golf 3 cabrio szyba przednia chaczy o słupek

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
evolution69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt lip 29, 2008 00:00
Lokalizacja: Pruszcz Gd

golf 3 cabrio szyba przednia chaczy o słupek

Post autor: evolution69 » pn lip 05, 2010 22:25

Witam mam pytanie.. gdy zamykam przednie dzwi to w jednym miejscu syba przyciera o słupek u góry.. dlatego trzeba zamykać i otwierać drzwi z opuszczoną lekko szybą i domykac po zamknięciu.. to jest kwestia paru mm.. ale to chyba trochę dziwne.. zdarzyło się to komuś? czy to jakaś częsta sprawa w cabrio i ajka by mogł a być tego przyczyna? miejsce przytarcia zaznaczyłem strzałeczką..

Obrazek

golf był malowany z przodu więc pewnie dostał strzała mocnij lub słabiej.. może to być pzyczyna? :bigok:


Moja błękitna strzała viewtopic.php?p=3916546#3916546" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
doma87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 22:36
Lokalizacja: dolice

Post autor: doma87 » śr lip 21, 2010 22:10

Witam. a nie wieje w czasie jazdy?nie ma szumów? jaśli był malowany to sprawa może być prosta, ściągnij kolego tapicerke drzwi szyba w cabrio jezdzi po dwóch prowadnicach, spróbuj ją poprostu wyregulować.(opuść lekko na tylnej prowadnicy)



Awatar użytkownika
evolution69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt lip 29, 2008 00:00
Lokalizacja: Pruszcz Gd

Re:

Post autor: evolution69 » pt sie 06, 2010 18:47

doma87 pisze:Witam. a nie wieje w czasie jazdy?nie ma szumów? jaśli był malowany to sprawa może być prosta, ściągnij kolego tapicerke drzwi szyba w cabrio jezdzi po dwóch prowadnicach, spróbuj ją poprostu wyregulować.(opuść lekko na tylnej prowadnicy)
samochód jest wystawiony na sprzedaż.. oglądałem i mnie zaciekawiło czy jest po takim dzwonie czy to się da wyrególować.. ale żeczywiściew podobno to się zdarza że szyba się nie składa idealnie.. i można to wyrególować..


Moja błękitna strzała viewtopic.php?p=3916546#3916546" onclick="window.open(this.href);return false;

Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

golf 3 cabrio szyba przednia chaczy o słupek

Post autor: Rafit » sob sie 07, 2010 23:54

evolution69, szyba jest mocno regulowana, z szerokim zakresem regualcji, więc po malowaniu pewnie nikt jej nie ustawił. Widzę, że kolega z Pruszcza :-)



marcow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz cze 07, 2015 21:57

Re: golf 3 cabrio szyba przednia chaczy o słupek

Post autor: marcow » ndz cze 07, 2015 22:09

Witam serdecznie, trochę chciałem odkopać ten temat bo problem nie został wg mnie rozwiązany a ja mam taki sam. Otóż kupiłem niedawno takiego cabrio-golfa z taką samą przypadłością. Problemem nie jest wg mnie regulacja szyby tylko jej za wysokie wysuwanie się. Przy otwartych drzwiach kierowcy szyba wysuwa się o ok. 2-3 cm wyżej niż powinna. Przy zamkniętych "idąc" do góry automatycznie odbija się od ramki, którą tworzy dach i opada do połowy. Ręcznie można delikatnie podnieść ją do samych uszczelek jednak wtedy po otwarciu okazuję się że jest za wysoko i uderza w słupek przedni. Po stronie pasażera nie ma problemu bo tam są na mocowaniach szyby takie szare plastikowe śruby do regulacji, które w odpowiednim momencie opierają się o wewnętrzną stronę drzwi. Mechanizm od strony kierowcy tego nie ma, jest jednak oryginalny.
Dodam jeszcze że wiem na 100% że samochód nie był bity, jednak z racji iż poprzedni właściciel nie żyje nie jestem w stanie się dowiedzieć od kiedy tak się dzieje. Ma ktoś może jakiś pomysł co może być przyczyną ???



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

golf 3 cabrio szyba przednia chaczy o słupek

Post autor: WichuTM » ndz cze 07, 2015 23:46

To, że masz zły mechanizm szyby kierowcy. Mechanizmy z obu stron są takie same, przynajmniej powinny. W każdym razie powinna być możliwość regulacji wysokości osadzenia szyby w prowadnicy oraz pochyłości z uwagi na brak ramek drzwi.



franke
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn lut 08, 2010 10:07
Lokalizacja: janki

Re: golf 3 cabrio szyba przednia chaczy o słupek

Post autor: franke » pn cze 08, 2015 08:58

witam-panowie tylko regulacja o ile poprzedni uzytkownik nic nie po ''kabinowal''-mechanizmy cabrio roznia sie tym od ''zwyklych'' mozliwoscia regulacji za pomoca srubek mocowanych od dolu kazdego z dwoch mocowan szyby -do dolu i do gory [oczywiscie z wyczuciem]-pozdrawiam :pub:



Pati
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lut 28, 2007 19:52
Lokalizacja: Zachód

Re: golf 3 cabrio szyba przednia chaczy o słupek

Post autor: Pati » śr kwie 10, 2019 07:33

Witam! Ja po wymianie podnośnika do mk3,5 założyłem z mk3 (ogólnie są bardziej wytrzymałe) bo zauważyłem że od tzw. po lifta gniazda przy silniku mechanizmu się uszkadzają a w starszych jest po staremu i to rozwiązanie jest bardziej trwałe.
Ale do brzegu. Regulacja góra dół jest do ogarnięcia śrubami ale pytanie jak ogarną kąt szyby bo moja teraz wyjeżdża niejako zbyt do zewnątrz zamiast dociska się do słupków i do dachu.



franke
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn lut 08, 2010 10:07
Lokalizacja: janki

Re: golf 3 cabrio szyba przednia chaczy o słupek

Post autor: franke » śr kwie 10, 2019 10:06

prowadnice szyby trzeba odpowiednio ustawić i regulacja śrubkami taka zabawa dla cierpliwych-pozdrawiam



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Re: golf 3 cabrio szyba przednia chaczy o słupek

Post autor: KoguT » pn kwie 22, 2019 09:43

A napisze ktoś jak regulować kąt pochylenia szyby? Bo na tych śrubkach od wysokości mam wyregulowaną szybę ale coś z pochyleniem mnie gnębi...



franke
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn lut 08, 2010 10:07
Lokalizacja: janki

Re: golf 3 cabrio szyba przednia chaczy o słupek

Post autor: franke » pn kwie 22, 2019 12:44

musisz zgrać prowadnice szyby z wyregulowaniem wysokości tak jak pisałem cierpliwie i z wyczuciem sam kiedyś w ten sposób uszkodziłem szybę i powtórne regulowanie oraz zakup szyby dały mi do myślenia i ponownego ustawienia poza tym to jest do ogarnięcia tylko ostrożnie możesz np. poluzować prowadnice wysunąć szybę do góry i ustawić wszystko wstępnie i potem delikatnie skręcić zluzowane nakrętki i delikatnie opuszczać szybe to taki wydaje mi się najprostrzy sposób na początek-powodzenia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości