Kopci na siwo i nierówno pracuje, duzo pali MK2 GTD

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

daro79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 24, 2008 14:47
Lokalizacja: kędzierzyn, opolskie
Kontakt:

Kopci na siwo i nierówno pracuje, duzo pali MK2 GTD

Post autor: daro79 » pn mar 24, 2008 17:47

Witam. Ja mam problem w MK2 GTD. Jak jest zimny to gdy go odpale kopci na siwo i to dość mocno, mozna to porównać z kopceniem auta cięzarowego. I nie dość ze kopci to jeszcze nierówno pracuje ale to wszystko do momentu gdy silnik jest zimny. Potem wszystko wraca do normy, czyli nie kopci ale spaliny strasznie śmierdzą, jak by były z auta cięzarowego, bardzo specyficzny zapach taki jakby ostry. Moim zdaniem tez dość sporo pali bo prawie 7l/100km. Nie wiem co to moze być, czy wtryski leją czy moze pompa jest padnięta. Moze ktoś z was da mi jakieś wskazówki co z tym zrobić. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
karol450
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr paź 19, 2005 18:01
Lokalizacja: Prabuty
Kontakt:

Post autor: karol450 » pn mar 24, 2008 17:59

sprawdz siwiece pewnie ktoras nie grzeje jak kopci na siwo i jak jest zimny a co do spalania to moze masz za duza dawke



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn mar 24, 2008 18:05

daro79, ja mam podobnie w sensie ze kopci i nie równo chodzi jak odpale (choć nie zawsze i nie zawsze tak samo) poprostu ok 30 sekund tak jakby nie palił na wszystkie potem juz ok i jutro wymieniam świece !!! i mam nadziej ze to będzie ta przyczyna :D

Co do spalania to podstawowe 2 rzeczy !!
filtr paliwa i filtr powietrza ! kiedy wymieniane ??
następnie zobacz czy nie masz gdzieś wycieków ... od baku do silnika potem czy wszystkie przewody metalowe od wtrysków są podokręcane (miałem przypadek ze jeden sie poluzował i mi lało z niego) potem czy przewody nadmiarowe są całe !! nie popękan bo moze sie tak samo z nich lać .. czy koło wtrysku gdzieś nie jest mokro czy pompa nie jest mokra



daro79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 24, 2008 14:47
Lokalizacja: kędzierzyn, opolskie
Kontakt:

Post autor: daro79 » pn mar 24, 2008 19:10

Świece mam nowe, wymienione jakies 3 tygodnie temu. Aha i jak zaczyna kopcic to normalnie siwy dym a gdy pociągne ssanie przestaje kopcic a gdy za chwile spuszcze ssanie to znowu zaczyna kopcic przestaje dopiero jak silnik sie zagrzeje.



Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

Post autor: vision » pn mar 24, 2008 19:21

od siebie dodam kąt wtrysku , lewe powietrze , rozrząd , tak na szybko to rusz pompą w stronę silnika i daj znać
Ostatnio zmieniony pn mar 24, 2008 19:22 przez vision, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Piter_TDi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr paź 10, 2007 00:05
Lokalizacja: DvW

Post autor: Piter_TDi » wt mar 25, 2008 00:02

ja tez obstawiam, ze kat wtrysku, przestaw pompe o jeden ząbek do przodu i wtedy zobacz jak bedzie,



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 55 gości