[mkIV] 1.9 TDI przedmuchy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[mkIV] 1.9 TDI przedmuchy

Post autor: munior » ndz paź 19, 2014 17:21

stillarko pisze:gdyby ktoś wiedział jak zaradzić na ten tańczący korek
Przecież już dostałeś odpowiedz
t0mal pisze:Prawie każdy tak ma
Sztomel pisze:To jest normalny objaw. Połóż tak korek wlewu oleju na innym silniku TDI i zobaczysz to samo.
Jeszcze nie widziałem tdi,w którym korek zachowywał by sie inaczej niż tańcząc ,tak jak na filmie
stillarko pisze:po prostu wiem jak auto chodziło przed i po oddaniu do mechanika.
to akurat moze być jak najbardziej związane z tym
Michał_1977 pisze:Wielce prawdopodobne jest to,że pewnie nie chciało im się ustawiać kąta wtrysku i kultura pracy silnika uległa zmianie.
ale tańczący korek nie ma z tym nic wspólnego ,bo tak tańczy w kazdym ,co nie jest trudne do sprawdzenia :hmm:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

stillarko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 23:57

Re: [mkIV] 1.9 TDI przedmuchy

Post autor: stillarko » czw lip 16, 2015 20:14

wesol pisze:cos wymyslasz kolego. TO normalne ze tak jest. Pokaz mi tdika który tak nie ma. Jeszcze taz pomysl jak dzialaja tloki i co za ruch wykonuja. To co sie dzieje nad tlokie to tez sie dzieje pod tlokiem.
kolego nie wymyślam.
przy zakupie auto oglądałem z ojcem i on też pamięta że korek tak nie tańczył po odkręceniu.


" onclick="window.open(this.href);return false;

powyżej film.


elo,

jeszcze pytanko.
dawałem jakiś miesiąc temu auto do mechanika - wymiana poduszki silnika pod skrzynią, paska klinowego i tak...

zaobserwowałem że przy ruszaniu z pierwszego biegu auto drży. potem jest już OK.
dodam że auto rusza bez gazu i toczy się gdy tylko puszczam delikatnie sprzęgło.

w międzyczasie zerwałem dolną osłonę silnika i gdy wyciągałem się żeby ją odkręcić zobaczyłem to co na załączonym rysunku.
moje pytanie czy ta błyszcząca śruba na zdjęciu może wskazywać na to że coś było kombinowane z kołem zamachowym czy dwumasem o ile w Golf 4 2001 r. 1.9 TDI 90 KM ALH mam dwumas?

Obrazek



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mkIV] 1.9 TDI przedmuchy

Post autor: wesol » czw lip 16, 2015 21:59

nie chce mi sie juz tlumaczyć jak dziecku co i jak ale idz sobie do salony i sprawdz jak w nowym aucie korek podskakuje. Nie rozumiesz jak pracuje silnik i tyle.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
alex_7692
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 748
Rejestracja: sob sty 14, 2012 16:09
Lokalizacja: Grudziądz/ Toruń

[mkIV] 1.9 TDI przedmuchy

Post autor: alex_7692 » sob lip 25, 2015 13:00

Tak 1.9 tdi ALH ma dwumasę.


Moje MKII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452768" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości