Golf 3 Cabrio Oryginalne zawieszenie.

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Ergoproxy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 03, 2011 20:27
Lokalizacja: Pszczyna

Golf 3 Cabrio Oryginalne zawieszenie.

Post autor: Ergoproxy » sob sty 18, 2014 15:27

Witam szukałem na forum i nie znalazłem interesującej mnie odpowiedzi.

chciałbym sie zapytać na temat zawieszenia w Cabrio 3 bo zakupiłem mojego 2 lata temu i zawieszenie dziwnie chodzi. Auto pływa na dziurach hopkach itp
chciałem sie zapytać czy to jest normalne w cabrio w ori zawieszeniu bo nie ma dachu i nie jest tak usztywniony czy po prostu mam juz wybite zawiecho.

Drugie pytanie jakie najlepsze zawieszenie dla cabrio. Nie chodzi mi o gwint bo jeżdżę bo dużych dziurach i flaki już miałem wyczepane po poprzedniej glebie w innym aucie.

Czy za wiecho z zwykłego 3 pasuje do Cabrio ?



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Golf 3 Cabrio Oryginalne zawieszenie.

Post autor: WichuTM » sob sty 18, 2014 22:57

Nie jest to normalne. Jeśli pływa w sensie nie tłumi wybojów to możliwe że winne są tylko amortyzatory, jeśli chodzi Ci o to , zę pływa na boki (nie trzyma się w zakrętach itp) prawdopodobnie masz do wymiany sworznie albo gumy na wahaczach albo jedno i drugie. Jeszcze końcówki drążków kierowniczych sprawdź. Części nie są drogie, a zdecydowanie wpływa to na bezpieczeństwo jazdy.



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

Golf 3 Cabrio Oryginalne zawieszenie.

Post autor: ForeCast » sob sty 18, 2014 23:59

W moim odczuciu cabrio jest sztywniejsze od hatchbacka, co prawdopodobnie wynika z przesztywnienia konstrukcji podłogi.
Ergoproxy pisze:Auto pływa na dziurach hopkach itp
chciałem sie zapytać czy to jest normalne w cabrio w ori zawieszeniu bo nie ma dachu i nie jest tak usztywniony czy po prostu mam juz wybite zawiecho.
amortyzatory do sprawdzenia i wymiany
Ergoproxy pisze:Czy za wiecho z zwykłego 3 pasuje do Cabrio ?
Pasuje


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Ergoproxy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 03, 2011 20:27
Lokalizacja: Pszczyna

Golf 3 Cabrio Oryginalne zawieszenie.

Post autor: Ergoproxy » ndz sty 19, 2014 02:33

dzięki za info a co do sprężyn też je wymienić ?



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

Golf 3 Cabrio Oryginalne zawieszenie.

Post autor: ForeCast » ndz sty 19, 2014 11:30

zależy co chcesz, czy chcesz jeszcze bardziej usztywnić i obniżyć, czy zachować serię. Jeśli to pierwsze, no to daj jakieś -40 na seryjne amortyzatory, albo jeśli będzie je wymieniał, to kup jakiś kit sportowy. A jak chcesz mieć serię, to sprawdź tylko czy te, co masz na aucie nie są popękane - jak są to wymień, jak nie to zostaw je


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Ergoproxy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 03, 2011 20:27
Lokalizacja: Pszczyna

Golf 3 Cabrio Oryginalne zawieszenie.

Post autor: Ergoproxy » czw mar 27, 2014 01:12

Dzieki za odpowiedz :) Ps jakie amory polecasz i sprężyny ? nie chce żadnego gwintu/ a auto delikatnie chce obniżyć jakieś -20 max -30. Czytałem coś o amorach Gti i sprężynach do nich podejdą ?



franke
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn lut 08, 2010 10:07
Lokalizacja: janki

Re: Golf 3 Cabrio Oryginalne zawieszenie.

Post autor: franke » czw mar 27, 2014 07:22

witam -jesli masz wrazenie ze auto ''ucieka'' najpewniejsza i chyba najbardziej skuteczna bedzie dokladna diagnostyka zawieszenia[sprawdzenie luzow]i sprawnosci amorkow bo jak bedziesz sluchal prorokow to kasy zbraknie a taki przegladzik naprawdwe nie kosztuje wiele acha i jeszcze jak wszystko byloby ok to mozna sprawdzic geometrje 2-och osi[zbierznosc]-a jak chcesz troche obnizyc to chyba wersja gt miala obnizany zawias [zalezy od wersji]ew. jak chcesz mozesz zalozyc 17''[205/40/17]-tylko odsadzenie zeby bylo nie za duze bo bedzie problem z rantem[ja mam tak i jest ok bez kabinacji i wyglada ok no ale kwestja twoich planow nie mniej sprawdz sobie to co pytasz na stacji djagnostycznej zaplacisz raz i bedziesz wiedzial na co szykowac kasiorke-pozdrawiam :pub:



Ergoproxy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 03, 2011 20:27
Lokalizacja: Pszczyna

Golf 3 Cabrio Oryginalne zawieszenie.

Post autor: Ergoproxy » czw mar 27, 2014 10:13

Dzięki wielkie jak kupie zawias i sprężyny na pewno będzie robiony przegląd całego zawieszenie.
Właśnie czy pakiet GTI z zwykłej 3 podjedzie do cabrio ?
Jak tak to jaka marka amorów i sprężyn polecacie (chce podobny komfort jak w serii tylko niżej ?

No mam u siebie 205/45/16 :) Bardo przyjemnie to wygląda tylko jakieś 20 w dół by się przydało ewentualnie 30



franke
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn lut 08, 2010 10:07
Lokalizacja: janki

Re: Golf 3 Cabrio Oryginalne zawieszenie.

Post autor: franke » czw mar 27, 2014 11:44

gti-ma troche inne wachacze,piasty ,tylna belke[mam na mysli na 5-srub-generalnie jest mocniejsze ]reszta czyli amorki i sprezyny powinny byc takie same jak golfy 3-ki czy to cabrio czy z zamknieta buda[samo to ze ogloszenia sa ze to do cabrio to trzeba porownac ceny bo niektorzy w ten sposob naciagaja innych podnoszac cene]amortyzatory jesli juz to kiedys delphi byly ok bo cieczowo-gazowe i robione u nas pod krakowem[o ile sie nie myle i trzeba popierac polskie :hmm: ]co do innych firm to niewiem bo nie kozystalem z chincykow-pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: Golf 3 Cabrio Oryginalne zawieszenie.

Post autor: WichuTM » ndz mar 30, 2014 07:43

franke pisze:a jak chcesz troche obnizyc to chyba wersja gt miala obnizany zawias [zalezy od wersji]ew. jak chcesz mozesz zalozyc 17''[205/40/17]-
Miałem dwa GT i sprężyny nie były obniżone, może trochę twardsze niż w normalnych. Co do tych felg, to nie rozumiem co poeta miał na myśli, bo zakładając takie koła na pewno nie będzie niżej w odniesieniu do standardowych czy nawet 16'stek kolegi Ergoproxy.



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

Golf 3 Cabrio Oryginalne zawieszenie.

Post autor: ForeCast » ndz mar 30, 2014 14:27

Dopiero GTi miało obniżenie -20 w stosunku do serii


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości