Połozony podklad akrylowy na goła blache

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

kakaii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt sie 19, 2008 12:51
Lokalizacja: Warszawa

Połozony podklad akrylowy na goła blache

Post autor: kakaii » śr wrz 19, 2018 17:00

Witam

Nie wiem czy dobrze zrobiłem pomalowałem błotniki przednie podkładem akrylowym . Nałożona jest jedna warstwa . Czy mogę na ten podkład nałożyć już bazę i później lakier bezbarwny?


Mam pytanie : (lakier samochodu standard/ zwykły , nie metalik , czy perła )
1.Od nałożenia jednej warstwy pokładu po ilu minutach mogę nałożyć druga warstwę?
2. Później szlifuje podkład papierem 800 i na końcu 1000 ?
3.Odtłuszczam podkład zmywaczem silikonowym ? i później ściereczka antystatyczną?
4. Ile optymalnie dać warstw lakieru bazowego ? Co ile minut każdą warstwę?
5. Po ilu minach można nałożyć podkład bezbarwny na bazę?
6. Ile warstw podkładu bezbarwnego ? Co ile każdą warstwę?

dziękuje za pomoc



Awatar użytkownika
mmaniek8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pn mar 06, 2006 18:20
Lokalizacja: Lubelskie-Łęczna

Re: Połozony podklad akrylowy na goła blache

Post autor: mmaniek8 » czw paź 18, 2018 21:30

1. Wszystko zależy jak rozrobisz podkład, jaka temperatura itd. aby nie był "mokry"
2. Tak z wodą
3. Ja używam rozcieńczalnika tego którego używam do rozrabiania podkładu, bazy i bezbarwnego.
4. Ja daję 2-3, wiadomo jak gdzieś brakuje to dołożę. Szybko odparowuje dosłownie co 3 min.
5. Jak wyżej, plus aż się upewnisz że dobrze domalowałeś bazą :)
6. Podkład bezbarwny?? Lakier bezbarwny 2-3 warstwy ja daję mu odstać 15min między warstwami.
PoVWodzenia!



Awatar użytkownika
QQxQ
V.A.G Podlasie
V.A.G Podlasie
Posty: 1242
Rejestracja: pn cze 30, 2008 08:45
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Auto: Golf MK4
Silnik: BUB

Re: Połozony podklad akrylowy na goła blache

Post autor: QQxQ » ndz paź 21, 2018 20:20

Kolega już podpowiedział i na 99% element jest już w kolorze ale może coś jeszcze podpowiem

Co do podkładu to w mieszalni warto zapytać jaki idzie pod dany kolor, jeśli idzie szary , a użyje się czarnego to odcień wyjdzie ciemniejszy.

Baza też nie jest jednakowa, z każdego mieszalnika może być inny odcień i moc krycia więc trudno powiedzieć ile warstw.

Bezbarwny nakłada się w 2-3 warstwach licząc wypyłkę, niektóre są na jedną warstwę pełna inne dopiero
na drugą pełną, ale warto zrobić napylenie zobaczyć czy nic się nie pogotuje, specyfikacja jest na puszcze albo do pobrania.

Co do czasu i kolejnych warstw, wszystko zależy od temp. co innego jest przy 20*c , a co innego przy 10*c, baza jak zrobi się matowa, a bezbarwny musisz sprawdzić w specyfikacji temp=czas, no i jaki używasz utwardzacz normalny czy fast.


Obrazek
Sprzedam:
(Kratki Nawiewu ) Podświetlane (6 x Komplet) - Golf IV R32/Bora
(Ramiona Aero) Stan Dobry (Możliwość odświeżenia) - Golf IV/Bora

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości