Kąt dawka 1,7sdi

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

Re: Kąt dawka 1,7sdi

Post autor: poloSDI » pn gru 14, 2015 00:24

dominik7 pisze:Kąt wtrysku to 48-55, ale i tak Ci komputer go wyrówna. Kiedyś mi kolega podłączał VAG i pokazał 21. Po zmianie na 54 różnicy żadnej praktycznie nie było. Dawka to zależy. Wydaje mi się, że 3,6 to za duża, ale skoro mówisz że nic nie kopci, to chyba OK. 6l w mieście na krótkich odcinkach to normalne spalanie. 5,5 to może i jest możliwe, ale jak głaszczesz pedał do 2 tys. obr. Drgania też są normalne z racji tego jak jest silnik ułożony. Największy wpływ na drgania ma poduszka pod skrzynią, która jest przykręcana do niej i niestety do ławy, co niestety powoduje niepotrzebny rezonans na całym podwoziu jeśli jest wyrobiona. W zamienniku nie jest dostepna; tylko oryginał bądź używka. Od benzyny będzie pasować, ale jest dużo twardsza.
U mnie przestawienie kąta spowodowało bardziej łagodną pracę silnika i mniej budą trzęsie na wolnych.Dla tego szukam danych fabrycznych do silnika AKU.
Nie wiem gdzie znaleźć może motodata....
No i uszczelniacz zabieraka też do wymiany...



poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

Kąt dawka 1,7sdi

Post autor: poloSDI » pn gru 14, 2015 22:57

Od dzisiaj mam dawkę 5,4 zobaczymy co to da.Od razu auto straciło kopa i pod górki jedzie słabiej.Jednak normalnie sprawnie można się nim poruszać.



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Kąt dawka 1,7sdi

Post autor: VW_seller » wt gru 15, 2015 00:50

jak juz pisalem sdi ma nie miec kopa to nie tdi czy gti .to ma sie turlac do sklepu i malo palic lekko muskajac gaz i dlatego nawet i 3.5l bedzie palic .inaczej mija sie z celem takiego posiadac gdzie dobre tdi maja buta a pala 5 do 6 l gdzie czy to 3 czy 5 mg ustawione .ja czy mam 3 czy 6mg .buta ma a pali max 6.5l na 100km i mam ponad 125km i 300nm wiec na spoznianie sie do pracy nienazekam.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

Kąt dawka 1,7sdi

Post autor: poloSDI » wt gru 15, 2015 20:24

Dokładnie sdi jest do pyrkania.Kolegę nim zaraziłem i jego żona jest bardzo zadowolona jednak jak jechał szybko mówi że tdi przy szybkiej jeździe mniej pali i oczywiście ma dużo lepszą dynamikę.
Ja potrzebuje tani ekonomiczny samochód więc dawkę mu przestawiłem do sprawdzenia co to da.Jednak pojawiło się kopcenie na ciemno...
Teraz sam nie wiem co jest grane bo nic nie kopcił.Może po prostu sadzę *#cenzura#* z wydechu bo poprzedni właściciel miał go na krótkie wolne dojazdy.



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Re: Kąt dawka 1,7sdi

Post autor: dominik7 » śr gru 16, 2015 20:32

Jak ustawisz za małą dawkę, to Ci będzie więcej palił, bo będzie mu ciężko. Ustaw sobie dawkę do granicy dymienia, tzn. jak zacznie kopcić po ostrzejszym przegazowaniu na biegu jałowym, to możesz delikatnie zmniejszyć dawkę i będzie dobrze.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

Kąt dawka 1,7sdi

Post autor: poloSDI » czw gru 17, 2015 22:41

Tak mi się zdaje że mam za małą.Wprawdzie pali teraz koło 5L ale założenie jest takie że ma palić ok 4 L
A jakie masz spalanie,dawkę i kont? U mnie dymienie jest chyba ze świec żarowych.Nie mam czasu sprawdzić ale stawiam na odcięcie egr i wolniejsze nagrzewanie silnika,mogę mieć ciulaty czujnik temperatury bo mam nowy od kolegi nie oryginał a walnięty był przewód plus raczej dawka za niska.
No i jeszcze nie wiadomo jaki ma mieć kont silnik 1,7 sdi. Nikt nie wie jaki ma być ustawiony ,chyba tylko ustawiają w vcds.



poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

Kąt dawka 1,7sdi

Post autor: poloSDI » pn gru 21, 2015 23:42

Dzisiaj dawka 4 i drgania budy prawie zniknęły.Wygląda że tak jest najsensowniej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 34 gości