Gaśnie w trakcie jazdy oraz resetuje się. [Rozwiązny]

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Gaśnie w trakcie jazdy oraz resetuje się.

Post autor: Fahoo » sob sie 25, 2012 11:06

mag2k3, no to kostka stacyjki na bank jak masz taki objaw
nie kupuj topranu hans presa i innych wynalazków


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Odp: Gaśnie w trakcie jazdy oraz resetuje się.

Post autor: mag2k3 » sob sie 25, 2012 12:23

No i koniec auto stoi dzis nawet 100 metrow nie przejechalo nie ma na niczym zasilania ale rozrusznik kreci bez problemu jednak nawet swiatel awaryjnych nie mam.
Mase na skrzyni sprawdzilem nie pomoglo jakies pomysly ktokolwiek? Wlasnie jestem w garazu i szukam dalej

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Gaśnie w trakcie jazdy oraz resetuje się.

Post autor: Fahoo » sob sie 25, 2012 16:20

mag2k3, kur...napisały ci 2 osoby a ty dalej swoje


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Gaśnie w trakcie jazdy oraz resetuje się.

Post autor: mag2k3 » sob sie 25, 2012 17:10

ROZWIĄZANIE
Jeszcze co prawda nie zrobiłem nawet 5km żeby być pewnym jednak myślę że problem został rozwiązany.

@Fahoo tak wiem, że napisaliście i bym też to sprawdził, ale tak jak mówiłem trochę się na tym jednak znam (elektryka/elektronika) i objawy w żaden sposób nie wskazywały mi na kostkę stacyjki dlatego drążyłem dalej tą masę, ale i tak bardzo dziękuję wszystkim za każdą radę po kolei wszystko bym sprawdził w końcu jak moje działania by się nie powiodły.

Całe szczęście udało mi się znaleźć przyczynę, tak jak od początku podejrzewałem ( i większość na forum) była to cholerna masa :D ale w takim miejscu że nawet nie wiedziałem, że tam jest podpięcie masowe :helm: dlatego też to przeoczyłem jak wcześniejszej wszystko czyściłem najbliżej był munior i Sztomel bo to ten przewód tyle że nie przy skrzyni biegów a pod samym akumulatorem, dokładniej pod tym jego koszykiem trzeba to było zdemontować wszystko żeby się tam dostać i w ogóle zobaczyć że coś takiego istnieje.
Jak już całkiem padł to zmotywowało mnie do "dokładniejszego" prześledzenia drogi masy więc od samej klemy leciałem dalej i jak widać był to strzał w 10 !
Tak jak munior pisał masa na nadwozie nie wiedziałem tylko że tam ona się znajduje.

Więc dla potomnych zostawiam rozwiązanie, jak auto gaśnie, resetuje się, zanikają zegary czy masz jakieś dziwne zaniki napięcie zalecam sprawdzić to co pokazał Sztomel oraz przyłącze masowe pod samym koszykiem akumulatora jest to jeden przewód idący bezpośrednio od klemy masowej.
U mnie wyłamało się oczko do masy dlatego czasem jak dobrze dotknęło masy obok to działało a czasem nie.
Tak to wyglądało u mnie.
Obrazek


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości