MK3 cabrio parę pytań

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

murgenzzr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob sty 12, 2013 18:17

MK3 cabrio parę pytań

Post autor: murgenzzr » ndz sty 25, 2015 11:35

kamilex no przeciez wyraznie napisalem " Mialem mk2 1,6 i palil 8 na instalacji 1 gen"

Ropa na tym samym cpnie 4,46 . A teoria ze gaz niszczy silnik :banghead: mk2 kupilem 200tys ile byl cofniety nie wiem, zalozylem gaz, i cala moja praca przy silniku to wymiany oleju , wumiana podstawiaczy i raz przyspieszacz zaplonu sie zaciol, i to bylo tyle roboty przez 300tys, przez 5 lat tyle nakrecilem i golfika sprzedalem, silnik dalej nie bral oleju.
Gaz niszczy silnik jak jest niewyreguowany no i nie do kazdego silnika sie nadaje ( akurat 1.8 vw sie nadaje ). Mnie 3 lata temu instalacja kosztowala 1900zl wtrysk sekwencyjny, rocznie robie ok 25tys wiec juz dawno na niej zarabiam.



Awatar użytkownika
kamilex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 14:50
Lokalizacja: Wielkopolska

MK3 cabrio parę pytań

Post autor: kamilex » ndz sty 25, 2015 14:40

"teoria ze gaz niszczy silnik" To nie jest teoria, kuzyn pracuje w regeneracji głowic już 20 lat i nie raz u niego byłem lub z nim na ten temat rozmawiałem i za każdym razem wyciąga mi kilka lub kilkanaście głowic zniszczonych przez gaz,lub ich zdjęcia, które idą na złom bo już się nie nadają, więc nie rób z siebie głupka twierdząc że to nie prawda, bo każdy dobrze wie co się po gazie dzieje... Wiem że każdy chwali to co ma, ale nie zaginaj faktów bo to jest bez sensu... Gaz niszczył niszczy i będzie niszczył silniki, no niestety ale jakby tak nie było to większość samochodów jeździła by w gazie... Kończę tą dyskusję bo widzę że trafiłem na jakiegoś upartego bajkopisarza...


Kto może jak nie golfiorze!!!
Kupię ori projektory hella w dobrej cenie do golfa mk3...
Moje czerwone cabrio...
Wbijajcie i komentujcie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=543910" onclick="window.open(this.href);return false;

murgenzzr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob sty 12, 2013 18:17

MK3 cabrio parę pytań

Post autor: murgenzzr » ndz sty 25, 2015 20:15

A czy ja sie przezbywam, pisze na podstawie swoich doswiadczen, a ze mam juz 3 auto w gazie i w zadnym glowicy nie robilem to nie moja wina. Jakby gaz niszczyl silniki tak o, nikt by nie zakladal, moze powoduje wczesniejsze zuzycie powiedzmy o 10 % . Moze podeslesz jakies informacje "oprocz kuzyna" ktore udowodnia mi ze jednak ten gaz niszczy silnik.
Ostatnio zmieniony śr sty 28, 2015 21:12 przez murgenzzr, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: MK3 cabrio parę pytań

Post autor: WichuTM » pn sty 26, 2015 03:32

murgenzzr pisze:kamilex pisalem podkarpacie, dokladnie krosno, jak ktos chce dowodow moge podeslac fotki z 2 cpnow powiedzmy z cenami. Co do spalania jezdze normalnie, omijam zamulaczy, szalencow puszczam przodem. A skoro jemu 1.8 pali 10/11 to jest mozliwe kilka wariantow:

--gaz ma nieustawiony
--zalozona 1gen gazu do jednopunktu
--zarzniety silnik
--filt powietrza wymienia "czasami" ( a stary zapchany filtr to 1 litr na 100 km gazu wiecej )
--technike jazdy traktorzysty :grin:
--no i najprawdopodobniejsza opcja chcial miec rakiete a kupil silnik 1.8 i caly czas trzyma silnik na czerwonym polu zeby jakos jechalo

Mi pali ta dyche przy jedzie po miejscu, 30%miasta reszta wsie, mam sekwencyjny wtrysk gazu zalozony przez dobrego montarzyste, po zalozeniu nie zrobil tylko adaptacji i ustawienia automatycznego mapy wtrysku. Jezdzilem z nim potem z pol godziny z lapkiem i ustawialismy mape wtrysku pod auto tak zeby chodzil jak na benzynie.
Masz tą sekwencje w 1.8 czy mówisz o swoim 2.0 AGG? Bo jeśli 2.0 to rozumiem, że potrafi dyche spalić, ale 1.8 nie zejdzie ponizej 10, to jest mono wtrysk i przy dobrej instalacji II gen 10 litrów to i tak wspaniały wynik jak się uda chodź większość pali 12 w górę. Co do diesla to jestem zdania, że w cabby to beznadzieja słuchać klekota, jak bym miał naprawdę dużo jeździć to wybrałbym gaz, ale w 1.6 albo 2.0 żeby mieć sekwencje. Co do smrodu gazu, uważam ze diesel śmierdzi gorzej. Jedyny plus dla diesla to faktycznie ten zasięg na zbiorniku.



Dawcio1211
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 27, 2014 10:57

MK3 cabrio parę pytań

Post autor: Dawcio1211 » śr lut 25, 2015 20:03

Jeżdżę Mk3 Cabrio 1.6 GT 101km i spalanie mam na poziomie około 7l/100km Pół na pół miasto-trasa



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

MK3 cabrio parę pytań

Post autor: WichuTM » śr lut 25, 2015 22:15

Nie było czegoś takiego jak GT w cabby :) Ale ja też mam ten sam silnik i pali nie całe 8 litrów tak pół na pół warszawa - wiochy.



Furian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 08, 2014 16:50

Re: MK3 cabrio parę pytań

Post autor: Furian » pt maja 01, 2015 14:51

Widzę, że temat się rozkręcil. Jaka pojemność ma bak w mk3 cabrio? A co do gazu to gdzie dajecie kolo zapasowe bo szkoda mi trochę miejsca a w bagażniku i tak jest mało... Ile spali beny 1,8 75KM?



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

MK3 cabrio parę pytań

Post autor: WichuTM » ndz maja 03, 2015 11:40

Mi na pusto wchodzi około 47 litrów pod korek. Przejeżdżam na tym około 650km. Nie wiem jak z wersją 75KM, ale ja miałem 90KM i palił benzyny co najmniej 9 litrów. Wożenie koła zapasowego to po prostu bym odpuścił, wykup sobie jakiś assistance za 50zł i tyle. Ile razy w zdarzyło Ci się złapać kapcia?



Furian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 08, 2014 16:50

Re: MK3 cabrio parę pytań

Post autor: Furian » ndz maja 03, 2015 21:25

No w sumie fakt... Ile te silniki wytrzymują? Z 500k pociągnie bez problemu?



Pedlesnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 08, 2015 15:29
Kontakt:

MK3 cabrio parę pytań

Post autor: Pedlesnik » pt maja 08, 2015 15:39

Kolega sobie przerobił i woził ludzio na śłuby :) Bardzo mi podobało sie to autko.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości