Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
hawii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob paź 31, 2009 19:47
Lokalizacja: olsztyn, kiel
Auto: Golf 7
Silnik: Clha
Kontakt:

Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: hawii » wt lut 05, 2019 21:32

Witam
Dostrzeglem nastepujacy objaw w golfie 7 1.6 tdi otoz przy skrecaniu w lewo wydobywa sie taki jakby dzwiek żęrzenia cos jakby w rezonans wpadalo im wiecej gazu sie doda tym bardziej slychac jak przekroczy sie pewien zakres obrotow zanika np. Przy jezdzie na rondzie w lewo na 2 biegu slychac to żęrzenie jak dodaje gazu bardziej slychac i powyzej 2400rpm zanika odglos slyszalny rowniez z lewej strony jakby silnik glosniej chodzil wowczas na wprost i w prawo czegos takiego niema na postoju rowniez nic skrecajac przy ruszaniu na 1 na luku wlewo rowniez to slychac co to moze byc czytalem rozne watki w necie przegub mechanizm roznicowy oslona tlumika skrzynia biegow cicho chodzi pod obciazeniem niemam poki co mozliwosc wstawic sie na kanal :otepienie:



firemantom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw sie 28, 2008 00:33
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: firemantom » śr lut 20, 2019 13:41

Mam golfa 7 tyle ze 1.4 TSI 140KM i mam to samo. Tylko i wyłącznie przy skręcie w lewo. Auto już po gwarancji. Bylem w serwisie i w sumie to facet się tylko przejechał autem i na pewno nie jest to mechanizm różnicowy. Ale też nie był w stanie stwierdzić co to. Dałem sobie spokój ale gdzieś na necie wyczytałem ze może to być poduszka skrzyni biegów. Daj znać jak dojdziesz co to. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
hawii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob paź 31, 2009 19:47
Lokalizacja: olsztyn, kiel
Auto: Golf 7
Silnik: Clha
Kontakt:

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: hawii » pt lut 22, 2019 23:40

Tez tak pomalu dochodze ze to poducha bo na zimnym zwlaszcza jak ruszam z dodaniem jakby mniej gazu to tak robi kaczki skacze jakby mam termin na przyszla srode u mechanika i dam napewno znac co z tego wyszlo czy kwestia poduchy czy jednak skrzynia :hmm:



firemantom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw sie 28, 2008 00:33
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: firemantom » sob lut 23, 2019 18:14

Trzymam kciuki i czekam na info ale nie sądzę żeby to była skrzynia; )



Awatar użytkownika
hawii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob paź 31, 2009 19:47
Lokalizacja: olsztyn, kiel
Auto: Golf 7
Silnik: Clha
Kontakt:

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: hawii » czw lut 28, 2019 20:23

A wiec padlo jednak na mechanizm roznicowy, wymieniony zostal przegub ale niewiele to pomoglo nastepnie zlany olej ze skrzyni i w oleju sa drobniutkie opilki wiec cos tam sie mieli a przebieg raptem 110tys km wiec olej powinien byc czysty.
W przyszlym tyg podjade jeszcze do speca od skrzyn aby on to osluchal i padnie ostateczna decyzja.
Olej poki co zalalem nowy do skrzyni i troche jakby jest lepiej :banghead:



firemantom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw sie 28, 2008 00:33
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: firemantom » czw lut 28, 2019 22:46

Nie pocieszyłeś mnie... W każdym razie jak byłem w serwisie i serwisant się autem przejechał to wykluczył mechanizm różnicowy. Sam nie wiem. Daj proszę znać jak ogarniesz temat. Powodzenia życzę i oby jednak to nie było to?



Awatar użytkownika
hawii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob paź 31, 2009 19:47
Lokalizacja: olsztyn, kiel
Auto: Golf 7
Silnik: Clha
Kontakt:

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: hawii » pn mar 04, 2019 21:31

No i dzis dodatkowo wymieniony przegub wewnetrzny ciasno chodzil(tak mowil mechanik) dzwiek nadal jest ale jutro odbiore auto zobacze czy cos sie zmienilo. Nastepnym krokiem niestety zostaje juz skrzynia biegow ale poki co bede jezdzil tak niejest to sz tak glosne a mechanik mowi ze raczej niepowinno sie nic nagle popsuc wiec obserwowac i jak cos to skrzynia do zrzucenia :popcorn:



Awatar użytkownika
hawii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob paź 31, 2009 19:47
Lokalizacja: olsztyn, kiel
Auto: Golf 7
Silnik: Clha
Kontakt:

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: hawii » wt mar 05, 2019 16:20

Jestem po wymianie przegubu wewnetrzbego i zewnetrznego w skrzyni nowy olej lekka poprawa jest ale nadal slychac vrzeczenie w rytm obrotow przy skreceniu w lewo takze juz tylko skrzynia zostala poki co bede jezdzil obserwowal czy sie pogarsza i wtedy inwestycja w druga raczej regenerowana ceny ok 1700zl plus przelozenie jakies 400zl. :okej:



firemantom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw sie 28, 2008 00:33
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: firemantom » wt mar 05, 2019 17:18

No to czekam na wrażenia po wymianie:) hehe
Ja na razie jeżdżę ale nie sądzę żeby u mnie było coś z mechanizmem różnicowym. Ciut inne odgłosy:)



Awatar użytkownika
hawii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob paź 31, 2009 19:47
Lokalizacja: olsztyn, kiel
Auto: Golf 7
Silnik: Clha
Kontakt:

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: hawii » czw mar 07, 2019 12:38

Heh bylem u speca od skrzyn przejechal sie osluchal i tez stwierdzil ze to nie skrzynia ze mechanizm rozjicowy w tych skrzyniach po pierwsze nie pada a po drugie nie takie odglosy i nie przy takich niskich predkosciach powiedzial zebym pol os sprawdzil czy ma luz na prostych i na skreconych kolach no i wlasnie sprawdzilem ma luz takze jestem w ciemnej du..e
:ass:



firemantom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw sie 28, 2008 00:33
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: firemantom » czw mar 07, 2019 23:18

Lepiej półoś jak skrzynia. A poduchy skrzyni sprawdzał?



Awatar użytkownika
hawii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob paź 31, 2009 19:47
Lokalizacja: olsztyn, kiel
Auto: Golf 7
Silnik: Clha
Kontakt:

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: hawii » pt mar 08, 2019 08:21

Taa poduchy sprawdzane pol os okej musi miec luz takze zostaje juz tylko skrzynia moze ma ktos jeszcze jakis pomysl co lepsze na zewnatrz nic nie slychac tylko w srodku :smirk:



Awatar użytkownika
hawii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob paź 31, 2009 19:47
Lokalizacja: olsztyn, kiel
Auto: Golf 7
Silnik: Clha
Kontakt:

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: hawii » sob mar 16, 2019 14:45

Pewna zagadka do tematu a wiec jadac prawa strona auta po np.chodniku lewa nizej po ulicy jest cisza nic nie halasuje wiezdzam odwrotnie lewa na chodnik prawa nizej po ulicy i jest jeszcze glosniej i to juz przy delikatnym ruchu kierownica w lewo bylem znow u specow posprawdzali cos i rozlozyli rece niewiedza co jest grane ocokaman??
:banghead:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: grg474 » ndz maja 26, 2019 14:12

rozwiązałeś problem? A może podmienić półoś zamiast walczyć z przegubami. Skoro zmieniały ciś się dźwięki w zależności od pochylenia auta to znaczy ze zmieniało się ustawienie koła a więc długość półosi (przegub wewnętrzny wtedy bardziej pracuje)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości