Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: black raven » wt paź 01, 2013 17:06

A możesz sprawdzić jak zachowują się elektrozawory ( blok 018 ) ?



Robson119
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr cze 10, 2009 09:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Robson119 » śr paź 02, 2013 12:00

A więc tak po naciśnięciu pedału przyspieszenia (gwałtowne naciśnięcie i puszczenie) na wszystkich wartość 128.0 a po przytrzymaniu wartość 4.0 więc wydaje mi się, że są w porządku

tak na marginesie około poniedziałku jadę ustawić kąt wałka także zobaczymy co z tego wyjdzie i dam znać, co nie oznacza, że się poddajemy i dalej myślimy ;)



black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: black raven » śr paź 02, 2013 14:41

No właśnie chyba nie do końca. Spróbuj według tej instrukcji: http://postimg.org/image/xx7fixsqd/" onclick="window.open(this.href);return false;



Robson119
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr cze 10, 2009 09:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Robson119 » czw paź 03, 2013 00:39

Napisal podczas pracy na wolnych obrotach jak i w trakcie przyspieszania wartosc wskazuje 0 oczywiscie tak mam. Ale jak wcisne gwaltownie pedal przyspieszeni i puszcze to wartosc pokazuje 128.0 takiej pracy nie opisal. Druga sprawa jak od wolych obrotow zaczne zwiekszac to wattosc pokazuje caly czas 0 lecz gdy wskazowka minie ok 2850 obr to wskakuje wartosc 4.0 Dobrze by bylo jakby ktos u soebie zerknal jak wskazuje bo nie wiem czy to ma jakis wplyw ale mam wszczepionego chipa. Co do tej listwy czyli jak napisal brak kontaktu elektrycznego wiazki czyli tzw konczaca sie listwa hmm... brat mi cos wspominal o tej listwie, ze to moze byc przez to ale... no wlasnie ale :-) trzeba wszystko wziasc pod uwage i sprawdzic. Dobrze bybylo miec taka listwe na podmianke i wtedy zalukac bo nawet nie wiem ile ta listwa kosztuje?



Robson119
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr cze 10, 2009 09:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Robson119 » czw paź 03, 2013 00:50

Napisal podczas pracy na wolnych obrotach jak i w trakcie przyspieszania wartosc wskazuje 0 oczywiscie tak mam. Ale jak wcisne gwaltownie pedal przyspieszeni i puszcze to wartosc pokazuje 128.0 takiej pracy nie opisal. Druga sprawa jak od wolych obrotow zaczne zwiekszac to wattosc pokazuje caly czas 0 lecz gdy wskazowka minie ok 2850 obr to wskakuje wartosc 4.0 Dobrze by bylo jakby ktos u soebie zerknal jak wskazuje bo nie wiem czy to ma jakis wplyw ale mam wszczepionego chipa. Co do tej listwy czyli jak napisal brak kontaktu elektrycznego wiazki czyli tzw konczaca sie listwa hmm... brat mi cos wspominal o tej listwie, ze to moze byc przez to ale... no wlasnie ale :-) trzeba wszystko wziasc pod uwage i sprawdzic. Dobrze bybylo miec taka listwe na podmianke i wtedy zalukac bo nawet nie wiem ile ta listwa kosztuje?



black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: black raven » czw paź 03, 2013 07:21

Podpytaj się brata odnośnie tej listwy :) A tak apropo - ma ktoś z Was może TDI którym nie telepie i mógłby sprawdzić jakie są o niego wartości? Może to coś nam pomoże.

I pytanie zasadnicze - gdzie można kupić taką wiązkę ( nową ) ? :)



Robson119
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr cze 10, 2009 09:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Robson119 » czw paź 03, 2013 17:12

No powiem tak jak mu pierwszy raz wspomniałem o tych drganiach to pierwsze co mi powiedział to że listwa pompowtryskiwaczy może być na wykończeniu. A to pewnie chodzi o tą listwę (zdjęcie) i nie wiem czy mogę umieszczać link ale znalazłem pasującą do twojego typu silnika cena ok. 240zł
http://allegro.pl/wiazka-pompowtryskiwa ... 40512.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
i dorzucam się z prośbą o sprawdzenie tych wartości w 01silnik / 08 bloki pomiarowe / grupa 18



black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: black raven » czw paź 03, 2013 19:08

Najprościej byłoby podmienić listwę na inną ( sprawną ) i byłoby jasne, czy to ona jest winna czy też ... ona lub jeszcze coś innego lub tylko coś innego :)



Jarcage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw kwie 30, 2009 22:26
Lokalizacja: Dobrzany
Kontakt:

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Jarcage » czw paź 03, 2013 19:17

listwa gdyby byla uszkodzona mialbys blad wypadania zaplonow na cylindrach. -2,5 synchronizacja- zacznij od tego zeby rozrząd ustawić jak sie nalezy. sproboj odlączyc zawór EGR lub Przepływomierz



black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: black raven » czw paź 03, 2013 19:56

Ludzie już cuda na kiju wyprawiają - nawet wymieniają na inne EGR i przepływke i nic to nie daje.



Robson119
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr cze 10, 2009 09:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Robson119 » czw paź 03, 2013 21:49

EGR i przepływomierz wymieniałem więc odpada więc ustawię rozrząd na 0 lub -1 i jeżeli będzie to samo to pokombinujemy z listwą bo może błędu nie pokazuje a coś jest nie tak - zobaczymy, ale tak jak pisałem dopiero w poniedziałek bo na razie nie mam czasu. Jest ktoś może z Częstochowy lub regionu żeby użyczyć listwę? (wiem głupie pytanie, ale powinniśmy się trzymać razem) stawiam flaszkę :] może uda mi się skołować, aczkolwiek zobaczymy



lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: lukas1305 » czw paź 03, 2013 23:47

Robson119 pisze:EGR i przepływomierz wymieniałem więc odpada więc ustawię rozrząd na 0 lub -1 i jeżeli będzie to samo to pokombinujemy z listwą bo może błędu nie pokazuje a coś jest nie tak - zobaczymy, ale tak jak pisałem dopiero w poniedziałek bo na razie nie mam czasu. Jest ktoś może z Częstochowy lub regionu żeby użyczyć listwę? (wiem głupie pytanie, ale powinniśmy się trzymać razem) stawiam flaszkę :] może uda mi się skołować, aczkolwiek zobaczymy
U mnie w BKD też występują takie lekko wyczówalne drgawki na jałowym(choć nie zawsze???)ale tylko na optymalnie zagrzanym motorze(nigdy na zimnym >90st.)zostały wymienione oringi pompek,panewki wałków,wiązka pompowtrysków-wszystko orginalne w aso,wszystkie filtry wymieniane na bierząco(knecht)oliwa LM5w30,był pod kompem u dobrego tunera ale nic niepokojącego nie pokazało,obroty trzymały na poziomie 840 a w bloku 013 trzy pompki w granicach+/-0,15 jedna +0,45.Samochód przed i po tych wymianach(w głowicy) palił(na zimnym i gorącym od strzała) i jedzdził normalnie nawet spalanie w normie co do dwumasy to nic niepokojącego z tej strony nie zauważylem-nie ukrywam troche to mnie drażni ale jeźdze z tym cały czas-moje spostrzeżenia jednak wydają mi sie na dawkowanie paliwa na postoju bo jak go obciąże (na postoju)np.klimą lub ogrzewaniem tylnej szyby to drgawki są praktycznie niewyczówalne.(chwilowe spalanie na biegu jałowym z wył.odbiornikami prądu 0.4l/h(to skopiowałem ze swojego postu w tym temacie viewtopic.php?f=35&t=484725" onclick="window.open(this.href);return false; ) a odnośnie synchr.wałków to drgawki były już wyczówalne zaraz po kupnie(wtedy rozrząd był na 0,0) a obecnie mam na -2 i tak zostało(niechce już wracać na 0,0 bo zaje....cie sie zbiera na -2 i spalanie przyzwoite)
To wszystko co wyżej opisałem i zostało wymienione to nie z powodu drgawek tylko ubywającego płynu(głowica szła na szczelność) ale miałem nadzieje,że któraś z tych żeczy wyeliminuje mi te drgawki i co? i nic........chyba zostało mi sie do nich przyzwyczaić

Ps.mam taką wiązke do pompowtrysków co prawda używka ale na 1000%sprawna(wymieniona została z innych powodów w aso) tylko ,że z 2.0(wiec niewiem czy wogóle by podeszła)



Robson119
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr cze 10, 2009 09:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Robson119 » pt paź 04, 2013 01:06

No to cały misterny plan poszedł sie je.ać ale i tak zmienie wartość na -1 z czystej ciekawości a co tej wiązki z 2.0 to nie będzie pasować ale dziex za fatyge.
Lukas1305 a dalbys rade sprawdzic u siebie wartości z grupy 18 czy pokazuje ci tak jak opisałem czy masz tak jak w instrukcji wrzuconej przez black ravena?
U mnie te drgawki pojawiły się ok 160tys więc przyczyna jakaś musi być



Robson119
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr cze 10, 2009 09:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Robson119 » pt paź 04, 2013 01:24

No to cały misterny plan poszedł sie je.ać ale i tak zmienie wartość na -1 z czystej ciekawości a co tej wiązki z 2.0 to nie będzie pasować ale dziex za fatyge.
Lukas1305 a dalbys rade sprawdzic u siebie wartości z grupy 18 czy pokazuje ci tak jak opisałem czy masz tak jak w instrukcji wrzuconej przez black ravena?
U mnie te drgawki pojawiły się ok 160tys więc przyczyna jakaś musi być



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 30 gości