A,B,C Ksenonu

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

A,B,C Ksenonu

Post autor: steniu4 » sob kwie 06, 2013 22:01

olo244, nie widać, to fakt. Niektóre bywają już z wyglądu zajechane, ale dowiesz się dopiero jak zaświecą...
Koleś zaprasza no osobisty, pisze normalnie w aukcji. Ma dwa negaty na 600 pozytywów i to stare jakieś...
Ale ogólnie ładne lampki. Jakby cena końcowa nie była wygórowana, warto pokusić się o samopoziomowanie które ma na innej aukcji...


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

olo244
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr cze 02, 2010 22:03
Lokalizacja: Wałbrzych

A,B,C Ksenonu

Post autor: olo244 » sob kwie 06, 2013 23:09

a co uważasz za nie wygórowaną cen??? :D



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Re: A,B,C Ksenonu

Post autor: steniu4 » ndz kwie 07, 2013 00:04

olo244 pisze:a co uważasz za nie wygórowaną cen??? :D
Właściwie źle to może ująłem, choć niewygórowana to taka, że kupisz ideał kompletny za cenę rynkowych gołych lamp do regeneracji, bo o tyle jesteś do przodu co kosztowałoby uzbrojenie i odnowienie lamp...
Ceny i tak się mocno pozmieniały... Kiedy mnie kręciły kseny w mk4, komplet SPOKOJNIE szło kupić za 1000pln i to były typowe ceny... Teraz to widzę 1500 za golasy stoją... Ja byłem wytrwały i na gotowo wyszedłem 500pln za dwie lampy ale to przypadek, bo jedną kupiłem za 75ziko bo tak była na kup teraz wystawiona jako zwykła lampa i sprzedający nie kumał co wystawił :P


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

haxigi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sie 08, 2013 23:24

A,B,C Ksenonu

Post autor: haxigi » pt sie 09, 2013 00:17

Witam. Zarejestrowałem się tutaj na forum, ze względu że chyba jako jedyne dużo wspomina się tutaj o ksenonie.
Akurat VW nie jeżdżę, ale roverem 420. Mam tam lampy zwykłe reflektorowe, z pryzmatem jeszcze. Kupiłem taki zestaw: http://twojeauto24.pl/pl/zestaw-xenon-h ... rtner=1984" onclick="window.open(this.href);return false;

barwa 5000K, wcześniej miałem Philips Night Guide i świeciły słabo. Krótki promień i mimo że ciepła barwa to jednak niezbyt fajnie się jechało nocą. Lampy mam wyregulowane na stacji diagnostycznej. Dzisiaj po zamontowaniu HIDa ruszyłem w przejażdżkę nocą. Lampy świecą elegancko na biało, ale na drodze za to mam wrażenie że światło jest mniej intensywne od zwykłej żarówki i zalatuje niebieskim troszkę. Mimo że asfalt suchy, to wchłania całe światło. Promień się wydłużył, ale jakoś nie jestem zadowolony z jakości. Już zwykła żarówka świeciła lepiej, co jest kompetnie nielogiczne, bo HID powinien pod każdym względem bić na głowę żarówki. Powinienem zwrócić zestaw, czy może jakos żarniki potrzebują czasu by lepiej świecić? Pojeździłem niecałe 30 minut po mieście i nieoświetlonej drodze, to czułem się bardziej zmęczony niż przy jeździe z philipsami. Znaki odbijają się nie na żółto, a jakoś nietypowo na niebiesko. Jedynie fajnie znaki poziome widać, ale tak to ogólnie słabo.



Awatar użytkownika
UCIU26
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: czw mar 25, 2010 18:06
Lokalizacja: WLKP

A,B,C Ksenonu

Post autor: UCIU26 » pt sie 09, 2013 07:09

haxigi, Kolego czułeś się zmęczony jazdą na tym ksenonie ale, pewnie gorzej czuli się ci co jechali z przeciwka, bo walisz tym ksenonem gdzie popadnie. Skoro się zalogowałeś na forum to trzeba było trochę poszukac i poczytać i wszystko byś wiedział. Piszesz że lampy wyregulowane na stacji diagnostycznej, a kto je regulował bo chyba nie diagnosta. Każdy ale to każdy na tym forum napisze żebyś ten ksenon wywalił i nie ma się co rozpisywać więcej. Jak ksenon to chociaż tą soczewkę by wypadało mieć. Do zwykłej lampy to dobra żarówka, przekaźnik, regeneracja odbłyśnika, czy nowe lampy itd.



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

A,B,C Ksenonu

Post autor: nitrox89 » pt sie 09, 2013 08:39

haxigi, kolego zlikwiduj tego HID'a, bo dowodu szkoda. A uwierz mi, zabiorą od kopa.


Rust is lighter than carbon fiber

haxigi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sie 08, 2013 23:24

A,B,C Ksenonu

Post autor: haxigi » pt sie 09, 2013 11:19

panie nigdzie nic nie biło, pod ścianą elegancko linia zachowana jak na żarówce. Ba nawet za niebieskimi jechałem, a potem oni za mną i nie mieli problemu. Nikt nie mrugał. Nie mam zwykłych H7, tylko wersje do reflektorów H7R.
Bardziej mnie ciekawi dlaczego tak słabo to świeci ;/

@edit
no i co ciekawe, mimo że przetwornica cyfrowa z dodatkowymi filtrami, szumi mi radio po włączeniu świateł -.-

UCIU26
co masz na myśli mówiąc przekaźnik? Jak chodzi tobie o zwiększenie V na kablu idącym do żarówki to mierzone multimetrem pokazuje 13,2V na żarówce, na włączonym silniku. Podobnie jak żarówkę podłączyłem bezpośrednio od akumulatora. Żadnej poprawy nie było.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

A,B,C Ksenonu

Post autor: skaktus » pn sie 12, 2013 12:24

H7R to wytwór chińczyka i nie ma nic wspólnego z przeznaczeniem do reflektorów na żarówki H7, takie klamstwo.

Słabo świeci po połowa światła spierdziela gdzie popadnie i rozkład jest beznadziejny. Prędzej mogłeś użyć barwy 4300 która wcale nie jest jakaś super żółta a dla oka dużo bardziej przyjemna.

Cyfrowa przetwornica ? Kto ci takich głupot naopowiadał - to zwykła tania przetwornica bez żadnych filtrów, zakłóca wszystko - radio, CB i ludzi do okoła.

Przekaźniki - dobrze trafiłeś, ale napięcie mierzy się na pinach żarówki. 13,2V na żarówce do dobre napięcie, ale dając przekaźniki, można dojść do 14V a wówczas żarówka świeci znacznie mocniej.



haxigi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sie 08, 2013 23:24

Re: A,B,C Ksenonu

Post autor: haxigi » pt sie 16, 2013 22:12

skaktus pisze:13,2V na żarówce do dobre napięcie, ale dając przekaźniki, można dojść do 14V a wówczas żarówka świeci znacznie mocniej.
i krócej :)


no cyfrowa przetwornica choćby z opisu i też kilka osób polecała zestaw cyfrowy M-techa, bo nic nie zakłóca. Dodatkowo cyfrowe zestawy nie powodują mrugania żarnika (co akurat u mnie nie ma miejsca)
Bez filtrów? To ciekawe, czyli filtr który dotykam, nie jest filtrem. W takim razie czym jest? :(

światło nie spierdziela nigdzie (potwierdzone przez diagnostę nawet), linia nawet jakby lepsza na hidzie (wyraźniejsza w każdym razie):

Philips NIght Guide:
Obrazek

HID:
Obrazek



Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

A,B,C Ksenonu

Post autor: research1 » pn sie 19, 2013 12:13

może problem tkwi, że jest to palnik typu H7R a nie H7, ta przesłona może pochłaniać dużo światła, tak, że światło trafia tylko na górą i dół odbłyśnika a w tył (środek) odbłyśnika już nie i dlatego tak kiepsko świeci. Spróbuj pożyczyć od kogoś palnik H7 i zamontować do jednej z lamp a potem porównaj obie na ścianach tak jak to zrobiłeś wcześniej.



haxigi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sie 08, 2013 23:24

A,B,C Ksenonu

Post autor: haxigi » pn sie 19, 2013 12:35

No może coś w tym jest. Już nawet rozkminiałem nad zakupem żarnika D2R (budowa identyczna co H7R tylko inne mocowanie) i adapter do hida, ale nie wiem czy taki D2R w ogóle wejdzie do gniazda H7 i będzie się tam trzymać. Wtedy kupiłbym jakiegoś philipsa oryginalnego bez efektu niebieskiego czy coś takiego.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

A,B,C Ksenonu

Post autor: skaktus » śr sie 21, 2013 17:39

Na fotkach jak byk widać że xenon ma dużo bardzo węższą wiązkę światła niż zwykła żarówka - po prostu wywalić H7R i dać zwykły na próbę. Znając życie wówczas na zwykłym palniku zacznie się jazda.

Co do przetwornic - pisanie że przetwornice są cyfrowe lub nie to wielka ściema. Są albo takie zasilające palniki napięciem zmiennym albo stałym. Żeby nie było zakłóceń w instalacji, sama instalacja radiowa musi być dobrze ekranowana, jak również same palniki, przewody itd. Zobacz jak wygląda przewód wysokiego napięcia w reflektorach markowych a jak w tandecie z chin. Przetwornice sieją w promieniu kilku metrów od auta więc ciężko jest się pozbyć szumów.

Sam ma xenony w przeciwmgielnych i nic na to szumienie nie pomaga. Wierz mi - zjadłem sporo czasu kilka lat temu na ten temat i wyjście jest jedno - tylko markowe przetwornice z markowymi kablami z ekranem.



haxigi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sie 08, 2013 23:24

A,B,C Ksenonu

Post autor: haxigi » czw sie 22, 2013 22:26

Hmm no też tak myślę. Już nawet zastanawiałem się nad ori przetwornicami na D2S, a lampę bym na soczewkę przerobił.
Kilka fotek jeszcze (po lewej hid, po prawej żarówka)

Obrazek

Obrazek

i filmik:

" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

A,B,C Ksenonu

Post autor: skaktus » pt sie 23, 2013 12:26

Na foto widać że ten xenon to jakaś padaczka - świeci gorzej niż żarówka. Do tego ta barwa - to jest jakieś 6 - 8 K ? Zamiast bawić się w takie wynalazki, lepiej zakup zwykłe palniki H7 o barwie 4300. Fabrycznie nikt nie daje barwy powyżej 5500K bo taka barwa nie sprawdza się w deszczu. Chyba lepiej świecić barwą neutralną, bliską czystej bieli i widzieć dużo w nocy, niż kozaczyć i nie widzieć nic ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości