[TDI] Wymiana rozrządu i turbosprężąki MK5 BXE 1.9

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Balanga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 20, 2021 12:06
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: VW. Golf 5 Z 2008 r. TDI 1.9 / 105

[TDI] Wymiana rozrządu i turbosprężąki MK5 BXE 1.9

Post autor: Balanga » pn paź 11, 2021 21:46

Witam :bigok: Golf V z 2008 roku silnik 1.9 TDI 105km
Czeka mnie wymiana rozrządu i mam pytanie co powinno wchodzić w skład tej wymiany i jaka marka jest warta swojej ceny. Boję się , że mechanik mi wciśnie coś najtańszego a potem będą kłopoty, Drugie pytanie dotyczy wymiany Turbosprężarki . Dowiedziałam się , że mój model silnika ma Turbo Garrett-a a ten nie lubi być regenerowany . Więc mam problem co zrobić aby było dobrze dla samochodu. Bardzo proszę o odpowiedzi bo muszę zbierać kasę na te naprawy .
Pozdrawiam :kwiatek:



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[TDI] Re: Wymiana rozrządu i turbosprężąki MK5 BXE 1.9

Post autor: muszkatobiasz » pn paź 11, 2021 22:14

do wymiany pasek rolki i pompa wody najlepiej nowy płyn do tego i sprawdzić pasek pk jak by co wymienić pasek i rolkę polecał bym rozrząd INA co do turbo używek jest pełno



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Wymiana rozrządu i turbosprężąki MK5 BXE 1.9

Post autor: wesol » wt paź 12, 2021 06:25

genetalnie to jest w tych 1.9 ze wymienia sie pasek. rolki sprawdza i w razie potrzeby wymienia. autodata podaje ze rolka napinajaca co drugi pasek a pompa wody tylko wtedy gdy cieknie, ma luzy itp. paski najlepsze to robi continental, rolki ina, pompy wody hepu i dolz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

[TDI] Re: Wymiana rozrządu i turbosprężąki MK5 BXE 1.9

Post autor: marmi m » wt paź 12, 2021 17:12

Do wymiany rozrządu rolka prowadząca, napinająca i pasek, do tego do wymiany pompa wody, co prawda nie trzeba ale szkoda potem drugi raz robic tę samą robotę, a przy okazji płyn chłodzący i termostat można zmienić i mieć spokój...

A co do turbo to sam musisz zdecydować jeśli masz do wymiany czy regeneracja, różnie z tym bywa czy jednak lepiej dołożyć i kupić nowa turbinę, do tego oczywiście wszystkie uszczelki które będą ruszane do wymiany.


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Wymiana rozrządu i turbosprężąki MK5 BXE 1.9

Post autor: wesol » śr paź 13, 2021 06:30

nie no wszystko wymienic odrazu. po co pytanie zakladac jak wszystko do wymiany. wymiana rolek czy pompy wody niczego nie gwarantuje. rozrzad i tak sie sprawdza raz w roku lub np co 30 tys. jest to ujete w karcie serwisowej. uszczelka pod turbo - hmm. jest blaszana i czemu niby ja wymieniac? pare tych turbin w zyciu wyciągnąłem w gokfach passatach tiuranach i jakos uszczelki blaszane byly okej to po co je wymieniac? niczym sie nie różni od tej nowej? z gumy nie jest to sie wygniesc nie wygniotla. rozrządy to liczyłem jeszcze do stu puzniej juz przestalem i bywalo tak ze pompa ciekła po 55 tys km ale tez i po 8300 km juz wyla i luz miala duzy. wcake nie byla jakas tanizna. rozrzad to nie element ze sie wymienia i potem 120 tys nie zagląda. tak nie ma zadnej gwarancji. ja zawsze uczę myskenia, sprawdzenia a potem działania.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

[TDI] Re: Wymiana rozrządu i turbosprężąki MK5 BXE 1.9

Post autor: Maszan » śr paź 13, 2021 10:45

Wesol:
Moim zdaniem takie podejście to można mieć jak się umie i ma warunki żeby zrobić samemu. Jak zlecasz w warsztacie to IMO lepiej wymienić wsio i najwyższej półki żeby 2 raz tam nie zaglądać i płacić jeszcze raz. Jak sobie robisz samemu to kij zacznie wyć/lać to poświecę sobotę i zrobię.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Wymiana rozrządu i turbosprężąki MK5 BXE 1.9

Post autor: wesol » śr paź 13, 2021 19:25

a w warsztacie to ocenic nie potrafia czy rolki sie nadadzą? opon i klockow hamulcowych tez nie ocenia? producent podaje np 120 tys pasek a napinacz 240 tys to czemu nie chcesz sie sluchac? czy to ze wymienisz wczesnirj to dahe jakas wieksza gwarancje ze bedzue dluzej czy lepiej?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

[TDI] Re: Wymiana rozrządu i turbosprężąki MK5 BXE 1.9

Post autor: Maszan » śr paź 13, 2021 22:37

Nie daje, ale nie płacisz 2 razy za robotę.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

[TDI] Re: Wymiana rozrządu i turbosprężąki MK5 BXE 1.9

Post autor: marmi m » śr paź 13, 2021 23:47

Jeśli płyn nie ucieka to pierwsze słyszę by do rozrządu zaglądać co rok... ale to mniejsza o to, jak wnioskuje kolega który pyta sam tego robić nie będzie, wieć po co oszczędzać na pompie wody i potem w razie czego płacić drugi raz za robotę...

Oczywiście te pompy to wierutny szmelc bo potrafią ciec po 20 tys ale potrafią jeździć i 200 tys bez problemu, dla mnie jednak wymiana pompy co drugą wymianę rozrządu to jedyie wydłużanie interwału żeby pochwalić się niższymi cenami...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Wymiana rozrządu i turbosprężąki MK5 BXE 1.9

Post autor: wesol » czw paź 14, 2021 12:03

to czemu nie wymieniac simerungu na wale i walku? wymienic wszystko jak leci. po co zajladac temat jak i tak mamy robic nie jak podahe producent tylko jak kazdy chce a tak naprawde wymienic wszysyltko i jeszcze skricic interwał do 60 tys bo tez tak ludzie pisuja. a wszyscy jak slysza o rozrzadzie w firdzie focusie 2.0 tdci to sraczki dostaja bo tam co 240 tys jest albo w vagach w CR tez jedt 210 tys. zaraz sie slyszy ze wymien po 120 albo 90 tys. a nie pomysli taki z czego wynika interwał wymiany.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości