cieknąca pompa vacum

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

artiii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 06, 2012 21:07

cieknąca pompa vacum

Post autor: artiii » pt gru 07, 2012 00:06

Witam.
Rozwiązałem problem w swoim MkIV (w każdym MK można ten wyciek w ten sposób usunąć) z cieknącą pompą vacum. Chodzi o dekielek przy pompie, z którego ciekło i już nie cieknie. Każdy który boryka się z tym problemem wie że takiej uszczelki do dekielka nie dostanie (widziałem na allegro "jakieś" ale czy one zdają egzamin to nie wiem). A ja naprawiłem swoją pompę za niecałe 15 zł i żadnym silikonem, nie cieknie i co najważniejsze pali po nocy bez problemów.
A więc tak, kupiłem na allegro arkusz do wycinania uszczelek (grubość 0.8 mm) http://allegro.pl/papier-plyta-na-uszcz ... 51120.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Odkręciłem dekielek przyłożyłem do arkusza odrysowałem (włącznie z otworami na szpilki, które wywierciłem wiertłem -ręcznie). Wyciełem tapeciakiem, ale należy pamiętać o wycięciu uszczelki także wewnątrz, ponieważ po zdjęciu dekielka są wystające trzy śruby. Założyłem na dekielek, przykręciłem i jest super, zero wycieku, pali po nocy bez zarzutów no i za niecałe 15 zł, a roboty na godzinkę. SUPER JESTEM SAM Z SIEBIE DUMNY ( a doszedłem sam do tego po długich namysłach). Dodam jeszcze , że będąc w serwisie VW powiedziano mi, że takiej uszczelki nie dostanę i powinienem pompę wymienić na nową (1200zł) "DZIADOSTWO". A i jeszcze zakładając nowo dorobioną uszczelkę zostawiłem starą na swoim miejscu.NAPRAWDĘ POLECAM.

Jak ktoś będzie ciekawy wstawię zdjęcie tej dorobionej uszczelki. pozdro.
Ostatnio zmieniony pt gru 07, 2012 00:16 przez artiii, łącznie zmieniany 1 raz.



bercik2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 21, 2005 23:06
Lokalizacja: Połaniec
Kontakt:

cieknąca pompa vacum

Post autor: bercik2 » ndz gru 09, 2012 14:36

a jak wygląda sprawa ze ściągnięciem dekielka pytam o AHF 110 km ?


jak by nie było będzie bardzo miło :P

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

cieknąca pompa vacum

Post autor: Michał_1977 » ndz gru 09, 2012 15:24

artiii, nie piszemy posta pod postem.
Połączyłem,ale pilnuj się :chytry:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

artiii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 06, 2012 21:07

Re: cieknąca pompa vacum

Post autor: artiii » ndz gru 09, 2012 20:29

bercik2 pisze:a jak wygląda sprawa ze ściągnięciem dekielka pytam o AHF 110 km ?
Sorki nie doradzę ci bo ze 110 nie miałem styczności ale oglądając zdjęcia na allegro widziałem popy do 110 i w nich nie ma dekielka.



Awatar użytkownika
KoMaR245
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: wt kwie 14, 2009 17:26
Lokalizacja: Brzesko

cieknąca pompa vacum

Post autor: KoMaR245 » ndz sty 06, 2013 17:15

jak możesz pokaż zdjęcia tej uszczelki :)



Awatar użytkownika
Artiks
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 06, 2007 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

cieknąca pompa vacum

Post autor: Artiks » śr sty 30, 2013 22:36

Czy ktoś montowal w PD zamiast pompy LUK pompę Bosch, np BOSCH 038 145 209 M ? Zdecydowanie o wiele bardziej solidna konstrucja Boscha, króciec od podciśnienia wkręcany a nie na sklepanym kołnierzu, wiecej śrub na deklu, ale ta pompa jest też podobno 1 cm szersza i może być problem przy montażu, jeśli na króćcu wodnym są podgrzewacze.

Obrazek

Obrazek



HellMan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: pn cze 06, 2005 07:58
Lokalizacja: mazowieckie

cieknąca pompa vacum

Post autor: HellMan » czw sty 31, 2013 08:46

Artiks, użyj wyszukiwarki - temat już wyczerpany wielokrotnie. Można użyć zamiennie ( ja jestem przykładem) nic nie przeszkadza a mam podgrzewacz.



Awatar użytkownika
arek607
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: czw lip 12, 2012 17:09
Lokalizacja: Hrubieszów/Rzeszów

cieknąca pompa vacum

Post autor: arek607 » ndz lut 03, 2013 10:37

Podłącze się pod temat. Mam wyciek oleju spod tej wtyczki, która doprowadza prąd do pompowtrysków. Nie wiem jak to się fachowo nazywa. Mógłby mi ktoś sprawdzić numer katalogowy uszczelniacza, który tam siedzi??


VW Golf 1.9 TDI AJM 115KM LINK

Obrazek

Awatar użytkownika
Artiks
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 06, 2007 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

cieknąca pompa vacum

Post autor: Artiks » sob lut 09, 2013 21:43

HellMan, pasuje P&P ,troche ciaśniej ale bez żadnych problemów. Wyższość jakości Bosha nad LUK oczywista :satan:



Awatar użytkownika
kllimek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lip 20, 2010 20:54
Lokalizacja: LB

Re: cieknąca pompa vacum

Post autor: kllimek » pn lut 11, 2013 06:40

artiii pisze:Jak ktoś będzie ciekawy wstawię zdjęcie tej dorobionej uszczelki. pozdro.
Można otrzymac zdjęcie tej uszczelki :)


Obrazek

Lukasz1985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 22:08
Lokalizacja: Cambridge
Kontakt:

cieknąca pompa vacum

Post autor: Lukasz1985 » sob lut 16, 2013 00:09

A sa jakies zestawy naprawcze do pomp tandemowych?U mnie gdzies cieknie(jeszcze nie sprawdzalem z kad ) i jest problem z zapalaniem rano.Trzeba dlugo krecic itd.


VW Bora TDI-sold

Awatar użytkownika
KoMaR245
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: wt kwie 14, 2009 17:26
Lokalizacja: Brzesko

cieknąca pompa vacum

Post autor: KoMaR245 » sob lut 16, 2013 12:24

Od strony głowicy dostępne są w aso.



wodzuwolomin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw cze 14, 2012 14:57

cieknąca pompa vacum

Post autor: wodzuwolomin » śr lut 20, 2013 12:01

Ja niedawno pozbyłem się takiego problemu...(jakieś dwa tyg. temu) kupiłem używaną pompę od skody z silnikiem BXE. Pompa Boscha. Jest lepiej wykonana niż ta którą miałem. Wszystkie wycieki zniknęły i problem z głowy. Koszt 200 zł pompa i do tego uszczelka pod pompę ok. 34 zł. Przy okazji wymiana wężyka pod pompą od układu chłodzenia który mógł trochę nasiąknąć ON. Uznałem że klejenie pompy jest bez sensu i nie zawsze celowe w rozwiązaniu problemów wycieku.



Awatar użytkownika
slodki01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: sob lut 16, 2008 22:39
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: cieknąca pompa vacum

Post autor: slodki01 » czw lut 28, 2013 00:29

Ja tez przerabialem ten problem z wyciuekiem z vacum.zastosowanie uszczelki dorabianej z arkusza na dluzsza mete niezda egzaminu.ja tez tak robilem dwa razy.i za kazdym razem cieklo ponownie.ja mam silnik naPD ADT.i tam w tej pompie role uszczelki spelnia specjalny oring. ktory z biegiem lat rozpuszcza sie od ropy,Ja w koncu zlikwidowałem wyciek calkowicie i ostatecznie zastepujac tenze oring pzrewodem elektrycznym o minimalnej wiekszej grubosci.Wsadzilem tam zwykly kabel. do tego troche silikonu i po sprawie.ci co podocinali uszczelki pod ten dekiel beda je wycinac za jakis czas znowu.bo tam niedosc ze jest ropa to jeszcze panuje tam cisnienie ktore powoduje te wycieki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości