A,B,C Lakierowania

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: zbyszegk » pn kwie 09, 2012 17:43

Szukałem w całym temacie i mniej więcej wiem o co chodzi ale potrzebuje rady jakich papierów ściernych użyc po kolei.
Z progu fabii schodzi lakier, tak jakoś płatami po zimie... jak to oczyścić i pomalować, nie będę chciał tam nic szpachlować, chcę żeby goła blacha nie była na wierzchu.



Awatar użytkownika
killerx
20vT
20vT
Posty: 694
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 08:48
Lokalizacja: PL

Re: A,B,C Lakierowania

Post autor: killerx » ndz kwie 15, 2012 12:11

thomas24 do tego celu polecam coś takiego:
http://allegro.pl/sciernica-tarcza-scie ... 44835.html" onclick="window.open(this.href);return false;

U mnie zdało egzamin na 5.


MK4 1.9 AHF: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=477772" onclick="window.open(this.href);return false;
MK4 VR6: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=520019" onclick="window.open(this.href);return false;
S3 8L: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=609771" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mazi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1318
Rejestracja: pn cze 14, 2010 18:27
Lokalizacja: człuchów/Jęczniki Wlk
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: mazi » ndz kwie 15, 2012 16:45

killerx pisze:http://allegro.pl/sciernica-tarcza-scie ... 44835.html
broda muzyna- swietny srodek na zdarcie farby jak nie ma rdzy, bo usuwa lakier bez uszkadzania powloki ochronnej blachy i samej blachy.
bez szpachlu badz szpachlowki natryskowej nic nie zrobisz.
potem lakier w sprayu dobrany i malujesz
thomas24 pisze:Z progu fabii schodzi lakier, tak jakoś płatami po zimie...
pewnie 100% bezwypadek:)



Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: zbyszegk » ndz kwie 15, 2012 18:19

wypadek bezwypadek, nie istotne.. próg był wymieniany.. jestem w trakcie prac



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: To_mas » ndz kwie 15, 2012 19:56

mazi pisze:bo usuwa lakier bez uszkadzania powloki ochronnej blachy i samej blachy.
?? jakiej powłoki ochronnej blachy ?? przecież te szczotki drą do gołego metalu, są o tyle dobre ze nie przegrzewają blachy jak w przypadku darcia zwykłą tarczą.
thomas24, jak schodzi lakier to zedrzyj go do powiedzmy do podkładu, zapodkładuj na nowo i na to nowy lakierek :) jeśli tam nie ma korozji to nie widzę sensu darcia tego szczotką...



Prixpl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 23:58

A,B,C Lakierowania

Post autor: Prixpl » sob kwie 21, 2012 21:33

Witam drogich forumowiczów. Mogli byście zajrzeć na mój temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=143&t=459475 i odpowiedzieć na pytanie tutaj lub na tamtym temacie, albo podać nr. strony w tym temacie gdzie już takie coś było. Bo szukać po 49 stronach to trochę zejdzie mi czasu a nie wszystkie zdjęcia się wczytują.



Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

A,B,C Lakierowania

Post autor: jjaworskyy » pn maja 14, 2012 19:23

Witam Pany :bigok: :pub: Mam zamiar prysnąć sobie 2 błotniki w moim mk3. Kupiłem błotniki na allegro w innym kolorze, czy po zmatowaniu wszystkiego itp dawać podkład? Czy od razu baze i klar?



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

A,B,C Lakierowania

Post autor: KamilP » pn maja 14, 2012 20:32

Witam. Pytanko mam.. Dało by się kupić np lakier, podkład, coś na rdzę (tylko żeby raczej nie wysychało za szybko.. ), jakąś szpachlę do zaprawek np na nadkolach? Nie dawno odebrałem auto od blacharza a zobaczyłem że w nowym miejscu ruda wychodzi, więc pomyślałem żeby takie małe zaprawki robić samemu, wygląd.. Wiadomo nie to samo, ale zawsze się zabezpieczy. Lakier bym jakiś spray kupił (lakier mam akryl). Tylko dobrze by było żeby to nie wyschło za szybko bo chcę to używać np 2 razy do roku. Jest taka możliwość? A jak tak to jaki koszt by tego był? Nie chce mi się z każdą pierdółką do blacharza jechać a czekać aż ruda blachę opier.. też mi się nie uśmiecha.. :grrr:



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: To_mas » śr maja 16, 2012 10:32

jjaworskyy, daj podklad o odpowiednim odcieniu szarości pod twój kolor.

KamilP, kup sobie podklad epoksydowy (najlepsze co może być do zabezpieczenia pod warunkiem ze idealnie doczyścisz blache z rudej ! )
a jak nie masz takiej możliwości to możesz próbować środkami typu Forch Korroplex L237 / Brunox / App R-stop


skoro będziesz czegoś rzadko używal to nie kupuj dużych opakowań tylko male, wtedy jak wyschnie to dużej straty nie będzie. Wydasz 2 razy w roku po 30zl a to chyba nie jest jakoś kosmiczny wydatek....
Nie obraź sie ale po tym co piszesz to przypominasz mi takiego gości który chcial naciągnąć pasek klinowy ale bylo on już tak zjechany ze regulacji brakowalo to on zamiast normalnie kupić w sklepie pasek za 20zl kombinowal dalej.
mówiąc krótko - z gówna bata nie ukręcisz :bajer:



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

A,B,C Lakierowania

Post autor: KamilP » śr maja 16, 2012 12:22

To_mas pisze:Nie obraź sie ale po tym co piszesz to przypominasz mi takiego gości który chcial naciągnąć pasek klinowy ale bylo on już tak zjechany ze regulacji brakowalo to on zamiast normalnie kupić w sklepie pasek za 20zl kombinowal dalej.
Co do paska to dowiedziałem się że mam za długi (ktoś po prostu kiedyś za długi mi włożył) i w piątek wymieniam :bigok: ale wiem o co Ci chodzi. Auto ma 20 lat, więc ruda ma prawo wychodzić(sąsiadce na pół rocznej lodówce chyba polara ruda wyłazi.. ), a robiona była lekka zaprawka z tyłu na błotniku i widzę ze gdzieś mi z przodu powolutku wyłazi, to tak pomyślałem o takim zestawiku. Poza tym teraz blachy chyba i tak w dobrym stanie mam jak na golfa III z tego wieku ;) Ale jak wspomniałem z każdym rudym kawałkiem jechać do blacharza.. Trochę mi się nie uśmiecha. Chociaż zobaczę jak to będzie :) Dobrze że lakier w akrylu mam to jc z malowaniem łatwiej by było



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

A,B,C Lakierowania

Post autor: SZOPENN » śr maja 16, 2012 14:50

jessuu ludzie, ruda nie wychodzi wam ot tak bo na zewnątrz jest bąbel, najczęściej przy takich rzeczach jak ranty, błotniki zaczyna szamać od wewnątrz.... i z tamtąd idzie korozja... a wy za wszelką cene za każdym razem chcecie dżume zaleczyć maścią i szukacie cud metody...

litości... :banghead:
Ostatnio zmieniony śr maja 16, 2012 16:10 przez SZOPENN, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

A,B,C Lakierowania

Post autor: KamilP » śr maja 16, 2012 15:14

SZOPENN, no to co z każdym purchlem wymieniać element, albo wycinać i wspawywać nowe (co nie jest moim zdaniem dobrym wyjściem bo blacha jest przegrzana wtedy)? No przestań. To jeszcze powiedz że jak coś wyjdzie na aucie to nadaje się tylko na złom :bajer: :pub:



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

A,B,C Lakierowania

Post autor: SZOPENN » śr maja 16, 2012 16:09

bez komentarza.. smaruj sobie czym chcesz...



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

A,B,C Lakierowania

Post autor: KamilP » śr maja 16, 2012 18:28

SZOPENN, a czemu bez komentarza? Rozwiń swoją myśl



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości