all vw ogrzewanie i świerszcze w układzie wentylacyjnym!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

PIOTR75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 15:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

all vw ogrzewanie i świerszcze w układzie wentylacyjnym!!!

Post autor: PIOTR75 » ndz lis 18, 2007 20:54

co może być przyczyną "zawieszania "się klimy ?? czasami gdy włączę auto to nie działa mi klimatyzacja....która włacza sie po pewnym czasie??i jak usunąć "świerszcze" z układu wentylacyjnego??mam vw passata z 2000 roku.. proszę o porade.. piotr


Piotr Tworek

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz lis 18, 2007 21:40

Witam
PIOTR75 pisze:czasami gdy włączę auto to nie działa mi klimatyzacja....która włacza sie
Czujnik temperatury zewnętrznej (poniżej 5 stopni się nie włączy). Jak się nagrzeje od komory silnika to czasem się da nawet na mrozie włączyć (ale na postoju).
PIOTR75 pisze:jak usunąć "świerszcze" z układu wentylacyjnego
Może to dmuchawa, ja w Audi napsikałem jakiegoś smaru podczas jej pracy, w kierunki ośki obrotu i minęło.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 18 Lis 2007 20:42 ]
PIOTR75 pisze:mam vw passata z 2000 roku
chyba że masz climatronic, to mogą zgrzytać przekręcające się klapki sterujące kierunkiem nadmuchu....



PIOTR75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 15:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: PIOTR75 » ndz lis 18, 2007 21:56

czyli z tego wynika ze klimatyzacji nie powinno włączac sie w niskich temp. a tylko korzystac z ciepła silnika?? (econom)??


Piotr Tworek

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz lis 18, 2007 23:01

PIOTR75 pisze:czyli z tego wynika ze klimatyzacji nie powinno włączac sie w niskich temp. a tylko korzystac z ciepła silnika?? (econom)??
nie, spokojnie można włączać, a czujnik ma zapobiegać oblodzeniu parownika (ewentualnemu). Jeśli będzie zbyt zimno to się po prostu nie włączy. Ja mam zwykłą klimę, ale zasada działania jest ta sama i zabezpieczenie zapewne jest takie samo tylko sterowanie inne.
Nawet trzeba włączać min. raz w tygodniu na chwile, żeby spręarkę nasmarować. Przy funkcji odparowania szyb klima i w zmie jest przydatna.
Pozdrawiam.



PIOTR75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 15:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: PIOTR75 » ndz lis 18, 2007 23:07

a co moze być powodem ze czasami po włączeniu kluczyka do stacyjki i odpaleniu silnika wszystkie cyferki i literki w klimatronik migają jak choinka??


Piotr Tworek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości