Odpalanie za pomocą przycisku START

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Odpalanie za pomocą przycisku START

Post autor: Jarek_NS » wt mar 05, 2013 14:02

Według mnie za bardzo upraszczacie cały układ. Faktycznie można to zrobić tak żeby odpalało się auto z kluczyka i stacyjni, a całość ogarnąć prostym przyciskiem i dwoma przewodami. Ale po zastosowaniu takiej modyfikacji są możliwe pewne kombinacje. Stacyjka jako przełącznik ma mechaniczną blokadę przed włączeniem rozrusznika podczas pracy samochodu, montując przycisk który będzie włączał zapłon można zakręcić silnikiem podczas jego pracy. Skutki takiej zabawy mogą być kosztowne. Oczywiście idzie zabezpieczyć przycisk przed ponownym użyciem poprzez odcięcie jego przez sygnał z alternatora ale to są komplikację, kolejna to ocięcie jego dziania podczas wyłączenia zapłonu. Warto było by pomyśleć o konieczności wciśnięcia sprzęgła przy rozruchu, tu można kombinować w nowszych autach z czujnikiem fabrycznym albo bawić się w dodatkowy.

Temat jest ogólnie złożony a efekt dość kontrowersyjny bo patrząc na taki bajer wiele osób będzie pukało się w czoło.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Odpalanie za pomocą przycisku START

Post autor: Plewson » wt mar 05, 2013 14:32

No pomysł ten robi się co raz bardziej skomplikowany bo tak jak piszesz, zamontowanie po prostu guzika to dwa kabelki i tyle. Tylko powstają zagrożenia takie jak właśnie przyciśnięcie guzika na włączonym już silniku, a co do sprzęgła to mam zwyczaj wciskania przed odpaleniem bo zawsze zostawiam auto na biegu i to już taki odruch bezwarunkowy wcisnąć sprzęgło.


PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Odpalanie za pomocą przycisku START

Post autor: Jarek_NS » wt mar 05, 2013 14:42

Ja bym odpuścił. Jest wiele modów których efekty też są w stanie poprawić ci humor z rana.

To jest moje subiektywne odczucie ale taka modyfikacja w MKIV może poza "R" jest komiczna. Jakoś dwadzieścia lat temu za szczyt lansu nie uchodził maluch palony na linkę tylko LF na kluczyk taka mała dygresja.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
Repo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pn sty 16, 2012 15:11
Lokalizacja: Kraków

Odpalanie za pomocą przycisku START

Post autor: Repo » wt mar 05, 2013 19:37

Dobra, rozumiem, kluczyk ma zabezpieczenie mechaniczne, ale zakładając, że zrobię jakieś inne zabezpieczenie (skuteczne), moja idea miałaby sens?



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Odpalanie za pomocą przycisku START

Post autor: Jarek_NS » wt mar 05, 2013 20:35

Jeśli chodzi ci o dwa przełączniki i usunięcie stacyjki to jest to kiepski pomysł. O ile fachowiec stacyjkę ominie w kilka sekund to przy twoim pomyśle szkoda zamykać drzwi w aucie, bo każdy będzie mógł nim odjechać.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
Repo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pn sty 16, 2012 15:11
Lokalizacja: Kraków

Odpalanie za pomocą przycisku START

Post autor: Repo » wt mar 05, 2013 20:49

Ale np jakby do tego wszystkiego zrobić immobiliser na masę (między ukrytą śrubką, a gniazdem zapalniczki) ewentualnie chociażby zrobić tak, żeby nie trzeba było przekręcać kluczyka, tylko żeby wystarczyło samo jego włożenie w stacyjkę, wykonalne to jest? A jeśli tak, to czy skuteczne?



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Odpalanie za pomocą przycisku START

Post autor: Jarek_NS » wt mar 05, 2013 21:00

W mk2 niema imo. Jedynie co możesz zrobić to jakiś ukryty wyłącznik który wyłączy w benzynie napięcie na cewkę lub coś podobnego.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
Repo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pn sty 16, 2012 15:11
Lokalizacja: Kraków

Odpalanie za pomocą przycisku START

Post autor: Repo » wt mar 05, 2013 21:30

Ale chyba nie jest większym problemem zamontować immobiliser? Pytam informacyjnie, bo nie wiem :)



Awatar użytkownika
Hojny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 26, 2014 14:34
Lokalizacja: Rybnik

Re: Odpalanie za pomocą przycisku START

Post autor: Hojny » pt wrz 12, 2014 12:37

Przepraszam za mega odkop ale czemu nikt nie pomyślał o blokowaniu zapłonu poprzez alarm?

Działałoby to mniej więcej tak:
- uzbrojenie alarmu rozłącza zapłon
- rozbrojenie alarmu włącza zapłon

Skomplikowane? Myślę, że da się ogarnąć.

Druga opcja to alarm z centralnym zamkiem przerobiony do uzbrajania/rozbrajania zapłonu zamiast/i centralnego zamka.

Trzecia opcja to aktywowanie zapłonu kodem pin (takie rozwiązanie miały chyba Renault 19).

Mnie osobiście blokada kierownicy tylko denerwuje i chętnie bym się jej pozbył ale nie zrobiłem tego do tej pory z czystego lenistwa.

W Polsce ludzie potrafią tylko narzekać i wszystko krytykować, tym właśnie różnimy się od np. Amerykanów, u których takie przeróbki to nic nadzwyczajnego.

BTW. w swoim CC'ku miałem przerobione odpalanie i oświetlenie na przełączniki (nie zrezygnowałem z kluczyka).
Przełącznik ON/OFF sterował podawaniem prądu do elektryki za stacyjką.
Drugi przełącznik ON/OFF sterował samym zapłonem niezależnie od stacyjki.
Przycisk odbijający (trzeba było przytrzymać bo wracał do pozycji OFF) ON/OFF sterował rozrusznikiem.
Przycisk ON/OFF/ON sterował oświetleniem (pierwsza pozycja ON- pozycyjne, druga pozycja ON- mijania).


I LOVE MY CAR!

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Odpalanie za pomocą przycisku START

Post autor: joseph82 » śr wrz 17, 2014 21:03

tak czytam co piszecie i niby wszystko pięknie, ładny bajer z tym odpalaniem fury tym szpanerskim przyciskiem. Zacząłem dopiero się zastanawiać jak to by miało być rozwiązane jak ktoś pisał bez wkładania kluczyka w stacyjkę. Jak w takim układzie pominąć blokadę kierownicy? Pomyślał ktoś o tym? Przecież jak kluczyk nie jest włożony to przy próbie skrętu kołami kiera się blokuje.


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Odpalanie za pomocą przycisku START

Post autor: Yoo! » sob lut 07, 2015 22:48

I jak z tematem, zrobił już ktos odpalanie z guzika po włożeniu kluczyka, bo tak każdy dokładał swoje 3gr i wyszło prawie F16, a tu chodziło tylko o uruchomienie pojazdu po naciśnięciu guzika po uwczesnym włożeniu kluczyka :)



Awatar użytkownika
jeta2003
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: czw sty 25, 2007 02:52
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Odpalanie za pomocą przycisku START

Post autor: jeta2003 » pt mar 24, 2017 13:26

odkopię i ja.... Chciałbym się dowiedzieć konkretnie jak podłączyć które kolory w stacyjce aby jeden włącznik to był zapłon a przycisk odpalanie.
chodzi mi o cos podobnego do tego
Obrazek



Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Re: Odpalanie za pomocą przycisku START

Post autor: Yoo! » pt mar 24, 2017 19:23

Powiadasz coś takiego:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FEvUgc49Iaw[/youtube]



Zerknij tu:
Link 1
Link 2



jeta2003 pisze:odkopię i ja.... Chciałbym się dowiedzieć konkretnie jak podłączyć które kolory w stacyjce aby jeden włącznik to był zapłon a przycisk odpalanie.
chodzi mi o cos podobnego do tego
Obrazek
Wiem, że to kwestia gustu,ale........chcesz to zamontować w vwozie ?
Yoo! pisze:i wyszło prawie F16



Kup sobie lepiej coś w ten design:
Start/stop

....i z immo :D



Albo zaadaptuj z innego auta:
Przycisk start/stop



Awatar użytkownika
jeta2003
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: czw sty 25, 2007 02:52
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Odpalanie za pomocą przycisku START

Post autor: jeta2003 » wt mar 28, 2017 20:13

Yoo!, ----- już są rozczepione mam zmienioną deskę i przycisk start bedzie osobno i wlacznik zaplonu tez wiec ten wiesniacki karbon na smieci idzie :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości