Termostat do wymiany ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fructo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 17:18
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Termostat do wymiany ?

Post autor: fructo » wt gru 14, 2010 14:08

Witam

Chciałbym się dowiedzieć jak długo nagrzewa wam się silnik TDI PD do 90*C. Piszę ponieważ mam przypuszczenia że mam uszkodzony termostat . Czytałem dużo tematów odnośnie objawów uszkodzonego termostatu ale nadal nie wiem czy mój jest sprawny. Mam wrażenie że mój samochód długo się nagrzewa. Dzisiaj np. temperatura na zewnątrz -4*C, samochód w garażu (w garażu +3), odpalam i przejechałem się spokojnie po mieście,15min jazdy, 5km przejechane,ogrzewanie wyłączone,podjeżdżam pod garaż na desce 75-80stopni, zostawiłem go na 10minut i nadal 80*C, dolna rura od chłodnicy zimna, czy byłaby zimna gdyby termostat lekko przepuszczał ??? Dodam że sprawdzałem na vagu czy nie mam uszkodzonego czujnika temperatury i z nim jest wszystko OK.


Wszyscy tylko BRAK MOCY I BRAK MOCY :)

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Termostat do wymiany ?

Post autor: PinkFloyd » wt gru 14, 2010 14:27

fructo pisze:Witam

Chciałbym się dowiedzieć jak długo nagrzewa wam się silnik TDI PD do 90*C. Piszę ponieważ mam przypuszczenia że mam uszkodzony termostat . Czytałem dużo tematów odnośnie objawów uszkodzonego termostatu ale nadal nie wiem czy mój jest sprawny. Mam wrażenie że mój samochód długo się nagrzewa. Dzisiaj np. temperatura na zewnątrz -4*C, samochód w garażu (w garażu +3), odpalam i przejechałem się spokojnie po mieście,15min jazdy, 5km przejechane,ogrzewanie wyłączone,podjeżdżam pod garaż na desce 75-80stopni, zostawiłem go na 10minut i nadal 80*C, dolna rura od chłodnicy zimna, czy byłaby zimna gdyby termostat lekko przepuszczał ??? Dodam że sprawdzałem na vagu czy nie mam uszkodzonego czujnika temperatury i z nim jest wszystko OK.
Przy takich temperaturach jak lekko przepuszcza bedzie dolny przewód zimny, powietrze mocno ochładza płyn w chłodnicy i przy tych temp. w czasie jazdy waz mam zawsze zimny mimo temp. 90st i stania w korkach. Temp. i sprawnośc czujnika sprawdz porównując wskazania czujnika dla ECU i zegarów- wskazania powinny byc podobne



Awatar użytkownika
fructo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 17:18
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Termostat do wymiany ?

Post autor: fructo » wt gru 14, 2010 14:33

"....Temp. i sprawnośc czujnika sprawdz porównując wskazania czujnika dla ECU i zegarów- wskazania powinny byc podobne ..."

Tak też właśnie zrobiłem, wszystko jest OK. Czy na postoju przez te 10min, przy w/w warunkach powinien osiągnąć 90*C ???


Wszyscy tylko BRAK MOCY I BRAK MOCY :)

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Termostat do wymiany ?

Post autor: PinkFloyd » wt gru 14, 2010 14:34

fructo pisze:"....Temp. i sprawnośc czujnika sprawdz porównując wskazania czujnika dla ECU i zegarów- wskazania powinny byc podobne ..."

Tak też właśnie zrobiłem, wszystko jest OK. Czy na postoju przez te 10min, przy w/w warunkach powinien osiągnąć 90*C ???
Na postoju TDI nie nagrzeje sie do 90st, ale w tych warunkach na poczatku jak ustawimy temp. na minimum i dopiero damy ciepło jak wskaże ok 70st to wystarczy ok 7km do 90st.



boobik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt paź 22, 2010 13:19

Re: Termostat do wymiany ?

Post autor: boobik » wt gru 14, 2010 22:32

Panowie proszę o info , mianowicie czy ktoś może mi powiedzieć jaką temperaturę powinien utrzymywać na vagu po rozgrzaniu się silnika ?, powiedzmy po dystansie 35 kilometrów, czy po takim dystansie silnik będzie trzymał te 80 stopni i nie zejdzie niżej ?.

Mam problem z ogrzewaniem i nigdzie nie mogę znaleźć podobnego przypadku a tutaj mój temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=143&t=364564" onclick="window.open(this.href);return false; .



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Termostat do wymiany ?

Post autor: wron » śr gru 15, 2010 00:08

PinkFloyd pisze:wystarczy ok 7km do 90st.
PinkFloyd, mój PD łapie 90 st. z wylączonym ogrzewaniem, ale dopiero po 10 km
Czy uważasz, że termostat przepuszcza?



boobik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt paź 22, 2010 13:19

Re: Termostat do wymiany ?

Post autor: boobik » śr gru 15, 2010 09:01

Panowie nie piszcie tak że 7 czy 5 kilometrów. Pamiętajcie że są autka z dogrzewaniem i bez, że są na popowtryskach i na wtryskach każdy z nich ma inną charakterystykę i i inne czasy nagrzewania i niema reguły czy po 3,4, czy 10 kilometrach, nie liczę tu jeszcze temperatury i czy ktoś jechał na ogrzewaniu czy nie bo to także ma znaczenie. Patrzcie raczej do jakiej temperatury jest w stanie się rozgrzać.

Jeśli to możliwe proszę forumowiczów o podanie odczytów z VAG do jakiej temperatury rozgrzewa się autko i jaką utrzymuje na rozgrzanym silniku to chyba wystarczy by ocenić stan termostatu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 33 gości