Wmontowanie pełnego FISa w licznik

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

lwas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 09, 2009 17:09
Lokalizacja: TM

Wmontowanie pełnego FISa w licznik

Post autor: lwas » sob gru 08, 2012 23:18

Witam

Mam pytanie szukam firmy która dodała by pełny FIS do licznika ewentualnie zamieniła licznik na Sport Edition mogą być nawet same tarcze.Wiem że na allegro pojawiły się oferty dokładania samego FISu czy ktoś z Was próbował takiej operacji.
I przy okazji pytanie czy ktoś dokładał elektrycznie składane lusterka czy to w ogóle możliwe? Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Pretorianin
sknera z SDI
sknera z SDI
Posty: 93
Rejestracja: śr gru 23, 2009 22:15
Lokalizacja: Poznań

Pełny FIS

Post autor: Pretorianin » ndz gru 09, 2012 09:21

Może ta firma...
http://www.diagi.pl/kontakt.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... tg&cad=rja" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
logo1024
Star logo
Star logo
Posty: 1630
Rejestracja: śr maja 05, 2010 22:12
Lokalizacja: Rudki TKI

Pełny FIS

Post autor: logo1024 » wt gru 11, 2012 18:39

Ja sobie montowałem FIS http://forum.vw-passat.pl/threads/52106 ... t-3B-i-3BG" onclick="window.open(this.href);return false;
Licznik kup sobie sam przynajmniej normalne pieniądze zapłacisz pisz do out ma ful fis se na sprzedaż
lwas pisze:czy ktoś dokładał elektrycznie składane lusterka czy to w ogóle możliwe?
Golf IV miał oryginalnie składane lusterka ale mało ich wyszło.
PS. Żeby dołożyć FIS musisz mieć can sprawdź to najpierw


OEM+ USA 25th Anniversary ==> viewtopic.php?f=89&t=395742

lwas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 09, 2009 17:09
Lokalizacja: TM

Pełny FIS

Post autor: lwas » czw gru 13, 2012 12:10

To czy mam can sprawdziłem dzięki za info o liczniku logo1024



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Re: Pełny FIS

Post autor: psilos1 » ndz gru 16, 2012 17:44

logo1024 pisze: PS. Żeby dołożyć FIS musisz mieć can sprawdź to najpierw
Niezupełnie -wychodziły liczniki z pełnym fisem bez Can do G4 1J0919890A oraz od passata 3B0919890A (częściej spotykane)



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Pełny FIS

Post autor: RA_FEEL_IT! » pn gru 17, 2012 12:27

1 ciąg znaków 1J0 licznik ze zwykłymi tarczami
1 ciąg znaków 1J5 licznik ze srebrnymi tarczami - popularnie na allegro nazywanymi SE
2 ciąg znaków 919 licznik bez CAN - analogowy
2 ciąg znaków 920 licznik z CAN
3 ciąg znaków pierwsza cyfra 8 europa 9anglik
3 ciąg znaków druga cyfra 0 - nie ma wyświetlacza po środku 2 jest wyświetlacz tzw 1/2 fis 4 jest pełny wyświetlacz FIS
3 ciąg znaków trzecia cyfra 1 lub 2 w przypadku licznika z drugim ciągiem znaków 920 (czyli np 1J0 920 822) to licznik z kontrolką airbag analogową - po informacji od forumowicza - poprawiam - z cyfrą 1 może nie mieć analog airbag
3 ciąg znaków trzecia cyfra 5 to licznik immo 2
3 ciąg znaków trzecia cyfra 6 to licznik immo 3



Dragokite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt sty 22, 2013 01:38
Lokalizacja: Dublin

Wmontowanie pełnego FISa w licznik

Post autor: Dragokite » sob mar 23, 2013 03:25

Wybaczcie ale jesteście w błędzie bo nawet jeśli nie ma fisa to can jest, bo can jest miedzy innymi odpowiedzialny na odpalenie poduszek powietrznych w czasie wypadku,i w samochodzie mogą być nawet 3 cany o różnej szybkość czyli najszybszy can będzie odpowiadał za bezpieczeństwo czyli właśnie poduszki inny kan wolniejszy będzie odpowiedzialny za elektryczne zamykanie i otwieranie szyb i nie mówcie że to jest wszystko sterowane z modułu komfortu bo to nie jest prawdą moduł komfortu jest odpowiedzialny za otwieranie drzwi za pomocą pilota, monitorowanie wnętrza pojazdu podczas gdy jest zamknięty i czasem za domykanie szyb z pilota i na tym się kończy rola modułu komfortu. Tak więc kontynuując numer dajmy na to jak na mam numer licznika 1J0 919 910 to nie jest tak jak napisał Sata wybacz ale to co napisałeś jest jedna wielką bzdurą bo idąc do ASO i podając ten numer magazynier ci da część o tym samym numerze tak więc pierwszy ciąg znaków (w moim przypadku jest to 1J0) oznacza do jakiego samochodu jest przeznaczona część, drugi ciąg znaków (w moim przypadku jest to 919) to oznaczenie do jakiej grupy należy dana część w tym przypadku jest to grupa elektryczna (są też inne grupy i każda grupa ma inny numer) a trzeci ciąg znaków (u mnie 910) jest do numer danej części, nie które części mają też oznaczenie literowe i w tym oznaczeniu chodzi o to czy producent wprowadził jakieś ulepszenie dajmy na to część o numerze xxx xxx xxx AA będzie się różnić od części o numerze xxx xxx xxx AB ponieważ w części z końcówką AB zostało wprowadzone jakieś ulepszenie. Tak więc proszę o nie stosowanie się do tych (jeszcze raz powtarzam) BZDUR które napisał Sata.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Wmontowanie pełnego FISa w licznik

Post autor: Kamel » sob mar 23, 2013 13:43

Dragokite a Ty to chyba jesteś pracownikiem ASO?
Bo Twoja wypowiedź przypomina mi pytanie pracownika ASO o nr VIN i usilną próbę wmówienia mi, że część którą chcę kupić na 100% nie pasuje do mojego samochodu (chodziło o zakup ramienia wycieraczki z MK5, które miało być montowane w MK4). Bo ETKA pokazywała tak i tak i to jest święte..

Jeśli o ścisłość chodzi to zanim zarzucisz komuś pisanie bzdur to powinieneś zainteresować się troszkę tematem, bo to o czym napisałeś to jest TYLKO I WYŁĄCZNIE zakres wiedzy pracowników ASO, którzy (i to też nie zawsze) są obeznani z ETKA.
Owszem, masz rację w kwestii przyporządkowania numeracji 1J0 dla Golfa 4 (choć części 1J0 ... występują również w innych modelach VAG), 919 / 920 są to grupy.

Przy czym:
Dragokite pisze:każda grupa ma inny numer
po części racja po części BZDURA.

Jak już tak operujemy zakresem ETKA to popatrz sobie w której grupie umiejscowiony został licznik (fachowo: zestaw wskaźników) dla Golfa 4 rok 1999 a w której grupie dla Golfa 4 rok 2002.
Żeby nie dyskryminować osób, które nie mają dostępu do ETKA: dla roku 1999 licznik jest w grupie 919, natomiast dla roku 2002 licznik jest w grupie 920.
Sata pisze:1 ciąg znaków 1J0 licznik ze zwykłymi tarczami
1 ciąg znaków 1J5 licznik ze srebrnymi tarczami - popularnie na allegro nazywanymi SE
Nadal przeglądając części dla Golfa 4 mamy liczniki, których pierwszy ciąg znaków w numerze rozpoczyna się od 1J0 ale jest także 1J5 dla liczników z tarczami z pierścieniem ozdobnym (tzw. SE)

Kolejna rzecz:
Sata pisze:3 ciąg znaków pierwsza cyfra 8 europa 9anglik
No i jakież było moje zdziwienie, kiedy spostrzegłem, że jednak to, co pisze Sata jest prawdą.
Liczniki w km/h faktycznie mają 8 na początku trzeciego ciągu znaków, a liczniki w mph mają w tym miejscu 9 :bigok:

Aż wreszcie:
Sata pisze:3 ciąg znaków druga cyfra 0 - nie ma wyświetlacza po środku 2 jest wyświetlacz tzw 1/2 fis 4 jest pełny wyświetlacz FIS
No i ponowne zaskoczenie.. Znowu w ETKA widzę podział trzeciego ciągu znaków na:
dla 1999 roku: 80. / 86. / - dla liczników bez FIS i 81. / 88. - dla liczników z FIS
dla 2002 roku: 80. / 82. / 84.
Są również inne podziały, m.in. dla pojazdów z nawigacją, itd, itd, itd..

Dragokite pisze:Tak więc proszę o nie stosowanie się do tych (jeszcze raz powtarzam) BZDUR które napisał Sata.
Tak więc Dragokite zarzucasz komuś pisanie bzdur, a tak naprawdę ośmieszyłeś się niczym "fachowiec" z ASO :bigok: :rotfl:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Dragokite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt sty 22, 2013 01:38
Lokalizacja: Dublin

Wmontowanie pełnego FISa w licznik

Post autor: Dragokite » sob mar 23, 2013 16:36

Nie nie jestem pracownikiem ASO albo bardzo dużo znam takich osób które są pracownikami ASO i mają odmienne zdanie na temat części niż ci pracownicy ASO z którymi macie do czynienia i tego wszystkiego nie tłumaczył mi pracownik ASO tylko mój ojciec który ma ponad 20 lat doświadczenia z VW odbył wiele szkoleń w tym zakresie więc bardziej wierze mu u ufam jego zdaniu niż wypowiedzią innych osób co do elektroniki i mechaniki samochodu i wybacz ale też nie pytałem się o to jednej osoby która ma takie doświadczenie w VW ale pytałem kilku osób i powiedziały mi to samo czyli niestety ale wykwalifikowani pracownicy raczej mają więcej racji. Dobrze to jeszcze wytłumacz mi skoro się na tym tak dobrze znasz dla czego w numerze części w trzecim członie znaków widnieje 1J0 919 910 bo z twojego rozumowania wynika że takie cyfry w ogóle nie mają prawa istnieć a jednak istnieją, jak to wytłumaczysz?



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Wmontowanie pełnego FISa w licznik

Post autor: Kamel » sob mar 23, 2013 17:05

Dragokite pisze:dla czego w numerze części w trzecim członie znaków widnieje 1J0 919 910 bo z twojego rozumowania wynika że takie cyfry w ogóle nie mają prawa istnieć a jednak istnieją, jak to wytłumaczysz?
Kamel pisze:Są również inne podziały, m.in. dla pojazdów z nawigacją, itd, itd, itd..
Tak jak napisałem.. Nie wymieniłem wszystkich podziałów, bo jest tego od groma.
Wymieniłem jedynie podział liczników w km/h i to też nie wszystkich.

Tak więc oprócz 1J0 919 910 jest również 1J0 919 911 - oba bez FIS jak również 1J0 919 930 i 1J0 919 930 - oba z FIS. (pomijam oznaczenia literowe, bo to już kolejne podziały dla skali prędkościomierza, obrotomierza, rodzaju paliwa, pojemności, itd., itp.)
Wszystkie liczniki z końcówkami 910 / 911 / 930 / 931 to liczniki z prędkościomierzem w MPH.

Są również liczniki z końcówkami 991 (w km/h) i z końcówkami 941 (MPH) i podobnie jak liczniki z końcówkami 890 (km/h) i 940 (MPH) są licznikami do pojazdów z nawigacją.
Nie wymieniłem również liczników z końcówkami 920 906 (MPH bez FIS) / 920 926 (MPH z 1/2 FIS) / 920 946 (MPH z FIS) i pewnie jeszcze jakieś by się znalazły.

Dragokite temat rodzajów liczników jest naprawdę obszerny i gdyby chcieć wymienić je wszystkie to trzeba by było poświęcić sporo czasu na opisanie wszystkiego.
W jednym z powyższych postów opisane zostały ogólne zasady podziału liczników. Do tego trzeba też wziąć pod uwagę, że osoby przerabiające u siebie licznik wgrywają wsad od innego licznika, może się zatem zdarzyć, że licznik jest "składany" z kilku innych, przykładowo bebechy od zwykłego z FIS od Pb, tarcze od SE ON, a wsad od jeszcze innego. A wierz mi, większość ludzi pracujących w ASO nie bawi się w takie rzeczy, bo najzwyczajniej wymieniają jedną wadliwą część na inną sprawną. A nawet jeśli ktoś w ASO zna głębiej temat to w robocie tej wiedzy nie wykorzystuje, bo nikt mu za to nie zapłaci, a poza robotą może sobie za to odpowiednio dorobić (bo znam i takie osoby i absolutnie nie ganie ich za takie postępowanie, a szczerze mówiąc nawet popieram).


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Wmontowanie pełnego FISa w licznik

Post autor: iigAlisArr » sob mar 23, 2013 17:37

Kamel Podziwiam za cierpliwość i stonowanie wypowiedzi. Ja się mało znam ale stek bzdur napisanych przez Dragokite to nawet ja potrafię wychwycić. :panna:


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Dragokite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt sty 22, 2013 01:38
Lokalizacja: Dublin

Wmontowanie pełnego FISa w licznik

Post autor: Dragokite » ndz mar 24, 2013 02:00

iigAlisArr, wybacz ale jeśli to co napisałem jest stekiem bzdur to proszę pojedź do autoryzowanego serwisu VW i zapytaj się mechanika co oznaczają te numery a potwierdzi to co ja napisałem, tak więc wtedy się przekonamy kto ma tą rację a wątpię że to co pisze było tak jak ty to nazwałeś " stekiem bzdur", a więc skoro się mało znasz to tak jak napisałem wcześniej udaj się do autoryzowanego serwisu a wtedy uzupełnisz swoją wiedzę w tym temacie. :wink:



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Wmontowanie pełnego FISa w licznik

Post autor: iigAlisArr » ndz mar 24, 2013 07:41

Dragokite Nie ufam ASO i serwisantom, wiele razy się przejechałem na nich - wmawiają kłamstwa, usilnie upierają się przy swojej niewiedzy (np., że licznik z Passata B5/B5 FL przenigdy nie zadziała w G4 itp.). Ludzie z forum biją ich wiedzą i umiejętnościami na głowę.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Dragokite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt sty 22, 2013 01:38
Lokalizacja: Dublin

Wmontowanie pełnego FISa w licznik

Post autor: Dragokite » ndz mar 24, 2013 18:35

iigAlisArr, no to widocznie trafiałeś na niezbyt obeznanych i wykwalifikowanych pracowników tak jak i wiele osób z tego forum i właśnie tacy pracownicy ASO robią złą reklamę i samym sobie i serwisowi



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości