[mk2] Bi-Xenon

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Apsik
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 1279
Rejestracja: wt paź 05, 2004 15:30
Lokalizacja: just behind you
Kontakt:

[mk2] Bi-Xenon

Post autor: Apsik » sob mar 10, 2007 03:03

Witam wszystkich czytających...

... trochę zirytowany tematem kolegów od MK3 ;) postanowiłem założyć nowy temat dotyczący popularnych przeróbek na Xenon'y ... a bardziej konkretnie Bi-Xenon'y

Nie chodzi o to, ze większość ludzi kupuje zestawy Xenon'owe (np. hermetyki Hella), ale może bardziej by odpowiedzieć na wcześniej już postawione pytanie:
Nawiązując do tematu xenonów, chciałbym się upewnić w następującej sprawie.
Planuję zmontować Bi-Xenon do lamp Golf'a MK2 w następujący sposób:
- do lamp Hella zamontować soczewki Bi-Xenon'owe na żarówki D2S
- mocowania żarówek, okablowanie i przetwornice (to musi być)
- lustra (wnetrze lampy) pomalować (np. na czarno)
- założyć klosze clear z lamp AutoPal'a

Wiadoma sprawa to podlaczenie tego do instalacji, ale pozostaje pytanie czy w/w operacje i komponenty pozwola mi na osiągnięcie celu, a może jeszcze brakuje jakiegoś elementu całej instalacji (nie mam na myśli narzędzi, czy wkładu pracy)?
...i o to żeby pomóc tym którzy zdecydują się na taką przeróbkę.

Na chwilę obecną udało mi się zaczerpnąć pewnych informacji, by ruszyć z tematem ... i tu podziękowania dla kolegów SToRM i Antera ... oraz wybrałem się na zakupy do sklepu za rogiem (czyt. allegro.pl) i chyba mam wszystko żeby zacząć ... zabawę :)

Zakupy:
Lampy AutoPal:
- 2 szt.
Obrazek

Zestaw Bi-Xenon:
- soczewki bixenonowe z maskownicami -2szt.
- zarowki PHILIPS D2S 2szt.
- nakretki mocujace zarowki w soczewce 2szt.
- powielacze wysokiego napiecia 2szt.
- przetwornice AL [Bosch] 2szt.
- okablowanie
Obrazek

Plan:
- wymontować lampy Hella i odkleić szkła
- odkleić szkła clear z lamp AutoPal
- do lamp AutoPal założyć szkła Hella i tak jeździć ... do czasu zmontowania Bi-Xenon'ów
- wpasować soczewki Bi-Xenon'owe w lampy Hella (przetestować, a następnie rozmontować)
- wnętrze lamp Hella pomalować w kolor auta (w moim przypadku OakGreen L94E)[chyba że ktoś ma lepszy pomysł??]
- poskładać lampy (soczewki i szkła clear)
- podpiąć do przetwornic (ukrytych w podłużnicach) i podpiąć do instalacji MK2 (postojówki przepiąć do kierunkowskazów FK)
- cieszyć sie Bi-Xenon'em na soczewkach

...ale:
- na jakim kleju przykleić szkła lamp? może ktoś ma doświadczenie w tych sprawach i pomoże :pub: ?
- rozwiązanie Bi-Xenon na soczewkach jest możliwe tylko w przypadku gdy za lampą jest jeszcze trochę miejsca (w moim G60 taka operacja jest niemozliwa gdyż przeszkadza puszka filtra pow., ale w GTD komora jest "clear" wiec można sie bawić)[do G60 bedzie zestawik hermetyczny Hella)
- lampy Hella moim zdaniem sa bardziej solidne i to dlatego na nich będzie oparta cała konstrukcja, z lamp AutoPal przydadzą się tylko szkła


Jak tylko rusza prace to będę wklejał fotki i opis prac. Jeżeli uda sie ten mod to może będzie to dobry opis dla tych którzy też myślą o takiej przeróbce.
Ostatnio zmieniony czw maja 08, 2008 01:16 przez Apsik, łącznie zmieniany 1 raz.


It doesn't mater what U have - YOU can always tune it!

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32748
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob mar 10, 2007 09:05

- na jakim kleju przykleić szkła lamp?
ja w mk3 kleiłem silikonem obojętnym na temperature. http://www.vwvento-fans.com/index.php?id=smoked


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

wojtek_sari
Forum Master
Forum Master
Posty: 1229
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 08:55
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Post autor: wojtek_sari » sob mar 10, 2007 10:24

Apsik, Powiedz mi ta ciemna kopółka jest montowana już w lampie czy na zewnątrz lampy? I napisz jeszcze ile dałeś za ten zestaw bo ja szukam po allegro, ale takiego nie moge dostać :blush: Jedyne takie godne uwagi wg mnie :bigok: to to http://www.motoallegro.pl/item173970126 ... estaw.html
Hermetyczne
Albo to całkiem podobnedo twoich, a jednak inne:
http://www.motoallegro.pl/item173801279 ... staw_.html

Jak myślicie jest sens inwestować?


Moje Sviro ;) - www.facebook.com/greenscirocco

Dragi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lip 17, 2006 18:17
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Dragi » sob mar 10, 2007 10:36

Dobry temat ciesze sie ze go ktos zalozyl, bardzo to pomorze innym (moze mi tez nad tym mysle). Moje pytanie brzmi jak zalozyc soczewki w lampy czy one beda za kloszem (wewnatrz lampy) czy trzeba robic jakas operacje w stylu wklejania soczewek w kolsze ? czy pelne lampy firmy autopal wystarcza czy rzeczywiscie maja az tak kiepska obudowe ze nie dadza saobie rady z xenonem ? I jeszcze jedno jaki bylby efekt gdybym bezposrednio do lamp autopal zamontowal zestaw xenonow bez soczewki (widzialem takie na allegro), tzn taki zamiennik za zwykle zarowki H4 oczywiscie wszystko jest inverter palniki xenonowe cala instalacja tylko bez soczewy ??



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1736
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » sob mar 10, 2007 10:53

Apsik jeśli chodzi o klejenie szkła to zastosuj dobry klej do szyb. Na pewno się sprawdzi.


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
Apsik
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 1279
Rejestracja: wt paź 05, 2004 15:30
Lokalizacja: just behind you
Kontakt:

Post autor: Apsik » sob mar 10, 2007 11:14

djtom, dzięki za info :) będę szukał takiego silikonu :pub: albo tego kleju do szyb :) bo musi być solidnie :pub: mkowalm
wojtek_sari pisze:ta ciemna kopółka jest montowana już w lampie czy na zewnątrz lampy?
Expertem nie jestem, ale to montuje się wewnątrz lampy (wg. mnie)
wojtek_sari pisze:napisz jeszcze ile dałeś za ten zestaw
Bez problemu zmieściłem się w 700zł
wojtek_sari pisze:bo ja szukam po allegro, ale takiego nie moge dostać :blush:
Trzeba intemsywnie polować ;)
wojtek_sari pisze:Albo to całkiem podobnedo twoich, a jednak inne:
http://www.motoallegro.pl/item173801279 ... staw_.html
Przecież to jest calkiem podobny zestaw i w bardzo podobnej cenie!! Nie ma tu tylko maskownic i chyba tych "powielaczy wyskiego napiecia" ale wydaje mi się ze przewody miedzy soczewką, a przetwornica są krótsze i może dlatego tak jest. Ponadto sprzedający nie wygląda na amatora.
wojtek_sari pisze:Jak myślicie jest sens inwestować?
Ja zainwestowałem/zaryzykowałem.
Dragi pisze:Moje pytanie brzmi jak zalozyc soczewki w lampy czy one beda za kloszem (wewnatrz lampy)
Tak, będą wewnątrz lampy, ale tego w jaki sposób je tam zamocuję to jeszcze nie wiem.
Dragi pisze:zy pelne lampy firmy autopal wystarcza czy rzeczywiscie maja az tak kiepska obudowe ze nie dadza saobie rady z xenonem ?
Ja wolę nie ryzykować
Dragi pisze:I jeszcze jedno jaki bylby efekt gdybym bezposrednio do lamp autopal zamontowal zestaw xenonow bez soczewki (widzialem takie na allegro), tzn taki zamiennik za zwykle zarowki H4 oczywiscie wszystko jest inverter palniki xenonowe cala instalacja tylko bez soczewy ?
To sa zestawy typu Plug&Play - łatwe w montażu itd., a efekt ... brak długich swiateł, ale jak twierdzą Ci którzy tak zrobili ... krótkie sa tak dobre że długich nie trzeba :)
Ostatnio zmieniony sob mar 10, 2007 11:19 przez Apsik, łącznie zmieniany 1 raz.


It doesn't mater what U have - YOU can always tune it!

Awatar użytkownika
maciek.wroc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 716
Rejestracja: wt cze 20, 2006 22:14
Lokalizacja: Wrocław/kozanów
Kontakt:

Post autor: maciek.wroc » sob mar 10, 2007 11:16

a jak bedziesz robił to dawaj wszystko co robiłeś i wogóle Bo jestem ciekawy jak to wyjdzie i wogóle ??


VW Passat B5 Virus by DanoSoft 119 KM i 287 Nm viewtopic.php?p=3903908#3903908 NOWE FOTY ZAPRASZAM

Obrazek

MalowanieFelg.com
POLECAM

Awatar użytkownika
kubi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt mar 28, 2006 01:34
Lokalizacja: ?????????
Kontakt:

Post autor: kubi » sob mar 10, 2007 12:35

Uuuuuuuuuuu....... ktos mnie wyprzedził :chytry: :hmm: no nooo ogladam i słuze pomoca w razie czego :D


350 tys. km i ciagle jedzie

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Re: Bi-Xenon do MK2

Post autor: Goofi » sob mar 10, 2007 13:28

Super sprawa, jestem ciekaw jak Ci wyjdzie ;)
Apsik pisze:- odkleić szkła clear z lamp AutoPal
Czerwona lampeczka mi sie zapalila, ostatnio AutoPale sklejaja jakims badziewiem, ktorego nie rusza wrzatek, probowalem odkleic szkla od dwoch i nic, DJtomowi dalem potem i to samo. Jakbys chcialm, to mam dwa szkla clear od AutoPali, niestety tyl nie przezyl, zostal poswiecony. Projekt zawieszony bo kupilem MK3 i szkla chetnie sprzedam jak bedziesz mial problem :)
Apsik pisze:- do lamp AutoPal założyć szkła Hella i tak jeździć ... do czasu zmontowania Bi-Xenon'ów
Odblask w clearach jest inny, ale jak tymczasowo, to nikt nie powinien sie przyczepic ;)
A dlaczego chcesz zenonki zalozyc na tyle od Helli a nie zrobic calosci na AutoPalach :?:


A postojowki :?: moze jakies ringi.... :hmm:



Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Post autor: bialko1991 » sob mar 10, 2007 13:39

no z postojówkami to bym zrobił ringi, nawet jest temat, bo ktos robił i ladnie wygląda, albo rinz zrobiony z ledów :D



Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » sob mar 10, 2007 14:04

Apisk pisal ze postoje w kierunki wrzuca...


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32748
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob mar 10, 2007 14:52

bo musi być solidnie
nie wiem jak jest w mk2 ale w mk3 szkoło trzyma sie na czterech metalowych spinkach z obudową, silikon\klej do szyb pełnią raczej rolę uszczelniającą niż klejącą.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Post autor: bialko1991 » sob mar 10, 2007 16:21

grzaneczka997 pisze:Apisk pisal ze postoje w kierunki wrzuca...
ale moze zmieni koncepcje ;)



Awatar użytkownika
Apsik
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 1279
Rejestracja: wt paź 05, 2004 15:30
Lokalizacja: just behind you
Kontakt:

Post autor: Apsik » ndz mar 11, 2007 21:28

bialko1991 pisze:grzaneczka997 napisał/a:
Apisk pisal ze postoje w kierunki wrzuca...
ale moze zmieni koncepcje
Koncepcja sie nie zmieni ... wystarczy, że w G60 sa ringi (FK), a skoro auta będą łudząco podobne to niech chociaż lampy są różne :) ponadto jakos już od dawna kręcą mnie te postojówki w kierunkach :)
nie wiem jak jest w mk2 ale w mk3 szkoło trzyma sie na czterech metalowych spinkach z obudową, silikon\klej do szyb pełnią raczej rolę uszczelniającą niż klejącą.
W MK2 klosz jest przyklejony. Bede to kleil klejem do szyb bo (w wiekszosci przypadków) bardzo mocno trzyma i mam nadzieje ze to wystarczy :) i klosz nie odpadnie.


It doesn't mater what U have - YOU can always tune it!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości