Włącznik auto + coming home

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Włącznik auto + coming home

Post autor: miskieusz » wt maja 06, 2014 11:27

markus420, ten link co wysłałeś ma wersję do mk4 i do mk5/6. Ogólnie podejrzewam, że to kwestia różnych sprzedawców, którzy ten sam towar mają. Z tego co zrozumiałem, to nie jest jakiś entuzjasta, który to robi tylko jakiś ichni wypust fabryczny i masowy:) Zwróć uwagę, że tylko jeden dostawca jest "sprawdzony" i ma najwięcej komentarzy itp;) co do podłączenia pod DRL na pewno nie omieszkam się pochwalić :bigok:



Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

Włącznik auto + coming home

Post autor: markus420 » wt maja 06, 2014 17:50

Tak, tak tu masz racje, ale chodziło mi o czerwony przewód widoczny na aukcjach, którego nie zauważyłem u Ciebie, ani na "Twojej" aukcji. Sory, źle zapytałem o różnice. :banghead:



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Włącznik auto + coming home

Post autor: miskieusz » wt maja 06, 2014 21:06

markus420, nie ma problemu;) czerwony przewód to starszy model - tutaj sterowanie CLH było na tym właśnie kabelku podpiętym pod kierunki teraz jakoś rozwiązali to "wewnątrz :pub:



Awatar użytkownika
rbul
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 22:14
Lokalizacja: Łódź/Płock/Toruń

Włącznik auto + coming home

Post autor: rbul » wt maja 20, 2014 22:23

Potwierdzam słowa kolegi miskieusz'a. Wszystko działa.
Pamiętajmy również, że wyciągnięcie którejkolwiek zworki kasuje funkcję bezpowrotnie!!!
Przy halogenach jest taki myk, że trzeba wyciągnąć 3 zworkę bo jeśli przełącznik jest w pozycji AUTO to palą się i mijania i halogeny jak jest ciemno ;).
Reszta jest w dołączonej instrukcji.
Czyli...:

Ustawienie czułości czujnika światła:
Wsiadamy do auta i bawimy się tą opcją wtedy kiedy chcemy ustawić czułość czujnika światła przy danym natężeniu oświetlenia dziennego (próby robić wieczorem wtedy kiedy normalnie byśmy włączyli światła mijania):
- AUTO -> mijania -> AUTO -> mijania -> AUTO
Kiedy wszystko wykonamy poprawnie pozycyjne i mijania mrugną raz.

Powrót do ustawień fabrycznych:
- AUTO -> 0 -> AUTO ->0 -> AUTO
Kiedy wszystko wykonamy poprawnie pozycyjne i mijania mrugną raz.

Wyłączenie tunnel mode (z tego co dowiedziałem się od pana chińczyka):
- AUTO -> 0 ->AUTO
Jeżeli mrugnie raz to mamy to włączone jeśli 2 razy to jest wyłączone.
- AUTO -> pozycyjne -> AUTO -> pozycyjne -> AUTO

POLECAM :bigok: działa rewelacyjnie.



Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

Włącznik auto + coming home

Post autor: markus420 » wt sty 27, 2015 14:53

Odgrzejemy kotleta :helm:
Zapytam, jak się Wam sprawuje ten sprzęt po pół roku? Nie ma problemów wszystko działa.
W końcu doskładałem i będę zamawiał. :food:
Chcę sobie tylko potwierdzić czy warto?



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Włącznik auto + coming home

Post autor: MaciekV5 » wt sty 27, 2015 15:01

Moim zdaniem warto, sprawdza się jak najbardziej.
Z drobnostek, które zauważyłem:
Ja mam schowany czujnik zmierzchu, po to aby światła zawsze same włączały się po odpaleniu auta (przełącznik ustawiony na "AUTO"). Gdy trochę pojeżdżę (moduł się pewnie trochę nagrzeje) zgaszę auto, a potem znów odpalę to chwilę myśli (ok. 10-15s) i dopiero włącza światła.
Nieszczęsny brzęczyk od świateł przy otwartych drzwiach, czasami wkurza bo ciągle wyje jak wysiadasz z auta przy włączonym C/L Home.

A teraz coś co najbardziej mnie wkurza ale nie dotyczy akurat samego modułu...
"Zostawił pan światła włączone", "Światła ma pan zapalone" itp. kiedy odchodzę od auta na jakimś parkingu (z przyzwyczajenia nie wyłączam trybu "AUTO" prawie nigdy), no i każdemu tłumaczenie, że same zgasną :rotfl:

Ja polecam, na pewno kupiłbym jeszcze raz bo oprócz powyższych drobnostek nie ma się czego czepiać :)



Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

Włącznik auto + coming home

Post autor: markus420 » wt sty 27, 2015 19:42

Ok. Moduł zamówiony zobaczymy co przyjdzie. :okej:



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Re: Włącznik auto + coming home

Post autor: Skrzak » ndz lut 01, 2015 23:39

MaciekV5 pisze: A teraz coś co najbardziej mnie wkurza ale nie dotyczy akurat samego modułu...
"Zostawił pan światła włączone", "Światła ma pan zapalone" itp. kiedy odchodzę od auta na jakimś parkingu (z przyzwyczajenia nie wyłączam trybu "AUTO" prawie nigdy), no i każdemu tłumaczenie, że same zgasną :rotfl:
Ja mam to samo przy auto domykaniu szyb po zamknięciu. Ostatnio gość z trzeciego pietra do mnie krzyczał "panie... szyby pan zostawił" a ja nie wiem o co chodzi i się spieszyłem..wkrw. Koniec OT
Jak to działa z normalnymi h7? Mam na myśli jak to się ma do oszczędzania żarówek czyli włączania świateł dopiero po odpaleniu silnika? No i jak to wygląda w przypadku np zużycia włącznika? Chodzi mi o to, że przeczytawszy cały temat nie wiem czy to jest jakiś ori włącznik z mkv lub polo czy to jest wogle coś obok i w razie awarii wymiana albo na ori bez modułu albo zakup drugiego takiego.



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Włącznik auto + coming home

Post autor: MaciekV5 » pn lut 02, 2015 08:38

Skrzak pisze:czy to jest jakiś ori włącznik z mkv lub polo czy to jest wogle coś obok i w razie awarii wymiana albo na ori bez modułu albo zakup drugiego takiego.
Oprócz wyglądu to mało ma wspólnego z ori, włącznik z mk5 nie podejdzie do instalacji mk4.
Krótko mówiąc jest to chinol ale całkiem niezłej jakości, stąd też jego cena zapewne.
W trybie AUTO światła zapalają się z opóźnieniem.
W razie awarii możesz reklamować u sprzedawcy, czyli pewnie wysłać do Chin :smoke:
Mam już go trochę i zużycia nie widać jak do teraz.



Awatar użytkownika
rbul
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 22:14
Lokalizacja: Łódź/Płock/Toruń

Włącznik auto + coming home

Post autor: rbul » ndz lut 15, 2015 13:17

Potwierdzam. Jestem zadowolony. Mankamenty jakie zauważyłem są 2:
- piszczy przy otwartych drzwiach jak sie włączaja halogeny
i
- reaguje na wahania napięcia... (test - zostawić na auto podłączyć telefon w zapalniczke i u mnie się zapalają)

Chyba, że z tą zapalniczką to jest tak, że u mnie ktoś grzebał w instalacji i mam cały czas prąd w niej.



18kuba99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob wrz 28, 2013 13:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Włącznik auto + coming home

Post autor: 18kuba99 » pn lip 02, 2018 10:13

Panowie pojawiły się nowe rozwiązania włącznika z funkcją "auto" do golfa IV.

1. Wtyczka, jak w golfie iv + czujnik zmierzchu na kabelku:
https://pl.aliexpress.com/item/-/328376 ... 2e0eRp9aEL
2. Wtyczka, jak w golfie 5 + przejsciówka na wtyczkę golfa iv + czujnik zmierzchu na kabelku:
https://pl.aliexpress.com/item/-/328437 ... 2e0eRp9aEL
3. Chyba NOWOŚĆ, czyli wtyczka, jak w golfie iv + czujnik zmierzchu na włączniku, obok pokrętła:
https://pl.aliexpress.com/item/Modu-YSM ... 2e0eRp9aEL

Czy orientujecie się ktoś, czym one się różnią i jakie najlepiej wybrać? Zależy mi, aby funkcja CLH działała na halogenach H3 lub mijania H7.
Czy da się to zgrać ze światłami DRL, tak, żeby po zapaleniu mijania, DRL gasły i odwrotnie.


Moja świeżutka Golfina ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=545980" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Radek90
Old White
Old White
Posty: 378
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 16:54
Lokalizacja: Orneta
Kontakt:

Re: Włącznik auto + coming home

Post autor: Radek90 » śr lis 21, 2018 19:58

18kuba99 pisze:
pn lip 02, 2018 10:13
Panowie pojawiły się nowe rozwiązania włącznika z funkcją "auto" do golfa IV.

1. Wtyczka, jak w golfie iv + czujnik zmierzchu na kabelku:
https://pl.aliexpress.com/item/-/328376 ... 2e0eRp9aEL
2. Wtyczka, jak w golfie 5 + przejsciówka na wtyczkę golfa iv + czujnik zmierzchu na kabelku:
https://pl.aliexpress.com/item/-/328437 ... 2e0eRp9aEL
3. Chyba NOWOŚĆ, czyli wtyczka, jak w golfie iv + czujnik zmierzchu na włączniku, obok pokrętła:
https://pl.aliexpress.com/item/Modu-YSM ... 2e0eRp9aEL

Czy orientujecie się ktoś, czym one się różnią i jakie najlepiej wybrać? Zależy mi, aby funkcja CLH działała na halogenach H3 lub mijania H7.
Czy da się to zgrać ze światłami DRL, tak, żeby po zapaleniu mijania, DRL gasły i odwrotnie.
Dziś dotarł do mnie ten z drugiego linku. Podłączyłem żeby sprawdzić czy działa i powiem szczerze że działa jak należy. Tylko jak koledzy wyżej pisali przy pozycji auto przy otwieraniu drzwi brzęczyk się włącza. CLH odpala poprzez światła mijania H7. Działa to także jak należy z moimi światłami dziennymi tak jak powinno(DRL gasną po załączeniu się świateł mijania).


__________________________________
:bigok:
__________________________________

Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

Re: Włącznik auto + coming home

Post autor: Tygrysq » pt maja 29, 2020 21:42

Mam taki włącznik u siebie i ma jedną ogromną wadę. Nie mam świateł dziennych więc czujnik mam schowane by zawsze zapalały się mijania ori xenon. Trochę go szkoda. Lepiej by było żeby w dzień po odpaleniu włączyły się pozycje A z automatu kiedy ciemno mijania. Sam włącznik jakościowo poszedł do śmieci nie mogłem na niego patrzeć. W vw lampka auto ma świecić na żółto nie na sino koperkowy róż... Ale i na to znalazłem sposób kupiłem ori włącznik z golfa 6 z funkcją auto bez przednich halogenów których nie posiadam 😂 Jak ma ktoś pomysł żeby po odpaleniu włączyły się pozycje pisać 🙂



Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3224
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Re: Włącznik auto + coming home

Post autor: maj0nez » pt maja 29, 2020 21:52

A ten ktoś montował?
https://a.aliexpress.com/_dWuy3mF


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości