uszkodzone pompowtryski jakie objawy?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lalapo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 15:03
Lokalizacja: kraków

uszkodzone pompowtryski jakie objawy?

Post autor: lalapo » ndz lip 13, 2008 22:00

Witam kupiłem golfa z 2001r 100ps tdi sprowadzonego z niemiec ma przejechane 150tyś ostatni przeglad przy 130tyś na pompowtryskach mechanik mi mówi ze sie psują te pompowtryski tankuje tylko na orlen i dodaje uszlachetniacz mam takie pytanie jakie są objawy jak sie psuja te pompowtryski czy silnik nierówno pracuje? Narazie golf super chodzi i bardzo równo pod komputer podlączałem jak kupowałem i wszystko ok.Może komu sie zepsuły te pompowtryski?Jakie przebiegi wytrzymują te silniki?Za odpowiedzi z góry dziekuje



Awatar użytkownika
jasiek21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 672
Rejestracja: pn lis 13, 2006 13:01
Lokalizacja: Pszów / Karczów
Kontakt:

Post autor: jasiek21 » ndz lip 13, 2008 22:07

nic się nie psuje, zmień mechanika jak takie herezje wymyśla,
po prostu tankuj na sprawdzonych stacjach nic nie powinno się dziać.
Co do przebiegu to wszystko zależy od traktowania, ale spokojnie powinien jakiś milion wytrzymać.
Prędzej elektronika padnie i buda się rozleci.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/228972.html][img]http://images.spritmonitor.de/228972.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » ndz lip 13, 2008 23:00

jasiek21 pisze:nic się nie psuje, zmień mechanika jak takie herezje wymyśla,
po prostu tankuj na sprawdzonych stacjach nic nie powinno się dziać.
Co do przebiegu to wszystko zależy od traktowania, ale spokojnie powinien jakiś milion wytrzymać.
Prędzej elektronika padnie i buda się rozleci.
Zgadzam się.Jak wszystko ok to po co zmieniać pompowtryskiwacze.Jak pompowtryski wysiadają to auto nie chcę zapalić.Mechanik chcę Cię naciągnąć poprostu



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » ndz lip 13, 2008 23:17

150.000 km to żaden przebieg a jak będziesz lał do zbiornika syf, to czy to są pompowtryski, czy pompa VP to i tak może paść. Mój Mk5 ma prawie 200.000 km i wszystko OK. Wbrew opiniom PD nie są takie złe jak niektórzy o nich mówią, dla przykładu bardziej czuły jest na pewno system CR w Fordach a wracając do PD to zawsze można je zregenerować i w ten sposób obniżyć koszta. I jeszcze jedno - jak tankujesz na markowych stacjach to po co dodawać uszlachetniacz
Ostatnio zmieniony pn lip 14, 2008 00:18 przez doggie, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
lalapo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 15:03
Lokalizacja: kraków

uszkodzone pompowtryski jakie objawy?

Post autor: lalapo » pn lip 14, 2008 01:26

Dzięki za odpowiedzi.Mechanik nie chce mnie naciągnąć na koszty na naprawę tylko pracuje w serwisie ww w Krakowie i powiedział że naprawiają dwie takie usterki z pompowtryskami na tydzien i dlatego pytam czy faktycznie sie to tak psuje ponieważ to nie jest tania naprawa i mnie trochę nastraszył,narazie nic sie niedzieje z golfem jestem bardzo zadowolony tylko pytam czy to prawda może komuś sie to zepsuło,podobno wyciera sie głowica przy wtryskach,pisze to co mi mowił.Uszlachetniacz dodaje ponieważ podobno pomaga a nie jest drogi.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: uszkodzone pompowtryski jakie objawy?

Post autor: doggie » pn lip 14, 2008 01:44

lalapo pisze:Dzięki za odpowiedzi.Mechanik nie chce mnie naciągnąć na koszty na naprawę tylko pracuje w serwisie ww w Krakowie i powiedział że naprawiają dwie takie usterki z pompowtryskami na tydzien i dlatego pytam czy faktycznie sie to tak psuje ponieważ to nie jest tania naprawa i mnie trochę nastraszył,narazie nic sie niedzieje z golfem jestem bardzo zadowolony tylko pytam czy to prawda może komuś sie to zepsuło,podobno wyciera sie głowica przy wtryskach,pisze to co mi mowił.Uszlachetniacz dodaje ponieważ podobno pomaga a nie jest drogi.
nie bardzo rozumiem gdzie się może wycierać głowica???



Awatar użytkownika
lalapo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 15:03
Lokalizacja: kraków

uszkodzone pompowtryski jakie objawy?

Post autor: lalapo » pn lip 14, 2008 01:53

pompowtryski są osadzone w głowicy i są na nich takie oringi (gumki)Pompowtryski się ruszają i wyciera się głowica pokazywał mi głowice uszkodzoną z ww turana ale ja się nieznam i niewiem czy to było uszkodzone.Z moim golfem jest wszystko ok tylko pytam czy ktoś naprawial taką usterke bo wydaje mi sie że jak by to bylo takie wadliwe to ww by tego niestosował w nowszych silnikach a przecież sa i dlatego go niesłuchałem i kupiłem bo golf jest zadbany



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn lip 14, 2008 02:08

czyli gniazda zaworów. Zobaczysz, zrobisz nim "kawał" kilometrów. Nie ma się co martwić na zaś. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
lalapo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 15:03
Lokalizacja: kraków

Post autor: lalapo » pn lip 14, 2008 05:53

nie gniazda zaworów,wtryskiwacz jak jest osadzony w głowicy to jest uszczelniony oringiem a gniazda zaworów są w środku głowicy



Awatar użytkownika
jasiek21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 672
Rejestracja: pn lis 13, 2006 13:01
Lokalizacja: Pszów / Karczów
Kontakt:

Post autor: jasiek21 » pn lip 14, 2008 06:52

chyba że chodzi o to że w skutek używanie złego oleju, czyli bez normy do pompowtrysków one się psują.
Dla każdego użytkownika silnika PD powinno być ważne używanie prawidłowego oleju i tylko sprawdzone paliwo z zaufanej stacji.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/228972.html][img]http://images.spritmonitor.de/228972.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr lip 16, 2008 08:58

lalapo pisze:nie gniazda zaworów,wtryskiwacz jak jest osadzony w głowicy to jest uszczelniony oringiem a gniazda zaworów są w środku głowicy
Rozumiem. Ale nie słyszałem jeszcze o takim przypadku. Mój Mk5 ma prawie 200.000 km i jest wszystko OK, także z tym wycieraniem to lekka przesada



Awatar użytkownika
Cwieku
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 23:04
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Post autor: Cwieku » śr lip 16, 2008 16:12

Widze w narodzie obawe przed PD. Dajcie spokój z tymi zdaniami ze pompowtryski padają! Trzeba lać dobre paliwo tak jak koledzy mówią i dbać o samochód, anie jeździć na byle czym i lać olej do silnika byle jaki. Dbasz to masz.
lalapo, będziesz o niego dbał to nei masz sie co martwić, tylko wymaga to paliwa z zaufanych stacji, oleju do pompowtrysków i sprawdzania czy poziom jest OK. Z uszlachetniaczem daj sobie spokój. Ciesz się samochodem, a nie dramatyzuj ;) bo nie masz powodów ;). pozdro i mozesz sie pochwalić co za bryczkę nabyłeś ;)


[b]Nie dyskutuj z idiotami. Najpierw sprowadzą Cię do ich poziomu, później pokonają doświadczeniem.[/b]

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw lip 17, 2008 11:06

Cwieku pisze:Widze w narodzie obawe przed PD. Dajcie spokój z tymi zdaniami ze pompowtryski padają! Trzeba lać dobre paliwo tak jak koledzy mówią i dbać o samochód, anie jeździć na byle czym i lać olej do silnika byle jaki. Dbasz to masz.
lalapo, będziesz o niego dbał to nei masz sie co martwić, tylko wymaga to paliwa z zaufanych stacji, oleju do pompowtrysków i sprawdzania czy poziom jest OK. Z uszlachetniaczem daj sobie spokój. Ciesz się samochodem, a nie dramatyzuj ;) bo nie masz powodów ;). pozdro i mozesz sie pochwalić co za bryczkę nabyłeś ;)
święta racja, lać - dbać - jeździć.



Awatar użytkownika
lalapo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 15:03
Lokalizacja: kraków

Fwd: Re: Pytanie

Post autor: lalapo » czw lip 17, 2008 21:38

Dzięki za odpowiedzi Chciałem sie dowiedzieć czy komuś się popsuły pompowtryski.Ponieważ mechanik mi rozradzał kupno samochodu na pompowtryskach mówił żebym szukał starszego samochodu starszej generacji na zwykłej pompie ale go nie posłuchałem i kupiłem golfa mk4 2001rok na pompowtryskach ponieważ był zadbany ma przejechane 149tys ostatni przegląd przy 130tyś sprowadzony z Berlina.Tankuje tylko na orlen i wymieniam oleje i filtry myślę że sie nie popsuje bo to nie jest tania naprawa.Mam jeszcze pytanie czy pomaga ten uszlachetniacz do paliwa? Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw lip 17, 2008 21:40 przez lalapo, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości