Jaki indeks predkości wybrać do 1 6 tdi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 531
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Jaki indeks predkości wybrać do 1 6 tdi

Post autor: harvard » ndz wrz 24, 2023 21:11

Mam możliwość kupić oponki letnie w dobrej cenie z indeksem h czyli do 210km/h. Pacjent to golf mk VII 1.6 tdi 105km 2014r. Dopłata do V 240 jest znikoma i zastanawiam się czy w przypadku mojego auta, indeks ten mniejszy będzie miał jakieś znaczenie, wiedząc, że nie jeżdżę więcej jak 170 i to tylko w wakacje.Brać te z indeksem H czy dopłacić kilka zł do V? Jeżeli nie ten dział to przepraszam.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 846
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Re: Jaki indeks predkości wybrać do 1 6 tdi

Post autor: Bednarus » pn wrz 25, 2023 09:48

Wszystko zależy od stylu jazdy. Większy indeks prędkości przekłada się na większą sztywność opony, co wpływa na lepszą stabilność pojazdu. Ma to znaczenie między innymi przy dynamicznej jeździe w zakrętach. Niestety za tym idzie zwiększone zużycie paliwa i poziom hałasu w kabinie.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki indeks predkości wybrać do 1 6 tdi

Post autor: wesol » pn wrz 25, 2023 10:07

Nie ma znaczenia. Chyba i tak seryjnie jest w sofcie kaganiec do 190. Aczkolwiek na serio to nie wiem czy tyle by wyciągnął. Mam dwa Touran w 1.6 tdi ale jaki index tam mam to nie pamiętam. Ile razy ja tam jechałem z 190 km/h. Może ze 3 razy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 531
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Re: Jaki indeks predkości wybrać do 1 6 tdi

Post autor: harvard » pn wrz 25, 2023 21:57

A powiedzcie mi proszę, czy parametr toczenia D tak naprawdę powoduje dużo większe zużycie paliwa niż A? pytam ponieważ aktualnie mam oponę A A 71 Bridgstone t005 i muszę kupić letnie (a że ceny galopuja i chyba nic do stycznia nie spadnie) to zastanawiam się czy może nie kupić wielosezonu w dobrej cenie tylko odstrasza mnie parametr D przy oporach toczenia (nexen N`blue 4Season XL). Inne wielosezony (navigator 3, kleber quadraxer 3)już tak poszybowały, nawet o 250zl w górę na komplecie, że patrze raczej aby nak najmniej wydać. Moje zimówiki mają już 5 lat i albo je zostawie i kupię letnie lub wielosezon. Jaka różnica,jeżeli wogóle, może być pomiędzy oporem toczenia A i D?Macie jakiś doświadczenia?

ps. czy może zaryzykować i kupić jakiegoś wielosezona od kitajców China? i Zmieniać co 3 lata?Tylko czy na tym się nie zabiję?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Jaki indeks predkości wybrać do 1 6 tdi

Post autor: mat06 » wt wrz 26, 2023 13:30

5 letnia zimówka, to szczerze mówiąc szału nie będzie robić i pewnie już albo za niedługo będzie się nadawać do wymiany.
Oceń w jakich warunkach jeździsz, poczytaj testy i zobacz porównanie z typowo zimowymi i letnimi np. https://www.tyrereviews.com/Article/202 ... e-Test.htm
Na pewno na oponach nie ma co oszczędzać, bo od tego czasem dużo zależy...


Obrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Jaki indeks predkości wybrać do 1 6 tdi

Post autor: marcin7x5 » wt wrz 26, 2023 17:57

Jak już to dobry wielosezon kup a nie tani.



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 531
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Re: Jaki indeks predkości wybrać do 1 6 tdi

Post autor: harvard » wt wrz 26, 2023 19:38

Wahałem się czy zimówkę zostawić jeszcze na rok i kupić, dopóki tańsze oponę letnią. Za lekturą świeżego filmu tyrerevies i kolegi, który posiada taką opone. Kupiłem Klebara quadraxera 3.Tutaj wlaściciel takiej opony chwali


Nie wiem czy dobrze zrobiłem a miałem zamiar kupić taniego goodride, jednak kilka zł. więcej i mam jechać bez zmartwień. Wiąłem index V za co musiałem dopłacić kilka groszy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości