Odpalanie za pomocą przycisku START

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Odpalanie za pomocą przycisku START

Post autor: Plewson » wt sty 15, 2013 13:31

Witam, przed chwilą siedząc na YT znalazłem filmik jak koleś odpala golfa za pomocą przycisku. Szukając dalej obejrzałem kilka innych filmików i wydaje się to być fajnym pomysłem. Tylko na allegro nie ma za bardzo takiego gadżetu. A sam guzik z tego co wyczytałem polega na zamontowaniu kilku kabelków i tyle, oczywiście nadal jest potrzebny kluczyk do ustawienia zapłonu na ON tylko po prostu zamiast przekręcać kluczyk do końca wciskamy wtedy guzik który można sobie zamontować w dowolnym miejscu. Poradziłby ktoś jak trzeba się podpiąć do kabli od stacyjki itp. Oraz może ma ktoś link do aukcji z przyciskiem?


PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

Awatar użytkownika
bruzdi29
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 21:58
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Skoda Superb 2010 combi PLATINUM
Silnik: CFGB

Odpalanie za pomocą przycisku START.

Post autor: bruzdi29 » wt sty 15, 2013 14:08

Fajna sprawa , widziałem to w nissanie GT 150KM , tam jakoś to fajnie pasowało jak się odpalało to japońskie maleństwo na sportowym tłumiku, fajny bajer naprawdę ale jak to się ma do montaży to nie mam pojęcia naprawdę ... :jezor:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=400126" onclick="window.open(this.href);return false; TEMAT AKTUALIZOWANY ! 09.08.2013 !
1.9 TDI AHF 110 KM ---> 140 KM :) na eibach-ach

Kupię :
Tunel środkowy przedni
Sprzedam części do mkIV :
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=544829" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Odpalanie za pomocą przycisku START.

Post autor: Plewson » wt sty 15, 2013 14:16

Tu daję kilka filmików jak to wygląda:
http://www.youtube.com/watch?v=ozOYA57vZI0
http://www.youtube.com/watch?v=UHAX1MQbVeU
http://www.youtube.com/watch?v=8PbON-F2GMQ

drugi filmik nakręcił jakiś idiota który udaje że niby stacyjka nie działa i zaczyna szukać guzika którym się odpala i wciska guzik zapalniczki, potem podgrzewanie szyby, a dopiero na końcu zauważa świecący przycisk odpalania...

Mi się ogólnie gadżet podoba, co do praktyczności to trochę mniej sensowny jest bo zamiast jednego ruchu kluczykiem jeszcze wykonujemy drugi do wciśnięcia guzika ale można nieźle zaimponować komuś kto się nie zna ;D


PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Odpalanie za pomocą przycisku START.

Post autor: matisim » wt sty 15, 2013 14:29

ja jakbym miał takie coś zrobić to na takiej zasadzie jak mają np. sceniki. Po co wkładać kluczyk i przekręcać zapłon i potem jeszcze dusić guzik... Nie lepiej zrobić tak że ciśniemy guzik i wszystko samo sie robi? Ale powiązać to jakoś z imo, i tu np. kluczyk musiałby być gdzieś blisko czytnika a sam czytnik trzeba by gdzieś przenieść bo chyba takiego dużego zasięgu nie ma- nie mam u siebie imo to nie wiem :) problem byłby zimą, bo trzeba jakiś układ zrobić, żeby kręcił dopiero gdy świeczki przestaną grzać.



Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Odpalanie za pomocą przycisku START.

Post autor: Plewson » wt sty 15, 2013 14:36

No wiem właśnie czytałem trochę z angielskich stron i oni strasznie tam się z tym bawią, w jakieś kart wkładanie nawet i inne bzdety ale moim zdaniem to zbyt dużo roboty żeby zrobić to tak aby nie wkładać kluczyka do stacyjki, mnie osobiście zadowoliłby efekt że wkładasz kluczyk przekręcasz na zapłon, a odpalasz guzikiem, już wystarczający bajer ;)


PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Odpalanie za pomocą przycisku START.

Post autor: skaktus » wt sty 15, 2013 19:34

To nie jest taka prosta sprawa. Jeśli przerobi się całość nieprawidłowo, wystarczy wybić szybę i odpalić auto. System z dodatkowym przekręceniem kluczyka nie ma sensu - tandeta na kółkach. Jedynie zrobić jak na angielskich forach - porządny układ z rozpoznawaniem klucza, bez kombinacji z ori kluczykiem.



Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Odpalanie za pomocą przycisku START.

Post autor: Plewson » wt sty 15, 2013 20:44

Nie no takiej opcji że bez kluczyka się odpalic nie da. Mam jeszcze jeden filmik takich gości z australii bodajże i oni zrobili to w jakims małym daihatsu.
http://www.youtube.com/watch?v=5FBQwxm0 ... A&index=30 i trzeba tylko kupić taki przycisk i połączyć kabelki zasilania i do rozrusznika chyba?


PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Odpalanie za pomocą przycisku START.

Post autor: matisim » wt sty 15, 2013 23:56

skaktus pisze:To nie jest taka prosta sprawa. Jeśli przerobi się całość nieprawidłowo, wystarczy wybić szybę i odpalić auto. System z dodatkowym przekręceniem kluczyka nie ma sensu - tandeta na kółkach. Jedynie zrobić jak na angielskich forach - porządny układ z rozpoznawaniem klucza, bez kombinacji z ori kluczykiem.

dokładnie jak robić to porządnie :) w mk4 ten cały czytnik który widzi pilota jest też przy stacyjce coś jak w mk3? Jeśli tak to można na próbe wyjąć tą pastylkę z kluczyka i zobaczyć jaki ma to zasięg... czy kluczyk musi być w stacyjce czy może leżeć na pólce przy radiu...

ja skłaniałbym sie ku temu żeby było tak- nie ma kluczyka w stacyjce nie odpalisz, ani nawet nie włączy zapłonu guzikiem. Jest kluczyk w stacyjce (chyba jest taka funkcja plusa po samym włożeniu kluczyka) to dopiero może włączyć zapłon guzikiem i dodatkowo podłączyć to pod czujnik sprzęgła, żeby nie odpalił bez wciskania tego sprzęgła.Bo jak zostawisz na biegu i będziesz chciał tylko coś sprawdzić, na szybko odpalisz auto nie wsiadając do niego i Ci odjedzie :jezor:



Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Odpalanie za pomocą przycisku START.

Post autor: Plewson » śr sty 16, 2013 14:00

No to trzeba by było jakiś czujnik pod pedał sprzęgła zamontować.


PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

Awatar użytkownika
bruzdi29
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 21:58
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Skoda Superb 2010 combi PLATINUM
Silnik: CFGB

Re: Odpalanie za pomocą przycisku START.

Post autor: bruzdi29 » śr sty 16, 2013 16:53

matisim pisze:
skaktus pisze: Jeśli tak to można na próbe wyjąć tą pastylkę z kluczyka i zobaczyć jaki ma to zasięg... czy kluczyk musi być w stacyjce czy może leżeć na pólce przy radiu...
Jak przerabiałem kluczyk to wsadziłem za pierwszym razem nie tą pastylkę IMMO , a drugą właściwą trzymałem z jakieś ok 20-30cm od stacyjki i nie odpalił ...
Od półki przy radiu może nie złapać sygnału ... :?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=400126" onclick="window.open(this.href);return false; TEMAT AKTUALIZOWANY ! 09.08.2013 !
1.9 TDI AHF 110 KM ---> 140 KM :) na eibach-ach

Kupię :
Tunel środkowy przedni
Sprzedam części do mkIV :
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=544829" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Odpalanie za pomocą przycisku START.

Post autor: Plewson » czw sty 17, 2013 12:38

no ta pastylka na pewno nie sięgnie. JA wciąż czytam o tym guziku na necie, w sumie to większość angielskich stron. I powiem tak, nie bardzo ktoś się bawi w to żeby udało się bez wkładania kluczyka do stacyjki, po pierwsze ja często blokuje kierownice jak zamykam auto, więc muszę tak czy inaczej włożyć kluczyk żeby ją odblokować, po drugie żeby guzik zadziałał musi być zapłon włączony a zrobić włączanie zapłonu bez kluczyka no to już nie ogarniam... a po trzecie po co jakiś czujnik sprzęgła, skoro używając kluczyka do odpalania wciskamy sprzęgło gdy odpalamy na biegu to moim zdaniem jest to już taki odruch bezwarunkowy że przy guziku też się będzie wciskało sprzęgło, no i jeszcze nie ma takiej opcji nawet jak się źle kable podłączy żeby odpalić auto samym guzikiem bez kluczyka. Szukam na necie jakiegoś ładnie wyglądającego guzika który zamknie po prostu obwód przy przekręconym kluczyku i to wszystko, mi nie przeszkadza że kluczyk będzie w stacyjce.


PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Odpalanie za pomocą przycisku START.

Post autor: hayperekpo » czw sty 17, 2013 13:17

Plewson, jeśli koniecznie chcesz ten przycisk zakładać, to jako zdublowanie normalnego odpalania. W razie draki (np. auto zgaśnie na przejeździe) operujesz tylko kluczykiem. Przy takich "awaryjnych" sytuacjach szukanie palcem i wciskanie dodatkowego guzika to mocno ryzykowny manewr.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Odpalanie za pomocą przycisku START.

Post autor: Plewson » czw sty 17, 2013 23:07

hayperekpo właśnie tego słowa mi brakowało, ja nie chcę zmieniać tradycyjnego odpalania na guzik eliminując pierwsze tylko zduplikować dla samej rzeczy która cieszy.


PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

Awatar użytkownika
Mario83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: czw lip 03, 2008 17:25
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Odpalanie za pomocą przycisku START.

Post autor: Mario83 » pt sty 25, 2013 00:10

Z guzika szybciej odpalisz jak silnik tfu by zgasl. Bo kluczyk musisz cofnac na 0 i znow na zaplon/rozruch. A jesli Ci silnik gasnie to kluczyk masz przekrecony ze kontrolk isie swieca i tylko wciskasz przycisk, bez cofania kluczyka.
No pozostaje tylko gdzie ten przycisk zamontujesz, bo jesli masz go szukac, to oczywiscie szybciej zrobisz to kluczykiem, tj. odpalisz.Ja znalazlem cos takiego, widac ludzie maja pomysly :jaja:
[youtube][/youtube]


Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości