Problem z usuwaniem gumy z plastików

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Bu77erfly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 10, 2017 10:07

Problem z usuwaniem gumy z plastików

Post autor: Bu77erfly » sob cze 02, 2018 14:20

Witam, mam problem ze zdejmowaniem/usuwaniem gumy z plastikowych uchwytów. Na początku próbowałem zdrapać gumę płytą CD lecz to nie poskutkowało, ponieważ guma nie schodziła. Na forach wyczytałem, że płyn hamulcowy daje rade. Pojechałem, kupiłem Tomex DOT4 zanurzyłem na jakieś pół dnia i otrzymałem coś co trudno opisać. Najtrafniejsze słowo jakie mi przychodzi na myśl to "glajda" z gumy, która twardnieje po wyciągnięciu z płynu.
Obrazek
Próbowałem ściągnąć to Karcherem, szczotką drucianą i nic nie pomaga. Po opłukaniu i wysuszeniu wygląda to mniej więcej tak:
Obrazek
Obrazek
Macie na to jakieś rozwiązanie, czy pozostaje mi już tylko kupić nową/używaną część?



mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

Re: Problem z usuwaniem gumy z plastików

Post autor: mk4tdi » sob cze 02, 2018 15:44

Ten płyn jest żrący, zaszła jakaś reakcja z plastikiem i stąd taki efekt. Teraz spróbuj jakimś drobnym papierem to przeszlifować.
Jak zdzierałem u siebie gumę z plastików to stosowałem wodę + cif + gąbka do naczyń (ta szorstka strona) zeszło bez większego problemu. Potem papier wodny (nie pamiętam już jakiej granulacji), odtłuszczenie i pomalowanie.



ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

croppmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz cze 10, 2018 12:03
Auto: Volkswagen Golf

Re: Problem z usuwaniem gumy z plastików

Post autor: croppmen » wt cze 12, 2018 04:15

u mnie bardzo ladnie to zeszlo z plynem do usuwania.. kleju po naklejkach - potem wypalarka odnowilem kolor i juz :)



PrEzEz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: śr gru 30, 2015 23:26
Lokalizacja: Małopolska

Re: Problem z usuwaniem gumy z plastików

Post autor: PrEzEz » śr cze 13, 2018 23:52

U mnie w dwóch egzemplarzach wystarczył kawałek plastiku ( płyta CD ) ciepła woda i zeszło jak marzenie. Obyło się bez malowania. U ciebie to zastosował bym tylko teraz jakiś drobny papier ścierny i próbował to ratować. Jak nic nie wyjdzie to na allegro ostatnio przewinęły mi się rączki po 9zł sztuka ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości