Przyciemnianie szyb tylnych drzwi 5D i kombi - kto sam robił

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

dzida_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 20:50
Lokalizacja: Podlasie

Przyciemnianie szyb tylnych drzwi 5D i kombi - kto sam robił

Post autor: dzida_ » ndz sie 04, 2013 10:38

Jak w temacie: uczciwie się przyznać : kto sam przyciemniał szyby w tylnych drzwiach w 5D lub kombi (nie odsyłać mnie do szukajki bo przeszukałem i nikt się nie przyznał).

jeżeli ktoś jest kto sam przyciemniał to niech powie czy demontował szyby czy nie. bo o ile przyciemnienie szyby odsuwanej w drzwiach jest do zrobienia po wykręceniu słynnego trójkąta o tyle przyciemnienie małej trójkątnej szyby jest wg mnie niemożliwe (chodzi o wciśnięcie folii pod uszczelkę bo wewnętrzna uszczelka więcej zachodzi na szybkę niż zewnętrzna przez co będzie brzydko widać).

I czy demontował uszczelkę na krawędzi drzwi (zgarniającą) - jeżeli tak to jak (też by znacznie ułatwiło sprawę w przypadku przyciemiania bez demontażu szyb)



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Przyciemnianie szyb tylnych drzwi 5D i kombi - kto sam robił

Post autor: RA_FEEL_IT! » ndz sie 04, 2013 10:39

przyznaj się, czytałeś regulamin?



dzida_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 20:50
Lokalizacja: Podlasie

Re: Przyciemnianie szyb tylnych drzwi 5D i kombi - kto sam r

Post autor: dzida_ » ndz sie 04, 2013 11:38

RA_FEEL_IT! pisze:przyznaj się, czytałeś regulamin?
ja czytałem a o co Ci chodzi??



Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Przyciemnianie szyb tylnych drzwi 5D i kombi - kto sam robił

Post autor: majster heniek » ndz sie 04, 2013 11:51

http://www.google.pl/custom?domains=for ... cof=&hl=pl" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

dzida_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 20:50
Lokalizacja: Podlasie

Re: Przyciemnianie szyb tylnych drzwi 5D i kombi - kto sam r

Post autor: dzida_ » ndz sie 04, 2013 11:57


lux Panie :wgore: : 4 linki z czego 2 do MOICH postów tu na forum, a 2 pozostałe widziałem, jednakże w nich nikt nie pisze konkretnie typu: próbowałem da się trzeba zrobić tak i tak, lub nie da się bo to i to, zrób tak i tak - tylko sami jacyś teoretycy-fantaści: zawieź do firmy, brat szwagra robił w oplu astrze, kumpel kumpla ponoć wyciągał itp. ŻADNYCH KONKRETNYCH odpowiedzi na to co ja pytam.



Awatar użytkownika
bananek1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt gru 11, 2012 23:32

Przyciemnianie szyb tylnych drzwi 5D i kombi - kto sam robił

Post autor: bananek1993 » ndz sie 04, 2013 12:58

dzida_, ja będe zaczynał sciemnianie w mojej borze 5D w poniedziałek sam i obiecuje ze dam ci znac max pod koniec tygodnia co i jak.



dzida_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 20:50
Lokalizacja: Podlasie

Re: Przyciemnianie szyb tylnych drzwi 5D i kombi - kto sam r

Post autor: dzida_ » ndz sie 04, 2013 20:41

bananek1993 pisze:dzida_, ja będe zaczynał sciemnianie w mojej borze 5D w poniedziałek sam i obiecuje ze dam ci znac max pod koniec tygodnia co i jak.

pod koniec tygodnia to i ja Ci mogę dać znać :grin: bo pewnie we wtorek/środę będę kończył (na razie mam przyciemniony bagażnik w kombi bo nie miałem więcej czasu)

ale czuję w moczu że chyba muszę wyjąć szyby wszystkie, bo z tymi trójkątami to ni podołam wcisnąć po gumę folii



Awatar użytkownika
bananek1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt gru 11, 2012 23:32

Przyciemnianie szyb tylnych drzwi 5D i kombi - kto sam robił

Post autor: bananek1993 » pn sie 05, 2013 02:44

dzida_, z tego co wiem szyby trzeba wyjmowac. a jak poszło z tylnymi bagaznika i tylną. robiles termo czy zwykla? poka efekt i doradź cosik :pub:



dzida_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 20:50
Lokalizacja: Podlasie

Re: Przyciemnianie szyb tylnych drzwi 5D i kombi - kto sam r

Post autor: dzida_ » pn sie 05, 2013 08:02

bananek1993 pisze:dzida_, z tego co wiem szyby trzeba wyjmowac. a jak poszło z tylnymi bagaznika i tylną. robiles termo czy zwykla? poka efekt i doradź cosik :pub:
robiłem termo (gdyż trzeba opalarką przygrzać tylną i co ciekawe boczne też nieco trzeba wymodelować)
zdjęcia wrzucę jak skończę wszystko.

wyszło nie najgorzej (na jednej bocznej bagażnika mam mały zonk, ale go nie widać bo jest na krawędzi)
podstawa przy przygrzewaniu to zanim położymy folę do modelowania to zwilżyć szybę w kształcie litery H (czyli pionowe krawędzie prawa i lewa szyby oraz poziomo przez środek szyby) - i tam na zwilżeniu musi folia dobrze przylegać do szyby przed przygrzewaniem, gdyż kurczy się tylko po długości (czyli w na pionowej krawędzi szyby się nie skurczy dlatego pionowe krawędzie musza od razu idealnie leżeć)

popatrz filmiki na youtube (tylko wpisuj po angielsku hasła np: back window tint itp.) bo po polsku nic praktycznie nie ma a z US jest full filmików jak to się robi)



dzida_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 20:50
Lokalizacja: Podlasie

Re: Przyciemnianie szyb tylnych drzwi 5D i kombi - kto sam r

Post autor: dzida_ » pt sie 09, 2013 17:23

bananek1993 pisze:dzida_, z tego co wiem szyby trzeba wyjmowac. a jak poszło z tylnymi bagaznika i tylną. robiles termo czy zwykla? poka efekt i doradź cosik :pub:
i skończyłęm powiedzmy z efektem 80/20...

TZN: 80% zrobione (tylne drzwi i boczne w bagażniku,. bo niestety folia na klapie porwała się wczoraj przy przewożeniu nadgabarytu: żona za wcześnie zamknęła klapę i ostrą krawędzią porwała folię więc musiałem ją zdjąć

w kwestii tylnych drzwi: wyjaśniam BARDZO WAŻNĄ RZECZ:

do wyjęcia tylnych szyb z drzwi NIE TRZEBA wyjmować blachy - ja ją tylko odkręciłem po odłączeniu od szyby (czyli wyjęciu tych kołeczków) i poluzowałem ją nieco.
potem tak robimy: odkręcamy 2 śruby od słupka między trójkątną szybą a tą ruchomą (1 śruba pod słupkiem, druga "na krawędzi bocznej" drzwi na dole - widać ją po otwarciu drzwi - pod plastikową okrągłą zaślepką), potem wyjmujemy trójkąt , potem wyciągamy słupek (najpierw wpychamy go w dół, potem górny koniec wysuwamy z ramy drzwi i wyciągamy go do góry) - z tym że wyciągamy go po wewnętrznej stronie drzwi a nie po zewnętrznej - trzeb go ciągnąć, czasem obracać nieco, czasem przyechylać przyód - tył aż w końcu wyjdzie, potem wyciągamy główną szybę (prosto do góry) potem wyciągamy uszczelkę szyby na górnej ramie drzwi, potem trójkąt wypychamy z uszczelkami do przodu drzwi (pchamy górną krawędź, dolna zostaje w miejscu) - szybka się jakby "kładzie" do przodu.. na koniec wyciągamy ją z uszczelek
montaż kolejności odwrotnej (przed włożeniem szyby zmoczyłem uszczelki płynem którego używałem do przyciemniania szyb - łatwiej szyba wchodzi w uszczelki)


teraz mam problem z tylną szybą, bo poprzednio mi taki znajomek jeden ją zrobił (który teraz nie jest dostępny) a dziś jak spróbowałem to niestety mi niezbyt wyszło i zmarnowałem kawał folii - mam jeszcze folię na 1 podejśćie ale się boję że znowu nie wyjdzie....)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości