Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

banan1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt lis 18, 2008 09:45
Lokalizacja: lublin

Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

Post autor: banan1 » sob lut 26, 2011 20:53

Witam, Panowie mam podobny problem, mianowicie nie ma problemu z odpaleniem nawet w te mrozy, silnik pacuje równo, spalanie w normie, jak dodam gwałtwonie gazu i chcę wyprzedzić widzę z tyłu niebieski dym, jak jeżdzę spokojnie tego dymu nie ma. Sprawdzałem poziom, oleju ubyło. Cy to jest wina turbiny ?? Do naparwy ?? Przyglądałem się turbinie, ale nie widać, żeby była mokra. Jesli do naprawy turbo, to co w nim jest do zrobienia ?? Pozdrawiam



Hurricane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 26, 2008 01:31
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

Post autor: Hurricane » sob lut 26, 2011 21:57

Falowanie występuje przeważnie tylko na zimnym silniku raz albo dwa zafalował krótko na ciepłym ale to jak aku szybami obciążyłem.

Powiedzcie mi jedno czy jak mocno uszczelka na zaworach mi cieknie a praktycznie przez 12 tys km dolałem oleju ok 1,7 l to tym dymieniem moze być też spowodowany ubytek
czy przez uszczelkę może tak dużo lać?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

Post autor: guziolek » sob lut 26, 2011 22:17

Nikt nie powie, że spalił ci np 0,5 litra a reszta wyciekła przez nieszczelności w tej uszczelce, bo się nie da. Wyeliminuj przecieki i wtedy patrz ile ubyło.

Skoro faluje przy zimnym, po odpaleniu to prawdopodobnie na pewno świece :helm: , dla potwierdzenia możesz sprawdzić czy grzeją np prostownikiem, albo z akumulatora na krótko podpiąć każdą z osobna.



banan11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob gru 27, 2008 10:46
Lokalizacja: lublin

Re: Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

Post autor: banan11 » ndz lut 27, 2011 08:00

banan1 pisze:Witam, Panowie mam podobny problem, mianowicie nie ma problemu z odpaleniem nawet w te mrozy, silnik pacuje równo, spalanie w normie, jak dodam gwałtwonie gazu i chcę wyprzedzić widzę z tyłu niebieski dym, jak jeżdzę spokojnie tego dymu nie ma. Sprawdzałem poziom, oleju ubyło. Cy to jest wina turbiny ?? Do naparwy ?? Przyglądałem się turbinie, ale nie widać, żeby była mokra. Jesli do naprawy turbo, to co w nim jest do zrobienia ?? Pozdrawiam
Moim zdaniem to padła turbina.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

Post autor: munior » ndz lut 27, 2011 13:11

banan11 pisze: banan1 napisał(a):Witam, Panowie mam podobny problem, mianowicie nie ma problemu z odpaleniem nawet w te mrozy, silnik pacuje równo, spalanie w normie, jak dodam gwałtwonie gazu i chcę wyprzedzić widzę z tyłu niebieski dym, jak jeżdzę spokojnie tego dymu nie ma. Sprawdzałem poziom, oleju ubyło. Cy to jest wina turbiny ?? Do naparwy ?? Przyglądałem się turbinie, ale nie widać, żeby była mokra. Jesli do naprawy turbo, to co w nim jest do zrobienia ?? Pozdrawiam



Moim zdaniem to padła turbina.
Widze że turbina skazana zaocznie :chytry: Proponuję sprawdzić czy z odmy nie wali olejem w dolot


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

banan1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt lis 18, 2008 09:45
Lokalizacja: lublin

Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

Post autor: banan1 » ndz lut 27, 2011 13:16

Jak to sprawdzić, czy z odmy wali w dolot ?? A jeśli tak jest to co może być taką przyczyną i jak to wyeliminować ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 34 gości