[mk4] Prawe lusterko od anglika

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
QQxQ
V.A.G Podlasie
V.A.G Podlasie
Posty: 1242
Rejestracja: pn cze 30, 2008 08:45
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Auto: Golf MK4
Silnik: BUB

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: QQxQ » pn maja 02, 2016 08:34

Nie było oryginalnie takich obudów, te które masz to zamienniki "tuningowe" na allegro poszukaj może coś jest.
Domowym sposobem? folią możesz okleić , są takie lustrzane do oklejania całych aut.


Obrazek
Sprzedam:
(Kratki Nawiewu ) Podświetlane (6 x Komplet) - Golf IV R32/Bora
(Ramiona Aero) Stan Dobry (Możliwość odświeżenia) - Golf IV/Bora

sonnee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 03, 2016 09:19

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: sonnee » śr maja 04, 2016 06:25

Ja jestem zielony pod tym kontem
แหล่งรวบรวมทุกเกมส์คาสิโนออนไลน์ให้คุณได้เลือกเล่น พร้อมสิทธิพิเศษในการลุ้นรับเงินรางวัลสูงสุดทุกวัน สมัครฟรีวันนี้ไม่เสียค่าธรรมเนียมใดๆ คลิก Happyluke
Ostatnio zmieniony pn cze 20, 2016 08:05 przez sonnee, łącznie zmieniany 1 raz.



sloniu82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt cze 24, 2011 21:20
Lokalizacja: SRC

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: sloniu82 » czw maja 05, 2016 19:13

A więc jeśli chodzi o chrom to udało mi się znaleść takie - jest ich nawet całkiem sporo (szczególnie z Passata B5 przed liftami).
Dlatego myślę, że jednak były takie w oryginale.
No nic, zaryzykuje i kupie na próbę..



SexiMiki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 14, 2015 13:48

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: SexiMiki » ndz cze 12, 2016 15:42

Chce do Golfa 4 3d założyć prawe lusterko od angola. Mam lusterka ustawiane manualne, czyli od angola też musi być ustawiane manualne czy to jest bez róznicy ???



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: riccardoa » pn cze 13, 2016 05:57

SexiMiki pisze:czyli od angola też musi być ustawiane manualne czy to jest bez róznicy ???
Jak włożysz elektryczne,to jak go będziesz sterował?Musi być manualne.



SexiMiki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 14, 2015 13:48

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: SexiMiki » wt cze 14, 2016 17:52

Nie wiem własnie jak to jest dlatego pytam ;)



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: truckman » sob lip 23, 2016 22:19

Nie musi, przełożysz wszystko ze starego.


Obrazek

SexiMiki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 14, 2015 13:48

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: SexiMiki » wt paź 11, 2016 18:26

Pytanko ! mam do kupienia angielskie lusterko tylko ze jest szkiełko rozbite.... OD czego bym mogł lusterko wsadzić ?



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: joseph82 » wt paź 11, 2016 18:55

na allegro można same szkła dostać. Do angola również. Sam kupowałem


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Tomek gd » wt paź 11, 2016 19:45

w octavi 1 były oba duże


http://allegro.pl/wklad-szklo-plaskie-l ... 52484.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://allegro.pl/wklad-lusterka-szklo- ... 54103.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Garrison » wt mar 28, 2017 21:42

Jako, iż mam to już za sobą, to pozwolę sobie zamieścić kilka zdjęć, które mogą pomóc zrozumieć o co dokładniej chodzi.

Powiedzmy, że mamy już ściągnięte lusterko. Zanim przystąpimy do dalszych czynności, przygotujmy sobie lusterko do operacji zdjęcia obudowy - wypnijmy z zaczepów dolną ramkę obudowy oraz wyjmijmy wkład.

Patrząc od spodu będziemy widzieć gumową zaślepkę - należy ją wyjąć. Można paznokciami, ja podważyłem płaskim śrubokrętem i wyjąłem kombinerkami. Jest to na wcisk, więc obeszło się bez uszkodzeń tego "grzybka". Po wyjęciu będziemy mieli taki oto otwór:
Obrazek

Otwór ten daje nam dostęp do widocznej poniżej blaszki. Na zdjęciu jest cienkie wiertło (jak widać - wygięło się), ale zrobiłem to nieco grubszą przedłużką do śrubokręta - ważne, by zmieściło się w otwór obudowy i wpasowało w blaszkę.
Obrazek

Blaszkę ciągniemy w taki sposób, by zbliżała się w kierunku wkładu lusterka (gdy właściwie zamocowany). Kiedy go już mocno odciągniemy i mamy poluzowaną dolną ramkę, można obudowę pociągnąć do góry. Powinna ładnie odskoczyć zostawiając nas z taką sytuacją:
Obrazek

Ja dla ułatwienia wykręciłem i odpiąłem mechanizm. Tę czarną ramkę też można wyjąć gdyż będzie przeszkadzać.

Kiedy już odepniemy mechanizm, wypadałoby przygotować kable do przeciągnięcia przez trójkąt. Wtyczkę się otwiera i wygląda to tak:
Obrazek

W trójkącie od anglika była sobie zaślepka ukrywająca taki widok (zdjęcie poniżej). Wiązka wchodzi przez trójkąt, przechodzi przez ten "tunel" i wychodzi do lusterka od strony sprężynki z zawleczką - tak dla jasności. W swoim trójkącie jednak tej zaślepki nie miałem, więc "mini-kombinerki" były przydatne do nakierowania kabli przy późniejszym składaniu lusterka do kupy. Szczególnie przy przeprowadzaniu wsuwek od podgrzewania, które to się tam lubiły przyblokować.
Obrazek

Najwięcej trudności może jednak sprawić ten etap, a mianowicie ściąganie zawleczki ze sprężynki. Można spotkać opinie, że potrafi to wystrzelić - mi na szczęście udało się to zrobić w miarę humanitarnie i obie zawleczki przeżyły. Kto dojdzie do tego momentu, ten zobaczy, że są tam ząbki. Można próbować je podważać cienkim śrubokrętem - pierwszą ściągałem w taki sposób, choć najwięcej dała mi wkrętarka z cienkim wiertłem (tym samym co wyżej). Poodginałem nieco dwa zęby wiercąc pod nimi i poszło.
Obrazek

Potem należy wziąć swój trójkąt od małego lusterka i przełożyć na niego tobołki z anglika. Zaznaczę tu jednak, by zaoszczędzić Wam frustracji i zażenowania jakie spotkały mnie, że sprężyna też musi być od dotychczasowego lusterka :los2: Od anglika jest dłuższa przez co mocowałem się z nią nawet ściskiem stolarskim i zawleczka nie chciała zaskoczyć... Poniżej porównanie.
Obrazek

Teraz uwaga ode mnie dla innych osób posiadających manualne lusterka.
Można założyć elektryczne. Montaż nie powinien sprawić problemów. Ważne, byście ściągając tapicerkę drzwi (co istotne) odkręcili od środka ten cały mechanizm gałki - trzyma się na dwie śrubki, krzyżaki. Żeby to jednak przewlec przez otwór w drzwiach, potrzebujecie poluzować cztery zatrzaski, które trzymają mechanizm i ramkę - ja się z tym chwilę mocowałem. Gdy wetknąłem pod jeden i drugi zatrzask płaskie śrubokręty i rozchyliłem uchwyty, dało się to rozebrać. Same linki w gałce trzymają się w "kanałach", a one same mają postać tłoczka. Trzeba wypchnąć do góry i powinno jakoś pójść. Mi nie zależało na manualnym ustawianiu, gdyż lecę w elektrykę, co poskutkowało przecięciem. Żeby jednak nie było dziury w tapicerce przy klamce, zrobiłem to na patencie. Mianowicie na dwa supły zawiązałem dwie linki z mechanizmu, poprowadziłem przez kanaliki i zakleiłem taśmą izolacyjną. Trzyma się, wypełnia pustkę, ale już nie ustawia lusterka... Trzeba było coś poświęcić :satan:
Obrazek

Pozdrawiam i liczę, że komuś to pomoże!



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: [mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: kewinpol » wt lip 10, 2018 16:23

Hej, planuję też wymienić prawe lusterko na te z anglika. Teraz mam elektryczne i podgrzewane lusterko i z tego co zrozumiałem cała elektronika będzie pasowała do anglika i trzeba tylko wymienić wkład, zewnętrzną obudowę i tą dolną nie lakierowaną cześć z uk lusterka, bo trójką mocujący może zostać z małego?



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: [mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Garrison » czw lip 12, 2018 18:11

Trójkąt mocujący wraz ze sprężyną i zawleczką wręcz muszą zostać z małego :)



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: [mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: riccardoa » czw lip 12, 2018 22:06

Sprężyna i zawleczka jest akurat taka sama.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości