Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gooffer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:56

Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

Post autor: gooffer » sob lut 05, 2011 20:55

Witam.

4 miesiące temu kupiłem Passata z silnikiem AFN 1.9 TDI. Dziś podczas jazdy (silnik rozgrzany do 90 stopni) dałem mu trochę po garach - ale do max. 2,5 tyś. obr. Poprostu wciskałem mu troszkę gazu od ok. 1,5 tyś. obr. do 2,5 tyś. I w tylnej szybie widziałem jasno niebieski dym. Gdy się zatrzymałem, na biegu jałowym też trochę kopcił na jasno niebiesko ale śmierdziało to raczej ropą. Auto zgasiłem i po ok. 15 minutach odpaliłem i już jest ok. Zdarzyło się mi to 2 gi raz od kiedy go mam. Dodam, że oleju nie ubywa - cały czas jest te pół stanu. Płynu chłodniczego też nie ubywa. Sztanga w turbinie płynnie się rusza po przegazowaniu, pali idealnie, chodzi równiutko. Co to może być?



gooffer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:56

Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

Post autor: gooffer » sob lut 05, 2011 20:58

Dodam jeszcze, że przebieg w 100% oryginalny - sprawdzony - 160 tyś.km, kompresja raczej ok (bardzo ciężko było obrócić wałem przy wymianie rozrządu



luki007
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 178
Rejestracja: czw sty 06, 2011 12:14
Lokalizacja: DLU

Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

Post autor: luki007 » ndz lut 06, 2011 11:26

Jak kopci na niebiesko przy takich obrotach to pewnie turbo pluje olejem,sprawdz dolot ile tam oleju.



gooffer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:56

Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

Post autor: gooffer » ndz lut 06, 2011 12:06

Po zdjęciu dolotu do turbo jest tam trochę oleju - ok. 1 łyżeczki



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

Post autor: twardy » ndz lut 06, 2011 12:25

Olej w dolocie może być też z odmy. Najlepiej umyć dolot i odłączyc odme do butelki (oil tank)


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

gooffer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:56

Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

Post autor: gooffer » ndz lut 06, 2011 12:37

Też tak myślę. A jeśli to turbina, to jakieś teraz oznaki by dawała? mozna to jakoś zauważyć?



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

Post autor: twardy » ndz lut 06, 2011 13:09

Turbina będzie pracowała normalnie , w przewodach zawsze jest troche oleju ważne żeby nie było go dużo jak się zacznie zwiększać to trzeba obserwować dymienie i obroty.
Mój kolega z pracy nie dawno wsiadł do auta (mareaa 1,9TD) i po ruszeniu zauważył że auto mocno kopci (takie obiawy miał już wcześniej) podejżewał że coś się blokuje w pompie :grin: , przejechał pół kilometra i silnik wskoczył na wysokie obroty wyłączenie stacyjki nic nie dało . Udało mu się w końcu po kilkudziesięciu sekundach zgaśić silnik , i co zrobił z pomocą drugiego kolegi pseudomechanika odpalili auto na linke i ruszył dalej , przejechał następne pół kilometra i silnik zgasl. Do wymiany turbina oczywiście i zatarty wal . Właśnie wymienia silnik , a gdyby wczesniej zdiagnozował wyciek oleju z turbiny koszta byłyby mniejsze i to dużo.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

Post autor: KamilP » ndz lut 06, 2011 13:15

Uszczelniacz na turbinie poszedł, silnik się rozbiegł.. Wtedy jak napisałeś wyłączenie stacyjki nic nie da, bo silnik jako paliwo ma olej silnikowy, obroty się zwiększają, ciśnienie oleju wzrasta, i takie błędne koło. Wtedy najlepiej jak najszybciej 5 bieg hamulec i puścić sprzęgło, jak dobre to zatrzyma silnik, jak nie to kłopot. A pytanie mam do autora tematu, jak wracasz z jakiejś trasy to od razu gasisz autko czy czekasz np z minutę na wolnych obrotach i potem gasisz?



gooffer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:56

Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

Post autor: gooffer » ndz lut 06, 2011 13:34

kamil12451 pisze:jak wracasz z jakiejś trasy to od razu gasisz autko czy czekasz np z minutę na wolnych obrotach i potem gasisz?
Zawsze staram się ok. 30 sek. trzymać go na wolnych obrotach....



Hurricane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 26, 2008 01:31
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

Post autor: Hurricane » sob lut 26, 2011 00:05

Witam
mam mały problemik jak odpale golfika rano 1.9 tdi 90km to silnik dosłownie skacze jak by go chciało wyrwać
zaczyna kopcić na jasno niebiesko. Potem tego nie ma jak się rozgrzeje zero dymku po-prostu nic.

Czy może tak być ze któraś świeca nie dogrzewa i dlatego tak kopci?? a i dodam że obroty czasami falują jak w starym autosanie:P

Czy ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć coś??

Pali od kopa nie ma z tym problemu.



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

Post autor: guziolek » sob lut 26, 2011 01:16

Jak falują po odpaleniu to faktycznie może być wina świecy. Dymek tez może być powodowany nie grzaniem jednej czy dwóch. Jak chcesz wiedzieć więcej to musisz świece sprawdzić i pod kompa go gdzieś podczepić coby resztę obadać.



Awatar użytkownika
mara_010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 763
Rejestracja: pt sty 29, 2010 19:42
Lokalizacja: SuVA(G)łki BIEGUN
Kontakt:

Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

Post autor: mara_010 » sob lut 26, 2011 09:54

Hurricane, tak jak piszę guziolek, sprawdz najpierw świece a potem podepnij się pod kompa może ma jakieś lagi i wtedy będziesz wiedział od czego.


Ruda jest moja :) Zapraszam do tematu :

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=481691

Hurricane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 26, 2008 01:31
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

Post autor: Hurricane » sob lut 26, 2011 17:55

Jak miałem na komputerze go podłączone a to już się działo nie miał żadnych lagów żadnych problemów sprawdzany na logach dynamicznych podczas jazdy wszystkie dawki paliwa były podawane prawidłowo
tylko komputer pokazywał lekkie falowanie obrotów.



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Kopci na niebiesko przy ostrej jeździe

Post autor: guziolek » sob lut 26, 2011 18:57

Hurricane pisze:Jak miałem na komputerze go podłączone a to już się działo nie miał żadnych lagów żadnych problemów sprawdzany na logach dynamicznych podczas jazdy wszystkie dawki paliwa były podawane prawidłowo
tylko komputer pokazywał lekkie falowanie obrotów.
Faluje tylko na zimnym czy na ciepłym też? Sprawdzaj świece skoro piszesz, że nie ma innych błędów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości