Elektryczne szyby

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

marektz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn lis 10, 2014 18:39

Elektryczne szyby

Post autor: marektz » sob cze 27, 2015 19:05

Cześć. Zamierzam przerobić w moim mk2 90r. 5d sterowanie szyb. Mam teraz sterowanie na korbkę, lecz mam już kupiony podnośnik elektryczny z Toledo I.

Zanim jednak zacznę przerabiać mam kilka pytań:

1. Jaki kupić przełącznik do sterowania szybą (góra/dół) ? Bo widziałem na allegro uniwersalne, różniące się tylko ilością pinów. Od moich silniczków idą tylko kable, nie ma żadnej wtyczki.
2. Jak i czym zaślepiliście dziurę po korbce?
3. Gdzie się podłączyć z tymi szybami?
4. Jakby ktoś miał lub mógł zrobić schemat podłączenia z silniczka do przełącznika i do zasilania to byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.



meibizza
Forum Master
Forum Master
Posty: 1413
Rejestracja: czw sty 13, 2011 14:54
Lokalizacja: Zambrów/Warszawa

Elektryczne szyby

Post autor: meibizza » wt lip 07, 2015 22:17

Ziom ja robilem na ori instalce więc miałem dużo łatwiej. Masz ori kabloteke czy bedziesz sam robił wiązke?
ad 2 dziure po korbce mozna zaślepić kupując cokolwiek co tam wejdzie np. kółko/zaślepke Wob albo kup boczki pod elektryke
ad 3 podlączyć sie musisz do stałego plusa przy bezpiecznikach(po drodze walnij bezpiecznik 15A bodajże) i plusem do zapłonu po stacyjce no i masa.
Tutaj popatrz:
viewtopic.php?t=74777" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?p=2102678" onclick="window.open(this.href);return false;
ad 4 co do schematu do ja ci moge podpowiedzieć cos ale na ori instalce. Pamietaj o tym, żeby dobrać odpowiednią grubość kabli


Obrazek
mkII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=557727" onclick="window.open(this.href);return false;
mkIV http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=502105" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam szeroką stal serduszka 15" 4x100/ 7.5j i 8j

marektz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn lis 10, 2014 18:39

Elektryczne szyby

Post autor: marektz » ndz lip 19, 2015 13:49

No właśnie nie mam instalacji, sam muszę sobie zrobić. Jakiej grubości kable idą w ori?
Okej, a przełączniki ilu pinowe masz?



Awatar użytkownika
muody
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 963
Rejestracja: czw lis 05, 2009 17:39
Lokalizacja: Łódź

Elektryczne szyby

Post autor: muody » pn lip 27, 2015 10:52

Osobiście poradzę ci, że możesz poszukać na allegro kompletnej elektryki szyb z przełącznikami od toledo 1L bo wyjdzie cię mniej od rzeźbienia od początku całej elektryki. A dlaczego tak ? Bo:
- mechanizmy pasują do 5 drzwiowego mk2 plug&play
- przełączniki są takie same jak w dwójce
- instalację sobie zakładasz na spokojnie i nie zawracasz sobie głowy lepieniem wiązek od nowa.
:bajer:


OPEL - Ohne Power Ewig Letzter

marektz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn lis 10, 2014 18:39

Elektryczne szyby

Post autor: marektz » pn sie 17, 2015 14:41

Mam problem, zamontowalem silniczek w drzwiach od toledo mk1 a przełączniki mam z Vectry B. W przelaczniku w Vectrze jest 7 pinow tam szyby były podłączone tylko do czterech i nie wiem jak to podłączyć. Po podłączeniu albo tylko się podnoszą albo tylko opuszczają.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości