Wypadanie zapłonu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Salamon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 23, 2021 23:27
Auto: VW Golf 7
Silnik: Cxsa

Wypadanie zapłonu

Post autor: Salamon » czw gru 16, 2021 19:44

Jako że jestem nowy ,na początku chciałbym się z wami przywitać, tak więc witam was wszystkich. :pub: Miesiąca temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Golfika siódmej generacji 1.4tsi CXSA 122km w nadwoziu variant. Auto wylicytowalem na aukcji w Szwajcarii jako uszkodzone (stłuczka) samochód samodzielnie naprawiłem i już szykuje się do rejestracji, jednak w miarę jak zacząłem autem się trochę poruszać, zaczęły wychodzić problemy z silnikiem, w aucie wypada zapłon na 2 i 3 cylindrze, cewki zamieniałem miejscami, nic to nie dało, dodatkowo słychać tak jakby stukanie (wiele osób uważa ,że te silniki tak chodzą) jednak to na pewno nie dźwięk pracy wtryskow W miarę jak olej się rozgrzeje silnik zaczyna pracować prawidłowo, dzisiaj robiłem płukankę plus wymiane oleju na 5w40 motul. Nic to nie dało .W starym oleju nie było opiłków. Innych błędów nie ma . Pomożecie zlokalizować problem ?? Kazda sugestia mile widziana, może ktoś borykał się z podobnym przypadkiem. :-)
Ps. Szukałem na forum, ale nic nie znalazłem.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8810
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: marcin7x5 » sob gru 18, 2021 13:32

Skoro masz problem z wypadaniem zapłonu na zimnym silniku a w miarę bagrzewania to ustępuje to proponuję zrobić pomiar kompresji na zimnym silniku. Być może jej nie lub jest znikoma wskutek nie domykania się szczelnego zaworów. Być może zmienne fazy rozrządu mają wpływ ba to Skoro hałasuje też na zimnym....



Salamon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 23, 2021 23:27
Auto: VW Golf 7
Silnik: Cxsa

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: Salamon » sob gru 18, 2021 22:44

W poniedziałek zmierzę kompresję ,ale myślę, że to wlanske problem z zaworami. Wariator chodzi cicho , ściągałem pokrywę rozrządu i nasłuchiwałem... Jest gdzieś na forum ściąga z jakimi momentami dociągnąć poszczególne śruby ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8810
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: marcin7x5 » ndz gru 19, 2021 12:29

Trzeba podejrzeć w ELSA gdzie będzie co i jak pokazane. Może ktoś z forumowiczów ma dostęp i ci podeśle....



Salamon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 23, 2021 23:27
Auto: VW Golf 7
Silnik: Cxsa

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: Salamon » pn gru 20, 2021 20:25

Hej wszystkim, pracę nad golfem idą do przodu. Dzisiaj zdemontowalem głowice i jak widać na zdjęciu golfik kulał na 3 cylindry, głowica jest już na regeneracji w środę ma być gotowa. Jutro się zabieram za wymianę pierścieni ,jak znajdę chwilkę to coś wrzucę w ten temat :)



Salamon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 23, 2021 23:27
Auto: VW Golf 7
Silnik: Cxsa

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: Salamon » pn gru 20, 2021 20:28

Nie wiem o co chodzi ,ale nie mogę dodać zdjęcia :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości