[inny] Niebieski dym przez pierwsze 2min pracy po nocy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Glin14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 21:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

[inny] Niebieski dym przez pierwsze 2min pracy po nocy

Post autor: Glin14 » czw sie 16, 2018 17:05

Witam. Panowie mam następujący problem.. stałem się "szczęśliwym" posiadaczem Audi A3 8P 2005r z " niezawodnym" silnikiem 2.0BKD 140KM problem polega na tym że wyskakuje mi co mniej więcej 3/5 dni Błąd wypadanie zapłonu na 3 cylindrze i przepływomierz :rozpacz: idąc tym tropem wyjąłem 3 wtrysk i oddałem go do sprawdzenia czy wszystko z nim w porządku przy okazji sprawdziłem gniazdo pompowtryskiwacza i po 2 dniach dostałem informacje od zakładu że pompo wtryskiwacz pracuje idealnie pod każdym względem :panna: Zapomniał bym o najważniejszym :grin: objawy są takie że po każdym dłuższym postoju silnika kiedy jego temperatura już spada do 0 jak go odpalam zaczyna wydzielać siwo niebieski dym trwa to około 2/3 min i ustaje oraz mam wrażenie że przez ten moment jak by chodził tylko na 3 gary. W czasie jazdy z wydechu idzie czarny dym ale nie do przesady na jałowym biegu czysto i równo chodzi mocy nie traci tak że jedynym uciążliwym jak dlamnie problemem jest to kopcenie na pół ulicy.

Co zauważyłem:
-nie ubywa mi ani płyn chłodniczy ani olej ( wszystkie płyny sprawdzone przed wyjazdem 2tyś km ciągłej jazdy zero ubytków płynu i oleju)
-czyściłem jakoś 2 miechy temu klape gaszącą i EGR zdjołem tydzień temu rurę z klapy gaszącej i było tam pełno oleju (pewnie turbiny )
-wiązka pod pokrywą zaworów sprawdzona
-świece żarowe sprawdzone wszystkie grzeją

Stwierdziłem że mam dość oddam auto do warsztatu po tygodniu mojej męki. Auto stało u mechanika 3 dni wyjął oczywiście znowu ten wtrysk mimo że mówiłem o jego sprawdzeniu.. posprawdzał gumki uszczelniające na nim i po 3 dniach zadzwonił że auto jest do odbioru ale nie wie co się z nim dzieje i że wszystko jest OK :pub:
Ostatnia rzecz jaka mi została to zapytać was czy ktoś miał podobne problemy z tym silnikiem 2.0 BKD

PS. Auto ma 263 tyś przebiegu



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[inny] Re: Niebieski dym przez pierwsze 2min pracy po nocy

Post autor: muszkatobiasz » czw sie 16, 2018 23:17

zacznij od filtra paliwa często robi takie cuda i zapowietrza układ jak będzie bez zmian zamień miejscami pompowtryski ten 3np z 4 zobacz czy błąd powędruje za tym pompowtryskiem czy zostanie



Awatar użytkownika
Glin14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 21:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

[inny] Re: Niebieski dym przez pierwsze 2min pracy po nocy

Post autor: Glin14 » pt sie 17, 2018 14:04

Filtr paliwa paliwa wymieniałem jakoś marzec/kwiecień zdarzały sie jeszcze przymrozki wtedy moze to miec znaczenie? A był bym zapomniał o najwazniejszym... Zapach tego dymu nie jest jak przepalony olej tylko jak smrud takiego starego diesela cos jak by nie przepalona ropa



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[inny] Re: Niebieski dym przez pierwsze 2min pracy po nocy

Post autor: marcin7x5 » pt sie 17, 2018 18:17

Skoro nie przepala ropy w jednym choiny to i spaliny będą "gryzące". Zrób pomiar kompresji.



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

[inny] Re: Niebieski dym przez pierwsze 2min pracy po nocy

Post autor: needved » sob sie 18, 2018 21:21

Do sprawdzenia rozrząd. Często w tych 16V drugi wałek jest źle ustawiony, a to on napędza pompki, Sprawdź też kompresje za zimnym.



Grajek_PSR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 27, 2017 20:54

[inny] Re: Niebieski dym przez pierwsze 2min pracy po nocy

Post autor: Grajek_PSR » sob sie 25, 2018 22:31

Glin14 nie wiem u jakich byłeś mechaników, ale temat masz prosty. Ja obstawiam turbosprężarkę do regeneracji. Na 99%. Najsensowniejsze wytłumaczenie u kolegi Belcho99 wyżej. Na zimnym olej przedostaje się do wydechu, poprzez nieszczelność turbo, podczas nagrzewania masz z tyłu huragan, a po wypaleniu spokój, lub minimalne ilości oleju, które nabieżąco się wypalają nie dymiąc już, z powodu bardzo wysokiej temperatury na wydechu. Ja miałem to samo nie całe pół roku temu, do 70 stopni płynu jak dałem buta, z tyłu niebiesko. Co prawda 1.9 ale zasada ta sama. Turbo zregenerowane i na razie odpukać nie dymi, nawet na wyższych obrotach mniej czarnego dymu aniżeli wcześniej, o niebieskim nie ma mowy. Poza tym skontroluj stan oleju, u mnie były spore dość ubytki, z racji iż codziennie parę razy auto stygło, a następnie do nagrzaniu znowu wydmuchiwało. Aaa i koniecznie daj znać czy udało się rozwiązać sprawę.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Glin14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 21:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

[inny] Re: Niebieski dym przez pierwsze 2min pracy po nocy

Post autor: Glin14 » pn mar 04, 2019 22:28

Panowie trochę odświeżę temat :D Minęło trochę czasu ale sprawa wygląda tak :rozpacz: świece żarowe wymienione 4szt. śruby mocujące wtryski wymienione ( 1cyl śróba dł. o 2mm/ 2cyl śruba dł. o 2mm/ 3cyl. śróba dł. o 5mm/ 4cyl. dł. o 2mm) nowy olej i filtr oleju no i oczywiście nowe turbo. Pierwsze odpalenie silnik równo chodził ale po minucie znów to samo.
Błędy na VAGu:
17056 Zawór przełączający E otwarty nie autoryzowany
18071 Wtryskiwacz aktywacja - zwarcie do plusa sygnał poza wartościami BŁĄD SPORADYCZNY
16687 Brak zapłonu cylinder 3 nie autoryzowany BŁĄD SPORADYCZNY
Sprawdzałem też bloki 13 18 23 Nie zrobiłem zdjęcia robię to 15stego w każdym razie na 18bloku cztery razy 0
Pomysły ?

Panowie nowa uwaga zaobserwowana w Audi
przy pierwszym odpaleniu na wystudzonym silniku pracują tylko 3 cylindry i kopci :-( po paru minutach kiedy złapie już jakąś temp. i włączają się 4cyl. kopcenie ustaje



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości