Sharan AHU kopci na jasno

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

czyzewskhenry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 12:38
Lokalizacja: augustów

Sharan AHU kopci na jasno

Post autor: czyzewskhenry » sob paź 06, 2007 08:27

witam. na zimnym silniku kopci białym dymem, gdy sie zagrzeje wszystko jest ok. silnik 1.9 tdi 90 km -ahu (sharan)
Ostatnio zmieniony śr paź 10, 2007 13:52 przez czyzewskhenry, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: gOOzOl » sob paź 06, 2007 13:43

a jak wyglada odpalanie? problemy sa? moze to para jest tylko? plynu chlodzocego ubywa?



czyzewskhenry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 12:38
Lokalizacja: augustów

Post autor: czyzewskhenry » sob paź 06, 2007 18:19

problemów z odpalaniem nie ma , pali na dotyk. raczej to nie para bo wygląda na biały dum, jak sie rozgrzeje dym znika, płyn też w normie nic nie ubywa
Ostatnio zmieniony sob paź 06, 2007 18:20 przez czyzewskhenry, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: gOOzOl » sob paź 06, 2007 19:24

ok. z tym ze jesli takie cuda dzieja sie np tylko po nocy to bym jednak stawial na wode skroplona w wydechu. jesli ten dymek jakis zapach ma to napisz jaki . oleju ci tak czasem nie gubi?



Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » sob paź 06, 2007 19:52

jesli autko stoi pod chmurka i dzieje się to gdy tem na dworze spada ponizej 10 stopni na zimnym to normalny objaw, para z tłumnika, po prostu na krótkich odcinkach woda z tłumika nie zdaży Ci odparowac


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

czyzewskhenry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 12:38
Lokalizacja: augustów

Post autor: czyzewskhenry » sob paź 06, 2007 23:00

oleju nie bierze, a i dymił gdy była temperatura powietrza powyżej 10 stopni. dymi nie tylko po nocy a nawet jak troche postoi i zanim sie nagrzeje to kopci, nie mam pojecia jaka moze byc przyczyna, jedni mówią mi ze moze być turbina inni ze wtryski, a ja juz nie wiem gdzie szukac



Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: gOOzOl » ndz paź 07, 2007 09:49

wtryski jakby ci laly to ten dymek bylby raczej czarny i nie tylko na zimnym. zmierz kompresje jaka jest. co do turbo to jesli sra mocno olejem to ten dymek bylby raczej niebieski no i bralby ci ten olej :> ale dla pewnosci sprawdz czy nie masz w rurach ic jakies duzej ilosci oleju. czytalem tu kiedys ze komus zatkala sie odma i turbo bylo powodem zostawiania mocnej zaslony dymnej, ale to tez nie tylko na zimnym. moze uszczelniacze zaworow sie skonczyly? na zimnym musialby wtedy wypalic to co tam sobei scieklo, akle wydaje mi sie ze to na odpalanie powinno sie przelozyc. zobacz czy pasek masz dobrze napiety, podjedz na ajkis komputerek i pomierz autko



czyzewskhenry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 12:38
Lokalizacja: augustów

Post autor: czyzewskhenry » pn paź 08, 2007 15:14

co do oleju to własnie wróciłem z zagranicy z przyczepko to na 3000 km zjadł mi 1 litr oleju, rozebrałem też przepływomierz i było tam troche oleju wyczysciłem ale jak kopcił tak kopci. nha kompie pokazuje ze nie ma zadnych błędów i ze zapłon dobrze ustawiony
Ostatnio zmieniony pn paź 08, 2007 15:16 przez czyzewskhenry, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: gOOzOl » pn paź 08, 2007 20:50

stawiam na uszczelniacze zaworow. oleju troche za duzo lyknal.



radek330
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 10, 2007 12:53
Lokalizacja: Nowy Targ/Kraków

Re: sharan zimny kopci jsnym dymem

Post autor: radek330 » śr paź 10, 2007 13:11

czyzewskhenry pisze:witam. na zimnym silniku kopci białym dymem, gdy sie zagrzeje wszystko jest ok. silnik 1.9 tdi 90 km -ahu (sharan)
witam...:)
przeglądałem forum i natknałem sie na twojego posta... Miałem kilka lat temu identyczny problem.Zimny silnik i kopcenie na biało..napoczątku bardzo niewielke , ale z upływem czasu coraz mocnejszy biały obłok za moim golfem III. Odwiedziłem chyba z 5 mechaników, każdy mówił co innego..że to uszczelniacze zaworów, że para wodna...itp w końcu jeden najsprytniejszy odkrecił wąż odprowadzający powietrze ze sprężarki..stwierdził delikatny, minimalny luz ośki łopatek. Przy tysiącach obrotów na minutę taki luz to zabójstwo dla turbiny. turbina smarowana jest olejem z silnika (przynajmniej tak było w moim golfie) a wiec jak zaczeła pracować te małe nieszczelności spowodowane luzem powodowały przeciekanie oleju. w miare jak sie rozgrzewała nastepowało uszczelnienie...
to wszystko skończyło sie regeneracją całej sprężarki -praktycznie została sama obudowa a całe wnętrze zostało wymienione.. ogromny koszt bo ok. 1500zł. od tego czasu sprężarka chodzi jak nowa, zero kopcenia na biało.

[ Dodano: 10 Paź 2007 13:13 ]
witam...:)
przeglądałem forum i natknałem sie na twojego posta... Miałem kilka lat temu identyczny problem.Zimny silnik i kopcenie na biało..napoczątku bardzo niewielke , ale z upływem czasu coraz mocnejszy biały obłok za moim golfem III. Odwiedziłem chyba z 5 mechaników, każdy mówił co innego..że to uszczelniacze zaworów, że para wodna...itp w końcu jeden najsprytniejszy odkrecił wąż odprowadzający powietrze ze sprężarki..stwierdził delikatny, minimalny luz ośki łopatek. Przy tysiącach obrotów na minutę taki luz to zabójstwo dla turbiny. turbina smarowana jest olejem z silnika (przynajmniej tak było w moim golfie) a wiec jak zaczeła pracować te małe nieszczelności spowodowane luzem powodowały przeciekanie oleju. w miare jak sie rozgrzewała nastepowało uszczelnienie...
to wszystko skończyło sie regeneracją całej sprężarki -praktycznie została sama obudowa a całe wnętrze zostało wymienione.. ogromny koszt bo ok. 1500zł. od tego czasu sprężarka chodzi jak nowa, zero kopcenia na biało.



czyzewskhenry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 12:38
Lokalizacja: augustów

Post autor: czyzewskhenry » śr paź 10, 2007 20:26

dzieki za odpowiedz. tez podejrzewam ze to turbina, tylko kazdy stawia na wtryski lub uszczelniacze. u kolegi był podobny objaw w caravelli tdi, az padła turbina. podejrzewam ze i u mnie bedzie to samo

[ Dodano: 10 Paź 2007 20:29 ]
dzieki za odpowiedz. tez mysle ze to turbina, ale kazdy mówił ze to uszczelniacze lub wtryski...kolega miał taki problem w caraveli tdi, az padła mu turbina... mysle ze i u mnie to samo



radek330
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 10, 2007 12:53
Lokalizacja: Nowy Targ/Kraków

Post autor: radek330 » śr paź 10, 2007 20:53

witam
nie ma sprawy..jestem przekonany w 90% że to niestety turbina...jeżeli sie okaże że to ona to radzę jechac z nia to fachowca z prawdziwego zdarzenia. nic nie pomogą żadne wytaczania ośki łopatek przez slusarza czy innego magika... turbina to niesamowicie delikatne ustrojstwo,osiąga tysiące obrotów na minutę, regeneracja polega na wymienieniu praktycznie wszystkich bebechów z jej wnętrza i testy na hamownii, a to juz wyższa szkoła jazdy. znam dobry zakład kolo Krakowa i jest podobno też w bielsku białej...

pozdrawiam



czyzewskhenry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 12:38
Lokalizacja: augustów

Post autor: czyzewskhenry » śr paź 10, 2007 21:59

ok. dzieki. u nas niestety nie ma chyba zbyt dobrych specjalistów. kraków i bielsko biała jest troche dla mnie daleko poszukam moze gdzies w podlaskim bo w tych okolicach mieszkam. A czy orientujesz sie jakim kosztem byłoby kupienie drugiej zregenerowanej turbiny i czy wogóle warto takiej szukac



radek330
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 10, 2007 12:53
Lokalizacja: Nowy Targ/Kraków

Post autor: radek330 » śr paź 10, 2007 22:40

musisz faktycnie poszukać jakiegos zakładu...wstukaj na googlach może coś znajdziesz.. wiesz z uzywana turbiną jest różnie..pewnie jak z używanym autem...mozesz trafić na dobra i wszystko bedzie grało, ale może byc tak że wpadnie ci w ręce tez zajeżdżona i co wtedy?..szkoda pakować sie w dodatkowe koszty.... a byłeś wu jakiegos dobrego mechanika?zeby potwierdzil że to faktycznie turbina?...
niestety koszt regeneracji to okolo 1500 zl..ale to cena sprzed 4 lat...i pewnie tez zalezy od rodzaju turbiny...

tu masz link do firmy która regenerowała mi sprężarkę..zadzwoń, powiedz jakie objawy, moze ci doradzą...może znają jakiś zakład niedaleko ciebie..
http://turbodiesel.com.pl/

pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości