[Eos] Problem z otwieraniem dachu

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

adriso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 29, 2020 08:46

[Eos] Problem z otwieraniem dachu

Post autor: adriso » śr kwie 29, 2020 08:58

Witam serdecznie.
Podejrzewam że pogramoliłem działy, ale może wybaczycie ;)
Sprawa dotyczy Vw eosa 2008 rok.
Mam spory problem i nie wiem jak się do tego zabrać, albo może na jakie części zwrócić uwagę.

Poleciałem na Vaga, lecz kupiłem go okazyjnie i z teoretycznie "pozrywanymi linkami"

Objaw jest taki że po kliknięciu przycisku otwarcia dachu, owszem szyby się otwierają na full, lecz kończy się na zgrzytaniu w okolicy pająka i nic się nie dzieje.
Szyberdach się nie otwiera w żadną pozycję i nic dalej się nie dzieje, jakby dach szklany był nie do ruszenia.

Sprawdzałem schematy, wygląda to tak ( może jestem w błędzie ) że w bagażniku są dwa siłowniki z każdego z nich idą po 2 linki, które są poprowadzone do pająka i co dalej, nie wiem.

U mnie to wygląda tak że od pająka w stronę szyberdachu po prawej stronie wiszą 2 puste rurki.

Co do wymiany ? Da się te linki pociągnać jakoś od nowa ? dzwoniłem do "speców" to każdy bez zaglądania mówi że to zrobi ale 2 tyś lekko.



Angelika_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 27, 2022 15:51

Re: [Eos] Problem z otwieraniem dachu

Post autor: Angelika_S » czw sty 27, 2022 15:55

Hej 😊 mam aktualnie ten sam problem, udało Ci się wówczas naprawić ten dach? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki 🙏🏼



Grzesinek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob sie 22, 2020 19:26
Lokalizacja: Rohrbach
Auto: Golf 3 GTi,Golf 3/4 cabrio

Re: [Eos] Problem z otwieraniem dachu

Post autor: Grzesinek40 » czw sty 27, 2022 21:27

Nie wiem czy do tego chłopa dzwoniłes https://pl-pl.facebook.com/cabrio.serwis/ Konkretny koles z duza wiedza i doswiadczeniem. Ma tam nawet relacje z napraw Eosa.



Angelika_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 27, 2022 15:51

Re: [Eos] Problem z otwieraniem dachu

Post autor: Angelika_S » pt sty 28, 2022 18:31

Nie, ale zaraz się z nim skontaktuje, dzięki 🙏🏼



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: [Eos] Problem z otwieraniem dachu

Post autor: grg474 » śr cze 29, 2022 15:49

mam nadzieję że naprawione - zjechała się zębatka na silniczku od przesuwania linek szyberdachu


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości