[MK2] mieszanie oleju

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
freja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 29, 2006 12:04
Lokalizacja: Sosnowiec

[MK2] mieszanie oleju

Post autor: freja » śr sie 30, 2006 21:35

Niedawno kupiłem golfika mk2, do którego lany byl CASTROL 15/w40 mineralny. W garażu mam taki sam tyle ze LOTOS 15/w40 mineralny. Czy odmienny koncern ma na to jakiś wpływ, czy po prostu ważne jest samo oznaczenie danego oleju?
Ostatnio zmieniony czw sie 31, 2006 17:18 przez freja, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr sie 30, 2006 21:48

freja pisze: czy po prostu ważne jest samo oznaczenie danego oleju?
Dokładnie...15W40=MINERAŁ



Awatar użytkownika
krzychGTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lis 12, 2005 21:36
Lokalizacja: Toruń

Post autor: krzychGTD » śr sie 30, 2006 22:02

bongo pisze:
freja pisze: czy po prostu ważne jest samo oznaczenie danego oleju?
Dokładnie...15W40=MINERAŁ
Przy wymianie tak, a przy dolewaniu powinno się jeszcze zwrócić uwagę (w miarę możliwości) na klasy jakości obu olejów - najlepiej, żeby się nie różniły.


Tyle pali [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/218816.html][b]VR'ka[/b][/url] , a tyle [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/220985.html][b]GTD[/b][/url] :D

Awatar użytkownika
freja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 29, 2006 12:04
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: freja » śr sie 30, 2006 22:03

Właśnie chodzi mi o dolewanie. O co dokładniej chodzi z tymi klasami?



Awatar użytkownika
krzychGTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lis 12, 2005 21:36
Lokalizacja: Toruń

Post autor: krzychGTD » śr sie 30, 2006 22:10

Klasa jakości oleju - w zestawieniu została podana klasyfikacja amerykańska API (American Petroleum Institute). Określa ona oleje do silników benzynowych i oleje do diesel'i. Oleje do "benzyniaków" są oznaczone litera S, a do diesel'i literą C. Jakość oleju określają kolejne litery alfabetu, np. SA, SB, SC itd. lub CA, CB itd. Im niższa litera alfabetu, tym niższa klasa jakości oleju.
Link

Co do mieszania czy nie mieszania różnych klas jakości oleju, to raczej nie powinno się ich mieszać, ale dlaczego to nie wiem - może ktoś inny będzie w stanie to ładnie wyjaśnić :)


Tyle pali [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/218816.html][b]VR'ka[/b][/url] , a tyle [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/220985.html][b]GTD[/b][/url] :D

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr sie 30, 2006 22:54

bongo pisze:
freja pisze: czy po prostu ważne jest samo oznaczenie danego oleju?
Dokładnie...15W40=MINERAŁ
dokładnie zgadzam się także i ja
w sumie możesz wlać i syntetyk jeśli ma jeździć to będzie jeździć (jeśli Ci o to chodzi)
genralnie przyjęło się że nie należy mieszać oleji różnych firm, producentów czy o innych oznaczeniach, ale na bank nic się nie stanie nie zarżniesz silnika
co do klas możesz sobie przeczytac jeszcze
TUTAJ
i
TUTAJ
i gdziekolwiek w googlach :-)
pozdrawiam

BTW
dobrze jak już przestałbyś freja użwać tego Lotosa, chyba że silnik już jest na wykończeniu i będziesz remontował to lej dużo i najtańszy ...
zaraz rozpocznie się dyskusja co lać każdy będzie chwalił swoje ... ;-) więc zdań jest tyle,
co ludzi zarejestrowanych na Forum :bajer:



Awatar użytkownika
freja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 29, 2006 12:04
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: freja » śr sie 30, 2006 23:17

Dobra to pociągnijmy wątek co lać? :D Lany był castrol to może przy nim zostać? Bo lotos jedynie spokojnie sobie leży w garażu bo kiedyś chciałem olej wymieniać w audi ale pomyślałem, że jeszcze jest czas i tak sobie lotosik leży tam :D



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr sie 30, 2006 23:32

freja pisze:Dobra to pociągnijmy wątek co lać? :D Lany był castrol to może przy nim zostać? Bo lotos jedynie spokojnie sobie leży w garażu bo kiedyś chciałem olej wymieniać w audi ale pomyślałem, że jeszcze jest czas i tak sobie lotosik leży tam :D
a w jakiej kondycji jest silnik, bierze coś czy nie ? czy sa przecieki ?

ja napewno w swoim naleję przy najblizszej wymianie za ok 1000km Valvoline Max Life do diesli 10W40 o taki jak TUTAJ
a obecnie jeżdżę na jakimś specjalnym Mobilu do dieslowskich silników okrętowych, czyli przeznaczony był chyba do warunków bardziej ekstremalnych - dostalem gratis i na 2 zmiany miałem, teraz trzeba kupić ;-) i będzie to Valvoline ...



Awatar użytkownika
pio2rek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob gru 31, 2005 01:26
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Post autor: pio2rek » czw sie 31, 2006 00:18

Nie powinno sie mieszac oleju ale nic mu nie bedzie ja ostatnio do 5 tdi dolalem olej z benzyniaka i nic nie bylo wiec nie ma obaw.



smoku14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt cze 20, 2006 08:54
Lokalizacja: Bieżun

Post autor: smoku14 » czw sie 31, 2006 08:44

nie powinno mieszać się różnych olejów gdyż może się olej "zwarzyć" i w tedy lipa ale teraz większość olejów jest mieszalna.Osobiście radze nie mieszać tylko lać co było a przy wymianie wymienić.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw sie 31, 2006 09:19

smoku14 pisze:gdyż może się olej "zwarzyć" i w tedy lipa
e tam tak do końca nie wierzę ;-)
"waży się" przeważnie gdy dostanie się płyn chłodniczy do oleju ...



Wawro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 04, 2005 00:27
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Wawro » czw sie 31, 2006 11:20

Osobiście nie poleceam Lotosa, mój JR źle go przyjął, zaczął brzęczeć (chrobotać?) przy wyższych obrotach. Wymieniłem na midlanda i efekt zniknął.


I did it all for the nookie ... :D

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » czw sie 31, 2006 18:33

smoku14 pisze:Osobiście radze nie mieszać tylko lać co było a przy wymianie wymienić.
Każdy mineralny olej możesz zmieszać z innym mineralnym i nic nie ma prawa sie stać.Nawet jakbyś dolał pósyntetyku też by sie nic nie stało bo zawiera 70 % minerała.



Awatar użytkownika
freja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 29, 2006 12:04
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: freja » czw sie 31, 2006 21:23

Dzięki wielkie napewno skorzystam z rad. Chyba lotos będzie musiał sobie troche postać. Silnik jest po kapitalnym remoncie, ale na orginalnych podzespołach. Ładnie chodzi i zależy mi na jego żywotności. Lać dalej castrolka? Przy wymianie również castrolek czy macie jakieś własnych faworytów?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 46 gości