http://www.youtube.com/watch?v=tDUoEUT3XFA

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Norma emisji spalin Euro w TDI.

Post autor: ciachotdi » ndz cze 28, 2015 11:38

niemcy to nie polska kolego :bajer:

zostaw jak jest bo ino se problemów narobisz


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9201
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Norma emisji spalin Euro w TDI.

Post autor: wesol » ndz cze 28, 2015 12:53

Z tego co wiem to VP nie moz emiec wiecej jak euro 3 chyba ze dokladany jakis dpf ma to tak. PDki maja cos ala norme 3.5 bo ani to nei euro 4 ani ni3 3. Ale te peirwsze czyli AJM ASZ ARL to mialay zdaj sie euro 3. Pozniejsze chyab te nawet slabsze jak AXR czy BXE itd to maja chyba euro 4. Tu poszli nie w moc a w ekologie. Mniejsze otworki na wtryskach sprzyjają lepszemu rozpylaniu paliwa a dodatkowe przepompowanie powietrzem powdouje ze powiny spaliny wylatywac neico lepsze. Mimo wszystko PDki nei maja takiej kontroli jak nowsze jednostki CR by mozna bylo normy windowac do euro 5 itd. Ale jak to jest z tym do konca to nie wiem. Fakt mozna spotkac ze i AJM czy aSZ ma euro 4 ale ciort wie.
wg naszych forumowych danych technicznych to golf 5 mial normy euro 4 a golf 6 ma juz euro 5.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

jaro789
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:56
Lokalizacja: ngi
Kontakt:

Norma emisji spalin Euro w TDI.

Post autor: jaro789 » ndz cze 28, 2015 17:57

zarówno vp jak i pd widywałem z naklejkami normy euro4
do auta dodawany jest filtr chyba dpf firmy hjs
każde auto miało również pod maską naklejkę o zainstalowanym filtrze i każde naklejkę euro4

widziałem takich aut z 20 więc coś w tym musi być



Awatar użytkownika
luzipower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 22:24
Lokalizacja: Środa Wlkp. / Poznań
Kontakt:

Re: Norma emisji spalin Euro w TDI.

Post autor: luzipower » ndz cze 28, 2015 19:28

ciachotdi pisze:niemcy to nie polska kolego :bajer:

zostaw jak jest bo ino se problemów narobisz
czyli jak zostawić ? zostawić euro3 naklejkę, zedrzeć ją i jeździć bez ?


Mój projekt[b] (164 BHP / 356 Nm)[/b] - Zapraszam:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=167475

www.niezniszczalni.com/forum

CRASH TEST BORA 99-05
http://www.youtube.com/watch?v=tDUoEUT3XFA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości