[mk4] Prawe lusterko od anglika

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

ALBINERO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr mar 27, 2013 13:29

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: ALBINERO » czw sty 30, 2014 20:05

Dzięki nie wiedziałem że tak jest . Trochę to dziwne , np. AUDI ma osobne ustawianie na każdą ze stron. Nadal potrzebuje rozpiskę pinów żeby zamienić strony tak żeby na przełączniku lewa strona była lewą a nie tak jak mam teraz że lewa to prawa :rotfl:



wrzesiun2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 11:58

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: wrzesiun2 » śr lut 12, 2014 17:32

Takie pytanie mam, czy w przypadku jak mam MK4 z małym prawym lustrem elektrycznym i kupiłem całe duże lustro od Bory UK to czy muszę przekładać cały mechanizm regulacji czy wystarczy może tylko wymiana obudowy oraz wkładu który założyłbym na fabryczny mechanizm regulacji? Czy może z racji tego że lusterko EU jest mniejsze nie zgadzałoby się miejsce mocowania na wkładzie stąd konieczne jest przełożenie wszystkiego poza trójkątem?



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Kamel » śr lut 12, 2014 17:41

wrzesiun2 a przejrzałeś ten temat? Bo coś mi się wydaje, że średnio na jeża :banghead:
wrzesiun2 pisze:to czy muszę przekładać cały mechanizm regulacji czy wystarczy może tylko wymiana obudowy oraz wkładu który założyłbym na fabryczny mechanizm regulacji?
Jeśli chcieć dosłownie odpowiedzieć na Twoje pytanie to:
1) tak, możesz założyć duży wkład na mechanizm regulacji od małego,
2) nie, nie wystarczy wymiana obudowy i wkładu - musisz wymienić również stelaż, na którym mocowany jest mechanizm regulacji i obudowa.

A tymczasem przejdź na stronę 6 tego tematu (której zdaje się, że nie przeglądałeś) i zobaczysz jak to wygląda w praktyce :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

wrzesiun2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 11:58

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: wrzesiun2 » śr lut 12, 2014 17:53

@up, dzięki, nie do końca ogarniałem czy jest jakaś różnica w stelażu właśnie- swojego małego lustra jeszcze nie rozkładałem, zatem sam mechanizm nie ma znaczenia a liczy się obudowa i stelaż, czyli w tej chwili wiem wszystko, nic tylko zakładać, jeszcze raz dzięki



czesiu85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 24, 2014 17:44

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: czesiu85 » pn lut 24, 2014 17:54

Witam.

Widzę że wszyscy piszą że założenie w całości dużego lusterka z anglika nie sprawdza się bo potem nic w nim nie widać.
Rozumiem że piszecie to z praktyki że ktoś tak zrobił?
Kurczę przymierzałem tak na oko to lusterko i nie widzę żeby miał być tam inny kąt. Rozumiem że sam ten czepień co na nim jest sprężyna i stelaż jest pod innym kontem i tego na zewnątrz po obudowie nie widać.
Czyli jedynym rozwiązaniem jest zdjęcie małego lusterka z trójkąta mocującego i założenie na ten trójkąt mocujący (z małego lusterka) lusterka z anglika?

Dopytuje bo jedno lusterko z anglika poszło na kasację już niestety :)



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: krazorek » pn lut 24, 2014 18:00

Prawda jest taka, że jak to rozbierzesz to na trójkącie masz dwa frezy (lub dwie górki - teraz już nie pamiętam dokładnie) - odpowiadają one za położenie lusterka w pozycji złożonej i roboczej. Jeżeli w angliku siedzisz bliżej lusterka to kąt jest inny. Chłopaki przekładali całe lusterka i później poprawiali bo nie szło go dobrze ustawić...



czesiu85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 24, 2014 17:44

Re: [mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: czesiu85 » śr lut 26, 2014 09:32

Dzięki, czyli nie ma innej możliwości niestety jak zostawienie trójkąta od małego, to będę się męczyć dalej.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Jarek_NS » śr lut 26, 2014 09:44

czesiu85 Szczerze to na upartego przełożysz stelaż lusterka nie zdejmując swojego trójkąta z auta. Pierścienie najlepiej ściąga się stalowym szpikulcem, podważasz do góry poszczególne blaszki do około i powoli schodzi. Jak masz problem z tymi pierścieniami to możesz je kupić w ASO za grosze a stare naciąć i spadną same tylku uważaj bo sprężyna wystrzeli do góry.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Shmatan » pt lut 28, 2014 01:50

Nie na upartego tylko spokojnie - odpowiednie podejście i w 5 minut nie ma lustra



Awatar użytkownika
adamekMK4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn mar 03, 2014 18:53
Lokalizacja: Gryfino

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: adamekMK4 » śr mar 26, 2014 20:24

Witam, pytanie mam. Kupiłem lustro prawe duże od anglika, przełożyłem trójkąt od europejskiego małego, wszystko pasi działa i huczy. Chciałbym te małe lustro sprzedać, tylko nie wiem czy jeśli na trójkąt z USA założę te male lustro to czy będzie dobry kąt widzenia ? Ponieważ jak założyłem duże lustro z trójkątem USA to nie widziałem za dobrze .


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=544608" onclick="window.open(this.href);return false; <-- Czeka na gwint :D

szczyku

Re: [mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: szczyku » śr mar 26, 2014 20:59

po pierwsze zdecyduj sie czy usa, czy anglik

Po drugie to trojkat ustala kat i jesli male wsadzisz na trojkat od anglika to wtedy mozesz je sprzedac, ale pod nazwa ze lustro pasuje do anglika:-)



Awatar użytkownika
adamekMK4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn mar 03, 2014 18:53
Lokalizacja: Gryfino

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: adamekMK4 » śr mar 26, 2014 23:38

Wybacz, źle to napisalem

Od anglika kupiłem lustro z trójkątem (prawe duże) miałem zły kąt widzenia, więc przełożyłem trójkąt z europejskiego i jest dobrze. Ale czy teraz jak założe trójkąt od anglika do małego lustra to czy będzie dobra widoczność czy też będzie źle widać, no pod taką nazwą to pewnie tak, ale wątpię żeby ktoś kupił małe lustro do anglika, bo to raczej my kupujemy od nich i to duże, ale dzięki bardzo za odpowiedź :-)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=544608" onclick="window.open(this.href);return false; <-- Czeka na gwint :D

szczyku

Re: [mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: szczyku » czw mar 27, 2014 07:20

adamekMK4 pisze:Wybacz, źle to napisalem

Od anglika kupiłem lustro z trójkątem (prawe duże) miałem zły kąt widzenia, więc przełożyłem trójkąt z europejskiego i jest dobrze. Ale czy teraz jak założe trójkąt od anglika do małego lustra to czy będzie dobra widoczność czy też będzie źle widać, no pod taką nazwą to pewnie tak, ale wątpię żeby ktoś kupił małe lustro do anglika, bo to raczej my kupujemy od nich i to duże, ale dzięki bardzo za odpowiedź :-)
Jak miałeś wcześniej złą widoczność na tym trójkącie z dużym lustrem od anglika, to i jak założył małe na ten trójkąt, także będzie zła widoczność. Lustra GB <-> PL różnią się właśnie tylko tym trójkątem :bigok: Reszta jest identyczna, nie piszę o wielkości. Sam mam założone dwa lustra z GB, czyli leona.

Możesz wystawić małe na angielskim ebay.co.uk i może ktoś kupi za rozsądne pieniądze, są projekty w którym zakładają małe lustra :bigok: nawet u nas, ale u nas przeważnie wszyscy mają prawe małe :los2:



Awatar użytkownika
kolunio21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pn lut 07, 2011 20:21
Lokalizacja: TczeVW

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: kolunio21 » czw cze 26, 2014 12:16

Odgrzeje trochę temat :)
Chcę założysz duże lusterko z angola moje są manualne a pytanie brzmi czy jak kupię duże lusterko elektryczne czy da radę założyć cześci manualne z mojego lusterka ?? czy muszę szukać manualnego ???



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości