Doświetlanie zakrętu.

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Doświetlanie zakrętu.

Post autor: Johnatan » ndz cze 13, 2010 22:36

Witam. Jak w temacie chciałbym zamontować doświetlanie zakrętu z halogenów w zderzaku, chciałbym żeby uruchamiały sie podczas włączania migacza. Chciałbym żeby płynnie sie zapalało i płynniegasło nawet mogłoby z opóźnieniem. Pytanko.. czy ma ktoś jakiś projekt na to :) jak zrobić żeby sie rozjaśniało i ściemniało? czy moze jakiś konkretny modół sterujący z jakiegoś auta w to wyposażony? Pozdro..


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Post autor: marcinek84 » ndz cze 13, 2010 23:02

Tu troche bedzie problemu bo musi sie włączać tylko do pewnej prędkości. Trzeba by miec zegary z mfa i czytać predkosc z czujnika lub cos innego.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Post autor: Johnatan » ndz cze 13, 2010 23:15

Mam zegary z MFA ale może sie załączać przy obojętnie jakiej prędkości :P to nie bedzie problem.. może i przepisy mogą mówić inaczej ale to jest nie ważne :P


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
maniek8855
Forum Master
Forum Master
Posty: 1738
Rejestracja: pt sie 22, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Halinów

Post autor: maniek8855 » wt cze 15, 2010 19:13

Chodzi Ci o takie rozwiązanie jak jest w nowszych autach tzn prawy kierunek miga i prawy halogen się włącza? Sam kiedyś o tym myślałem, chyba to nie jest mocno skomplikowane :bajer:
marcinek84 pisze:Tu troche bedzie problemu bo musi sie włączać tylko do pewnej prędkości
Tu jest trochę racji bo przy wyprzedzaniu jak kierunek włączysz i Ci zacznie halogen świecić :helm:, trochę zabawy będzie jednak ale jak dobrze poszukasz to pewnei znajdziesz kogoś kto próbował coś takiego wpakować do mkII, jakiś sterownik będzie pewnie do tego potrzebny etc



Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » wt cze 15, 2010 19:18

Idzie takie coś podłączyć bez problemu :) pod manetkę kierunków, omijając przerywacz kierunków :) (tylko nie wiem jak to by było z bezpiecznikami) :)
światło halogenu się włącza, kierunek miga ...
Jeśli chodzi o to żeby przy jakiejś tam lub do jakiejś prędkości się włączało to tylko strojenie komputera(a właściwie przeróbka z wgraniem nowego softu z nowych VW) , oraz dodatkowe sterowniki ...



Awatar użytkownika
maniek8855
Forum Master
Forum Master
Posty: 1738
Rejestracja: pt sie 22, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Halinów

Post autor: maniek8855 » wt cze 15, 2010 19:38

Fox_00 pisze:Jeśli chodzi o to żeby przy jakiejś tam lub do jakiejś prędkości się włączało to tylko strojenie komputera(a właściwie przeróbka z wgraniem nowego softu z nowych VW) , oraz dodatkowe sterowniki ...
zależy jakie jeszcze kolega ma auto, i czy się da wgrać takiego softa z nowszego vw, ale chyba gra nie warta świeczki, bo za drogo to wyjdzie :bajer: ,



Awatar użytkownika
pegasus_sis
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob lis 24, 2007 20:13
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: pegasus_sis » śr cze 16, 2010 12:04

Na AlleDrogo są gotowe układy:

http://www.allegro.pl/item1073480078_do ... m_hit.html



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Post autor: Johnatan » śr cze 16, 2010 17:33

Może sie włączać podczas wyprzedzania, wali mnie to :D hehe a halogeny w ogóle moghanei działać, ja halogenów w ogóle nie używam, mgła jest raz na 10000lat a i tak mi nei ułatwiają jazdy, a jak sobie zapalisz przy byle deszczu to od razu na CB sie odzywają fanatycy bolących oczu.. Myślałem żeby nie kupowac żadnego sterownika, koszt ma być naprawde śmieszny, Myślałem o podpieciu sie w manetke i o przekaxnikach i teraz mam problem z tym rozjaśnianiem i ściemnianiem hmm myślałem o jakimś urzadzeniu które podtrzymuje prąd, nie wiem, bateria 12V która nie bedzie naładowana i podczas włączenia bedzie szeregowo z lampą, nie wiem dajcie jakieś pomysł urządzenia kótre podtrzyma prąd..

A i zauwazyłem w Seacie ojca, że ma podtrzymanie przez 7 sek światłka w kokpicie. na jakiej zasadzie to działa? jest to wbudowaw lampke? Myśle że bym to wykożystał :)
Ostatnio zmieniony śr cze 16, 2010 23:27 przez Johnatan, łącznie zmieniany 1 raz.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

dawid_b4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 17, 2010 21:16
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: dawid_b4 » wt cze 29, 2010 20:23

Kolego to może ja ci podpowiem jak to można rozwiązać w kokpicie. Chodzi o oświetlenie tak?

Wpinasz równolegle do żarówki kondensator o odpowiedniej pojemności(to już byś musiał popróbować lub zapytać kogoś). I jak prąd płynie to świeci i ładuje kondziorka, a jak przestanie płynąć to żarówka, nadal jeszcze trochę świeci pobierając prąd z niego właśnie. :)

Myślę, że można by to zastosować również w w tym przypadku, po prostu podpiąć go do przekaźnika w miejscu podawania napięcia z manetki. :)

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
VW_GTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 23, 2010 12:47
Lokalizacja: Parczew
Kontakt:

Post autor: VW_GTI » wt cze 29, 2010 22:45

hmm... o ile link nie został jeszcze przeniesiony do archiwum allegro to luknij tu http://www.allegro.pl/item1073480078_do ... m_hit.html , cena 70zł i chyba funkcjami przypomina to czego szukasz



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości