Nie przyspiesza powyżej 2tys obrotów

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotreldiablo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: sob lip 11, 2009 22:16
Lokalizacja: Włocławek

Nie przyspiesza powyżej 2tys obrotów

Post autor: piotreldiablo » czw kwie 19, 2012 20:06

Witam, problem jest przy silniku 110KM. Wszystko było ok, silnik zdrowy, Dziś na trasie auto przestało przyspieszać powyżej 2tys obrotów nawet z gazem w podłodze. Do 2 tys normalnie sie zwija jak TDI. Do tego dochodzi problem z zapalaniem. Zimny pali na dotyk, ciepły pali na dotyk, problem jest gdy auto stygnie. Poodstawieniu po trasie na godzine dość długo kreci,zapali i już jest ok. Słyszałem zew tych silnikach główna przyczyna były wadliwy czujnik położenia pedału gazu odpowiedzialnego za dawkowanie paliwa, czy to taki przypadek ?


PIOTR

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nie przyspiesza powyżej 2tys obrotów

Post autor: Haki » czw kwie 19, 2012 20:10

Podepnij pod VAG-a to raz
Zrób logi to dwa
3 - Napisałeś TDI i 110 koni ... więc albo MK III albo Mk IV ... lub podobne z grupy z takimi silnikami -- wpisz w googlu NOTLAUF lub TRYB AWARYJNY ... :bajer: o np temat nad Twoim http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=373372" onclick="window.open(this.href);return false;


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Nie przyspiesza powyżej 2tys obrotów

Post autor: mariusz75 » czw kwie 19, 2012 20:59

piotreldiablo pisze:Słyszałem zew tych silnikach główna przyczyna były wadliwy czujnik położenia pedału gazu odpowiedzialnego za dawkowanie paliwa, czy to taki przypadek ?

Powiem że w całej mojej kilkunastoletniej karierze mechanika po raz pierwszy słyszę taką teorie.


BZDURA :hmm:


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

gkliszcz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 20:44
Lokalizacja: LWL

nie przyspiesza powyżej 2tys obrotów

Post autor: gkliszcz » pt kwie 20, 2012 14:40

Co do tego palenia na ciepłym co ma czujnik położenia pedału gazu przy odpalaniu, przecież nie ciśniesz przy kręceniu rozrusznikiem na gaz. Najlepiej podpiąć komp i zobaczysz co wywali, miałem podobny problem z paleniem tylko u mnie na zimnym słabo palił dawka, kąt, dawka wtrysku ustawione jak należy kompresja też ok wtryski ok, a pali tak samo jak palił. W twoim przypadku wydaje mi się że może mapa dawki paliwa ale to tylko może. A co do tego przyspieszania to tak jak koledzy piszą może przeładowuje, a może po prostu masz jakiś wąż pęknięty od IC tylko pewnie kopcia by puszczał.


Passat vr5 2.3 AZX 170ps

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 56 gości