Dlugo odpala na cieplym

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » sob cze 21, 2008 16:51

Jeszcze raz podkreślam- istnieje prosta zależność mechaniki i elektroniki.
Jak wytłumaczysz fakt że wcześniej paliło na "dotyk" a teraz nie?Mapa wyblakła?Obroty w normie...Znam przypadki że po 60kkm PD lub CR przerobiono na złom.Nic nie ma pewnego... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » ndz cze 22, 2008 00:52

oldstaszek pisze:Jeszcze raz podkreślam- istnieje prosta zależność mechaniki i elektroniki.
Jak wytłumaczysz fakt że wcześniej paliło na "dotyk" a teraz nie?Mapa wyblakła?
Oj oj...ty o problemie z mechanicznym zuzyciem pompy a ja o problemie ze zbyt mala iloscia obr. Dlatego tez czasem regeneracja rozrusznika wystarczy (albo swieze AKU) co widac w postach kolegow i z mojego doswiadczenia....
Prosze Cie naprawde nie chce mi sie pisac po raz 100 tego samego. Owszem to co opisales jest w 100% prawdziwe ale zazwyczaj dotyczy aut bez komputera (starsza generacja). TDI w wiekszosci przypadkow maja zbyt maly przebieg by pompy umieraly w takiej ilosci ile jest problemow z zapalaniem. Natomiast rozruszniki czy akumulatory juz bardziej. I uwierz mi czasem roznica 20 RPM ma kolosalne znaczenie !
Dlatego tez silnik 1Z z przebiegiem 400tys lepiej pali niz ALH z przebiegiem 150tys km :)
Problem jest zwiazany z mechanika ale nie do konca z pompa. Dlatego tez zwiekszenie dawki na nastawniku prawie nie skutkuje albo naprawde tylko w przypadkach gdzie te obroty sa na granicy limitu.
Zmiana mapy startowej eliminuje ten problem do momentu mechanicznego zgonu pompy albo pompowtryskiwaczy. Inaczej bys musial caly uklad rozruchowy wymienic na nowy...lacznie z kablami by strat nie bylo.
Wiec przyznaje Ci racje ale do TDI to co opisales ma znaczenie marginalne...
A mapy nie blakna ...po prostu uklad rozruchowy traci swoja 100% wydajnosc i powiedzmy spada predkosc rozruchu o 30RPM. Na zimnym mapa tak jest napisana ze da full dawke ale na cieplym da 0 (zero) wiec...
Dlatego tez silniki typu poprzeczne AFN (golf III, ibiza) maja problemy z rozruchem prawie w kazdym egzemplarzu a te same silniki wzdluzne np A4 pala bez problemu (no chyba ze 500tys przejechaly ale to juz to co opisales zaczyna sie dziac). Po prostu mapy w silnikach wzduznych maja charakterystyke :)
Ostatnio zmieniony ndz cze 22, 2008 00:56 przez rob555, łącznie zmieniany 1 raz.


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

jaradeus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:25
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: jaradeus » ndz cze 22, 2008 20:09

Witam
rob555 w końcu zaczynasz widziec problem troszke inaczej, to dobrze! :grin: w moim AHF ktory palil "katastrofa" na cieplym jak juz pisalem wczesniej wymienilem tylko aku i jak reka odjal. kupilem tez nowy szczotkotrzymacz i tulejki ale nie chcialo mi sie wymieniac. po wymianie aku wydawalo mi sie , ze to juz to jak powinien palic. ale tydzien temu wygrzebalem jednak rozrusznik i powymienialem wszystko. efekt piorunujacy!!! nie zdaze nawet kluczykim do konca przekrecic i dizloch juz klepie. rozrusznik nie wygladal na bardzo zuzyty, jedyne co to czarny komutator, i chyba od tego stracil wigor swoj. jezdze juz od tygodnia i jest naprawde rewelacja, nie to auto. no i przy odpalaniu nie ma zadnych wibracji!!! po prostu nie czuc jak silnik odpala.
a na pompe to chyba u mnie za wczesnie, auto ma 141 tys km niedawno z hamowni wyszlo 115 KM 241 Nm wiec sprawny i nie ma co tam zagladac. wiec jesli ktos ma problemy z rozruchem na cieplo to na poczatek aku i rozrusznik do przegladu, jesli nie pomoze no to trzeba isc nieco innym tropem jak koledzy pisali wczesniej. pozdrawiam.



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » ndz cze 22, 2008 20:42

jaradeus pisze:Witam
rob555 w końcu zaczynasz widziec problem troszke inaczej, to dobrze! :grin:
Prosze Cie...zawsze tak samo uwazalem i zdania nie zmienia :)
I wspomnisz moje slowa ... za jakies pol roku jak zaczna sie znowu problemy wrescie dojrzejesz do zmiany mapy i bedziesz mial po problemie na zawsze..


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

jaradeus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:25
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: jaradeus » ndz cze 22, 2008 21:03

a co to znaczy te pol roku? co rozrusznik znowu zdechnie! nie wyglupiaj sie, moj nie byl rozbierany od nowosci! wsadzilem mu wszczystko oryginalene, identyczne jak bylo wiec nie ma takiej mozliwosci aby siadl za pol roku!!!



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » sob cze 28, 2008 22:13

rob555 ma w 100% rację, moje 1,9 TDI w MKV też na gorącym ciężko palił i zakołysał na poduszkach przy odpalaniu, wymieniłem (na próbę) akumulator - nic nie dało, czyściłem rozrusznik - nic nie dało, dopiero zmiana mapy dawki startowej i autko pali na dotyk. Okazało się, że część PD dawała za małą ilość paliwa a druga część normalną, czyli podczas rozruchu te które dawały dobrze zaczęły przelewać bo drugie dawały za mało i przy zapłonie stąd to szarpnięcie - teraz jest OK



[ Dodano: 28 Cze 2008 22:59 ]
na cmentarzu pesymista widzi tylko same krzyże a optymista zobaczy same plusy :helm:
Ostatnio zmieniony sob cze 28, 2008 23:02 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bora gdz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt maja 16, 2008 23:38
Lokalizacja: Grudziądz - Lotnisko
Kontakt:

Post autor: bora gdz » ndz cze 29, 2008 10:41

Panowie u mnie problem odpalania na ciepłym rozwiązany!!!!!!zimny zawsze palił dobrze...

a pomogła.... wymiana akumulatora na nowy :bigok:

wiem ze sa zwolennicy i przeciwnicy tej teorii, ale w moim przypadku nowy aku (MOLL M3+) rozwiązał sprawę.

Nadmienię iż poprzedni akumulator był z roku 1998 czyli od nowości auta...

PZDR :grin:

PS. a na komputer i tak pojade bo juz wiem gdzie w Grudziądzu :grin:
Ostatnio zmieniony ndz cze 29, 2008 10:43 przez bora gdz, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/405752.html][img]http://images.spritmonitor.de/405752.png[/img][/url]

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=171775

http://pl.youtube.com/watch?v=x11ngwf7C1Q

budzyn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 10:31
Lokalizacja: [NDZ] Działdowo

Post autor: budzyn » sob sie 30, 2008 09:23

Miałem potworne problemy z zapalaniem na ciepłym silniku - mechanik siedział ponad tydzień, zaproponował sprawdzenie komputera. Samochód kupiłem w październiku zeszłego roku i wtedy ten problem nie występował. Od trzech miesięcy zapala ciężko kiedy się rozgrzeje.
Ostatnia deska ratunku była wymiana map. Nie byłem również zwolennikiem dłubania w fabrycznych ustawieniach - ale postanowiłem zaryzykować - po wymianie wszystko jest OK. Tak jak chodzi teraz i zapala - jeszcze nie było.
Elektryk który to robił stwierdził, że było już coś tam przestawiane - więc myślę, że jakiś nieudolny chiptunningowiec sknocił robotę.

Dodam, że oprogramowanie które wgrał mi elektryk - jest ortyginalnym oprogramowaniem - takim jakie jest wgrywane przez fabrykę - nie modyfikowanym.

Pozdrawiam



sebastuss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 26, 2008 21:55
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

Post autor: sebastuss » pn paź 20, 2008 21:30

witam

od niedawna sledze to forum (jest zaj...i bardzo ciekawe :grin: )
przeczytałem ten watek od A do Z :)

tez mam problem z zapalaniem na ciepłym silniku na zimnym pali na dotyk(zwlaszcza ze dzisiaj poprawilem kat wtrysku bo sie okazalo ze jest masakryczny )

chcialbym zmianic mapy startowe poniewaz po przeczytaniu wszystkich postow w tym temacie wydaje mi sie to najlepszym rozwiazaniem

moj znajomy ma audi A3 1.9 TDI 110Ps przerobiony podobno na 130 po chiptuningu i jezdzi juz tym kilka lat bez problemów(a musze przyznac niezle go goni :grin: ) poza tym chip byl juz kilka lat wstecz zalozony zanim to auto kupil

chcialbym sprbowac samemu rozwiazac ten problem

moj silnik to AHF
gdzie moge znalezc jakies dane na ten temat i ewentualne wskazowki jak to zrobic?

za kazda pomoc z gory wielkie dzieki

pozdrawiam


tu nie ma kultury, tu sa procedury;)

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pn paź 20, 2008 21:48

sebastuss pisze:witam

od niedawna sledze to forum (jest zaj...i bardzo ciekawe :grin: )
przeczytałem ten watek od A do Z :)

tez mam problem z zapalaniem na ciepłym silniku na zimnym pali na dotyk(zwlaszcza ze dzisiaj poprawilem kat wtrysku bo sie okazalo ze jest masakryczny )

chcialbym zmianic mapy startowe poniewaz po przeczytaniu wszystkich postow w tym temacie wydaje mi sie to najlepszym rozwiazaniem

moj znajomy ma audi A3 1.9 TDI 110Ps przerobiony podobno na 130 po chiptuningu i jezdzi juz tym kilka lat bez problemów(a musze przyznac niezle go goni :grin: ) poza tym chip byl juz kilka lat wstecz zalozony zanim to auto kupil



moj silnik to AHF
gdzie moge znalezc jakies dane na ten temat i ewentualne wskazowki jak to zrobic?

za kazda pomoc z gory wielkie dzieki

pozdrawiam
Mozesz sprówac vagiem, ale musisz miec jego pełną wersje, wchodzisz w select/engine/login/12233/adaptacje/05 tam masz 32768, wpisz np. 33267 i zapisz jak nie da to pokarze error i max ile mozesz wpisac, za duzo nie dasz rady bo nastawnik tego nie przyjmie, wpisuj do tego momentu az odrzuci i bedziesz wiedział jaka to liczba jest któa przyjmie. Ale za duzo nie podniesiesz w ten sposób dawki startowe- ale niektórym pomaga. jak nie to korekcja dawki u tunera.
Ostatnio zmieniony pn paź 20, 2008 21:50 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 2 razy.



SMUTNYINDYK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 23:11
Lokalizacja: warszawa

Post autor: SMUTNYINDYK » pn paź 20, 2008 22:51

Panowie! Moja żona ma Beetla 19 TDI ALH z przebiegiem 177000km i tenże pojazd pali na zimno i na ciepło wręcz super[czasami wydaje mi się że aż za szybko] i jak to wszystko czytam to włos mi się jeży, że coś może się popieprzyć. I tu napiszę na tym forum pewnie coś oburzającego. Niedawno sprzedałem Citroena 2.0 HDI[pojazd na F] i ten do końca palił w każdej sytuacji perfect. Teraz kupiłem C-MAXA z FRANCUSKIM silnikiem 1.6 HDI[u Forda nazywa się TDCI] i ten zachowuje się też doskonale. Tu rodzi się pytanie- gdzie ta gównianość wszystkiego co na F. Żona zaparła się na Beetla, ale jak to czytam to dostaję koszmarów nocnych.


SmutnyIndyk - VW New Beetle 19TDI,Ford C-Max 1.6TDCI[sprzedałem],PEUGEOT306 1600 8V benzyna[1997r], Stilo ABARTH Full wypas 2006r[ chyba najlepszy].

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pn paź 20, 2008 22:55

SMUTNYINDYK pisze:Panowie! Moja żona ma Beetla 19 TDI ALH z przebiegiem 177000km i tenże pojazd pali na zimno i na ciepło wręcz super[czasami wydaje mi się że aż za szybko] i jak to wszystko czytam to włos mi się jeży, że coś może się popieprzyć. I tu napiszę na tym forum pewnie coś oburzającego. Niedawno sprzedałem Citroena 2.0 HDI[pojazd na F] i ten do końca palił w każdej sytuacji perfect. Teraz kupiłem C-MAXA z FRANCUSKIM silnikiem 1.6 HDI[u Forda nazywa się TDCI] i ten zachowuje się też doskonale. Tu rodzi się pytanie- gdzie ta gównianość wszystkiego co na F. Żona zaparła się na Beetla, ale jak to czytam to dostaję koszmarów nocnych.
Tylko zrób tym HDI ponad 300 tys km i wtedy daj swoja opinie- zobaczymy ile na tym dystansie zostawisz kasy na same wtrsyki :grin: Takie tam odpalanie na ciepło do skorygowania za 300zł jest niczym przy wydaniu 2000 tys zł na jeden wtrysk co 150 tys km



sebastuss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 26, 2008 21:55
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

Post autor: sebastuss » pn paź 20, 2008 23:00

Mozesz sprówac vagiem, ale musisz miec jego pełną wersje, wchodzisz w select/engine/login/12233/adaptacje/05 tam masz 32768, wpisz np. 33267 i zapisz jak nie da to pokarze error i max ile mozesz wpisac, za duzo nie dasz rady bo nastawnik tego nie przyjmie, wpisuj do tego momentu az odrzuci i bedziesz wiedział jaka to liczba jest któa przyjmie. Ale za duzo nie podniesiesz w ten sposób dawki startowe- ale niektórym pomaga. jak nie to korekcja dawki u tunera.

dzieki
właśnie takiej konkretnej odpowiedzi potrzebowalem :grin:
po tym co przeczytalem w tym dziale mam szczera nadzieje ze chociaz troche pomoze

mam vaga ale nie wiedzialem gdzie dokladnie szukac (dzisiaj sie troche nagłówkowalem na d tym i siedze na forum od 16ej i szukam :crazy: )

jutro sprobuje i napisze czy cos to dalo

ewentualnie bede szukal metod jakimi posluguja sie tunerzy w tych przypadkach chociazby z czystej ciekawosci (meczy mnie to zapalanie od dluzszego czasu)


tu nie ma kultury, tu sa procedury;)

SMUTNYINDYK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 23:11
Lokalizacja: warszawa

Post autor: SMUTNYINDYK » pn paź 20, 2008 23:06

Do PINKFLOYD- pewnie możesz mieć rację Berlingo w momencie sprzedaży 163000km, C-Max teraz 70 000km, jedynie Peugeot ma 183000km, ale to benzyna. Wierzę, że przed VW żony jeszcze jakieś100 000km bez problemów.


SmutnyIndyk - VW New Beetle 19TDI,Ford C-Max 1.6TDCI[sprzedałem],PEUGEOT306 1600 8V benzyna[1997r], Stilo ABARTH Full wypas 2006r[ chyba najlepszy].

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości