[mk2] zderzak na gładko.. pytania.

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

[mk2] zderzak na gładko.. pytania.

Post autor: D1_PITER » wt lip 28, 2009 16:29

Witam

Właśnie jestem w trakcie wygładzania wgłębienia na rejestrację w szerokim zderzaku w Golfie II. Samo wgłębienie zalewam żywicą, ale pojawiają się różne pytania. A jak poszedłem do sklepu lakierniczego to zwątpiłem :)

1. Miejsce wygładzone (na tablice) będzie całkiem gładkie a na całej reszcie zderzaka jest struktura. Jeżeli to tak zostawię to miejsce wygładzone będzie się wyróżniać a nie o to chodzi. Jak rozwiązać problem ze strukturą plastiku (orginalną).

2. Czy podkład do plastików i podkład uniwersalny w sprayu firmy BOLL to to samo? Czy podkład uniwersalny nadaje się do podkładowania plastikowego zderzaka? W sklepie skończył się ten do plastików dlatego zwątpiłem czy ten uniwersalny się nada..

3. Czym malować zderzak? Mam dwa typy.. Lakier matowy czarny do zderzaków plastikowych i lakier matowy czarny strukturalny do zderzaków plastikowych, produkty firmy BOLL. Jak wygląda farba strukturalna do zderzaków? Rozważam ją bo by chyba dobrze ukryła ewentualne różnicę na powierzchni zderzaka (obszar wygładzony i oryginalna struktura).

Pozdrawiam
Piotr


Obrazek

Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: VwDarek » wt lip 28, 2009 23:34

D1_PITER, Wiem jedynie, że lakier strukturalny będzie wyglądał tak jak oryginalna struktura zderzaka. Nie idealnie tak samo, ale będzie najbliższy oryginałowi.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr lip 29, 2009 00:07

D1_PITER pisze:1. Miejsce wygładzone (na tablice) będzie całkiem gładkie a na całej reszcie zderzaka jest struktura. Jeżeli to tak zostawię to miejsce wygładzone będzie się wyróżniać a nie o to chodzi. Jak rozwiązać problem ze strukturą plastiku (orginalną).

D1_PITER pisze:3. Czym malować zderzak? Mam dwa typy.. Lakier matowy czarny do zderzaków plastikowych i lakier matowy czarny strukturalny do zderzaków plastikowych, produkty firmy BOLL. Jak wygląda farba strukturalna do zderzaków? Rozważam ją bo by chyba dobrze ukryła ewentualne różnicę na powierzchni zderzaka (obszar wygładzony i oryginalna struktura).
czarny matowy to będziesz mieć gładką powierzcnie :)
a struktura to już bardziej przypomina chropowaty plastik :D co prawda NIE jest to takie samo jak oryginalny plastik ale go przypomina..... jest taki chropowaty itp :)
D1_PITER pisze:2. Czy podkład do plastików i podkład uniwersalny w sprayu firmy BOLL to to samo? Czy podkład uniwersalny nadaje się do podkładowania plastikowego zderzaka? W sklepie skończył się ten do plastików dlatego zwątpiłem czy ten uniwersalny się nada..
i tak i nie :P juz tłumacze dlaczego.
podklad na plastik to tak na prawdę aktywator przyczepności..... jest on raczej bezbarwny no moze lekko zalatujący na zółty... kładiesz go na przygotowaną powierzchnię (na plastik) czekasz chwilkę i poźniej na to BEZ SZLIFOWANIA kładziesz podkład akrylowy czy tam uniwersalny.... :) Chodzi o to by faktyczny podkład dobrze sie przyczepił do plastiku co umożliwi tzw podklad na plastik :D

p.s
do takich pytanie jest specjalny temat A B C Lakierowania



Awatar użytkownika
maaks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 751
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 21:13
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: maaks » czw lip 30, 2009 16:59

Pamiętaj, że zderzak zawsze pracuje i jak zalejesz go żywicą to po jakimś czasie możesz sie zdziwić jak zobaczysz pęknięcia. Ja u siebie wspawałem 2 połówki plastiku (dzielone w poziomie a nie w pionie) co dodatkowo wzmocniło tą wnękę. Plastik z plastikiem zawsze razem pracuje a żywica nie za bardzo. A jeśli chodzi o strukturę to zjechałem całą papierem ściernym. Zapytaj w mieszalni lakierów o dobry podkład do plastików.
Jeśli traktowałeś zderzak plakami i innymi badziewiami to już masz małą lipe bo odtłuścic taki zderzak nie jest łatwo.
Powodzenia :wink:


[img]http://www.maaks.pl/gfx/baner-maaks.jpg[/img]
WLEPKI NISKO SZEROKO I INNE - chętni pisać na priw
www.maaks.pl <-- AEROGRAFIA ZAPRASZAM
MOJE ex AUTKO http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63407&postdays=0&postorder=asc&start=0
mk3 -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214351&start=0

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » czw lip 30, 2009 20:56

To_mas, Czyli, że bym musiał dać dwa podkłady i dopiero lakier właściwy. To ja sobie to odpuszcze, bo wiem, że im więcej wartstw tym większe prawdopodobieństwo pękania lakieru.

maaks, Tak jest wiem ,że może popękać. Robię to w formie nabywania nowych doświadczeń i 'a nóż może się uda' i jeśli zderzak przetrwa zimę to będę mocno zadowolony :) Wiadomo, że najlepiej zaspawać zderzak plastikiem, ale to może następnym razem jeśli to nie wypali.

Apropo tego, że mówię, że dużo tych podkładów. Wydaje mi się, że będzie dobrze jak cały zderzak pomaluje matową strukturalną farbą do zderzaków plastikowych. Ona będzie się trzymać i chyba da radę?

Pozdrawiam

P.S. Dzisiaj zalałem zderzak trzeci raz żywicą. Pierwszy raz za mało 'zryłem' powierzchnie i kolega powiedział, że może odpaść żywica od zderzaka to ją zdrapałem zanim będzie za późno. Drugi raz dałem za mało utwardzacza i żywicę praktycznie starłem szmatką. Trzeci raz zryłem powierzchnie mocno śrubokrętem i dodałem utwardzacza w odpowiedniej ilości. Jutro będę szlifował mam nadzieję, że wszystko zakończy się pomyślnie :)


Obrazek

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt lip 31, 2009 10:45

D1_PITER pisze:P.S. Dzisiaj zalałem zderzak trzeci raz żywicą. Pierwszy raz za mało 'zryłem' powierzchnie i kolega powiedział, że może odpaść żywica od zderzaka to ją zdrapałem zanim będzie za późno. Drugi raz dałem za mało utwardzacza i żywicę praktycznie starłem szmatką. Trzeci raz zryłem powierzchnie mocno śrubokrętem i dodałem utwardzacza w odpowiedniej ilości. Jutro będę szlifował mam nadzieję, że wszystko zakończy się pomyślnie :)
daj jakieś foty z prac albo efekty końcowego :)



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » sob sie 01, 2009 15:52

To_mas pisze:daj jakieś foty z prac albo efekty końcowego :)
Progress na godzinę wstecz :grin:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 01 Sie 2009 15:53 ]
Napewno specjaliści zauważą tu jakieś błędy ale pragnę dodać iż nie jestem ani blacharzem ani lakiernikiem.


Obrazek

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » sob sie 01, 2009 15:55

zanim pomalujesz cały spróbuj czy spod farby nie będą wychodziły rysy po matowieniu bo dosyć mocno go tarłeś :grin:


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » sob sie 01, 2009 16:04

Rys po matowieniu nie ma, bo zdecydowałem się na lakier strukturalny i ładnie mi to wszystko zamaskował. Problemy są jeszcze dwa. Ciężko uzyskać jednolitą powłokę lakierniczą malując ze sprayu :crazy: I po pomalowaniu wyszły takie farfocle, co jak szlifowałem zderzak to się złuszczył tak plastik i na zderzaku miejscami wystają takie kuleczki z plastiku. Nie zauważyłem ich wcześniej, myślę, że może to być spowodowane też tym, że odtłuszczałem zderzak acetonem. To chyba będzie do usunięcia jak zaschnie jakimś drobnym papierem ściernym i pryśnięciu jeszcze raz farbą. Generalnie po wgłębieniu ma tablice rejestracyjną nie ma śladu, że było. :bigok:

[ Dodano: 01 Sie 2009 18:25 ]
No i oto zdjęcia po założeniu zderzaka:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Jeszcze brakuje hokeja do pełni efektu, ale zagości on na dniach :) Co do tych kuleczek plastikowych to problem z głowy, bo schodzą one ręką. Wystarczy przejechać po zderzaku szmatką i wszystko elegancko zejdzie. Jeszcze go tylko muszę prysnąć, bo widać przebarwienia. Ogólnie efekt wyszedł bardzo dobry. Gdzie była rejestracja nie da się dostrzec a sama struktura zderzaka jest.. ciekawa :bigok:


Obrazek

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » sob sie 01, 2009 18:55

D1_PITER pisze:nie jestem ani blacharzem ani lakiernikiem.
a ja z wykształcenia informatykiem :P a lakieruje z zamilowania :D już pół roku i dopiero teraz zaczynam to jakoś bardziej ogarniać :P
D1_PITER pisze:Generalnie po wgłębieniu ma tablice rejestracyjną nie ma śladu, że było. :bigok:
i tak ma być zrobione !!

strukturką sie fajnie i łatwo lakieruje :)
Na fotach wygląda to bardzo ładnie !!



Awatar użytkownika
stevo
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 246
Rejestracja: czw lip 16, 2009 13:21
Lokalizacja: Koszalin Słupsk
Kontakt:

Post autor: stevo » pt sty 15, 2010 21:46

bardzo dobra robota. I chyba też na sezon sobie tak zrobię :grin:


Obrazek <-- mkII by Stevo

kurczakpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 17:34
Lokalizacja: Cardiff,UK

Post autor: kurczakpl » ndz sty 17, 2010 13:53

A nie myślałeś o zderzaku w kolorze nadwozia ?


Mój VW
http://kurczakpl.fotosik.pl/albumy/728355-3.html

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » ndz sty 17, 2010 22:58

kurczakpl pisze:A nie myślałeś o zderzaku w kolorze nadwozia ?
Tak też będzie :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
stevo
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 246
Rejestracja: czw lip 16, 2009 13:21
Lokalizacja: Koszalin Słupsk
Kontakt:

Post autor: stevo » pn sty 18, 2010 20:23

To w sumie chyba nie potrzebnie tak się męczyłeś skoro w kolor chcesz dać zderzak, bo i tak będziesz musiał poszpachlować go całego ??? Po szpachlowaniu też nie było by widać miejsca po starej tablicy ... :grin:
Ale ja tam w Twoją pracę nie wnikam. Mimo wszystko dobra robota :grin:


Obrazek <-- mkII by Stevo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości