[MK 7.5] Wymiana boczków na wersje ambient

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

danielpro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 08, 2017 19:58

[MK 7.5] Wymiana boczków na wersje ambient

Post autor: danielpro » pn wrz 10, 2018 13:38

Witam,
posiadam VW Golf 7 po lifcie i chciałbym wymienić wnętrze na wersję skórzaną.
Na początku jednak chciałbym zacząć od boczków, znalazłem takie z wersją podświetlenia ambientowego w listwie dekoracyjnej (jako pasek). Pytanie, czy swoje zwykłe mogę zamienić na nie, gdzie i w jaki sposób musiałbym wykonać podłączenie instalacji elektrycznej.
Dodatkowo zastanawiam się również nad podświetleniem delikatnym przestrzeni nóg - wiem jak to wygląda w VW Touran z 2016.
Może ktoś z was już to robił?



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: [MK 7.5] Wymiana boczków na wersje ambient

Post autor: flo89 » pn wrz 10, 2018 13:50

Podłączenia dokonujesz w sterowniku drzwi, musisz się dowiedzieć czy Twoje sterowniki są w wersji high. Natomiast oświetlenie przestrzeni nóg już do BCM. Nie wiem w jakiej wersji musi być. Oświetlenie ambientowe to nie tylko pasek w listwie, ale również podświetlenie klamki oraz uchwytu do zamykania.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

danielpro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 08, 2017 19:58

Re: [MK 7.5] Wymiana boczków na wersje ambient

Post autor: danielpro » pn wrz 10, 2018 13:58

To tutaj fajne pytanie do Was, jak mogę sprawdzić jakie mam sterowniki?
Generalnie przesiadłem się z samochodu rok 1999 do 2017 nowego - jest parę rzeczy, które chciałbym dołożyć, a nie miałem takiej możliwości, ponieważ brałem samochód z placu.
Ad2. Chciałem dołożyć sobie AppConnect, nie mam nawet ikonki w radiu (Composition Media) więc zabawa bardzo ciężka. Zadałem pytanie do VW i od nich dostałem informację (sprawdzoną po VIN), że się da i zapraszają do salonu, w salonie dowiedziałem się, że muszę wymienić gniazdo usb, moduł komfortu itp.

Nie wiem jednak właśnie, jakie dokładnie części mam w samochodzie i pytanie, czy da się jakoś po numerze VIN sprawdzić dokładną specyfikację samochodu (jaką mam wersję sterownika, o którym wspominasz, jaką wersję modułu komfortu itp).



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: [MK 7.5] Wymiana boczków na wersje ambient

Post autor: flo89 » pn wrz 10, 2018 16:56

Są 2 możliwości, albo dobierasz się fizycznie do danego sterownika i patrzysz jakie ma oznaczenie. Albo druga opcja, wygodniejsze, podłączasz vcds i masz każdy sterownik jak na tacy. Sprawdzasz wchodząc w każdy który cię interesuje albo robisz scan i wtedy po kilku minutach dostajesz log z informacjami na temat wszystkiego co jest w aucie.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

danielpro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 08, 2017 19:58

Re: [MK 7.5] Wymiana boczków na wersje ambient

Post autor: danielpro » pn wrz 10, 2018 20:55

Ok, a podłączając VCDS mogę utracić gwarancje?
Zostają jakieś logi, które później w serwisie podczas normalnego przeglądu sprawdzają?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: [MK 7.5] Wymiana boczków na wersje ambient

Post autor: doggie » pn wrz 10, 2018 21:48

danielpro pisze:
pn wrz 10, 2018 20:55
Ok, a podłączając VCDS mogę utracić gwarancje?
Zostają jakieś logi, które później w serwisie podczas normalnego przeglądu sprawdzają?
nie, nie stracisz gwarancji
flo89 pisze:
pn wrz 10, 2018 13:50
Nie wiem w jakiej wersji musi być.
obojętnie, każdy obsłuży



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości