Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
hawii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob paź 31, 2009 19:47
Lokalizacja: olsztyn, kiel
Auto: Golf 7
Silnik: Clha
Kontakt:

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: hawii » ndz maja 26, 2019 21:13

Przegob zmieniony wewnetrzny i zewnetrzny pol os zostala ta sama po zmianie troche jakby lepiej ale niewiele, mechanik upiera sie ze to juz tylko skrzynia zostala dalej poki co tak jezdze i obserwuje przejechalem juz 9 tys km i nie pogorszylo sie poki co ale moze rzeczywiscie ta pol os sprobowac choxiaz ta obecna chodzi luzno pod obciazeniem na kolach czort wie co z tym robic skrzyni poki co niewidzi mi sie robic



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: grg474 » ndz maja 26, 2019 22:41

a jakbyś tak podniósł auto, pod wahacz lewy podłożył kobyłkę i opuścił auto to będziesz miał lewe koło nad ziemią, skręcić kierownicą i spróbować kręcić kołem - czy będzie ten dźwięk i skąd?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
hawii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob paź 31, 2009 19:47
Lokalizacja: olsztyn, kiel
Auto: Golf 7
Silnik: Clha
Kontakt:

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: hawii » pn maja 27, 2019 10:46

Robilisny tak na warsztacie auto na podnosnik pod wahacze podnisniki i nic nie bylo slychac



szach111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 12, 2017 08:54

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: szach111 » pn maja 27, 2019 12:26

Panowie miałem identyczne objawy. Po wizycie w aso padło na mechanizm różnicowy- wymienili na gwarancji i jest spokój. Podobno to częsta usterka w golf 7.
Natomiast na 4 i 5 biegu przy obrotach około 1300-1500 obrotów wyje mi coś i wygląda na to że skrzynia, bo jak wciskam sprzęgło to przestaje :(.



Awatar użytkownika
hawii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob paź 31, 2009 19:47
Lokalizacja: olsztyn, kiel
Auto: Golf 7
Silnik: Clha
Kontakt:

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: hawii » pn maja 27, 2019 20:53

O widzisz czyli jest mozliwe jednak ze to roznicowy moze byc co do skrzyni to umnie jest akurat cisza i zero objawow ze strony skrzyni dlatego poradzono mi jezdzic i obserwowac co sie dzieje



szach111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 12, 2017 08:54

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: szach111 » wt maja 28, 2019 11:20

Podobno jest na to coś ala notatka serwisowa w volkswagenie zrobiona, aby serwisy mogły łatwiej zdiagnozować problem.



Awatar użytkownika
hawii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob paź 31, 2009 19:47
Lokalizacja: olsztyn, kiel
Auto: Golf 7
Silnik: Clha
Kontakt:

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: hawii » wt maja 28, 2019 21:15

Jak bylem ostatnio w vw na akcji przywilawczej wgranie nowego softu hamulca recznego pytalem o mij problem to zdiagnozowanie kosztuje cos ponad 200zl wiec poki co odpuscilem to sobie ale dobrze wiedziec ze cos jednak wiedza na ten temat moze w niemczech podjade zapytam cos w tej sprawie



szach111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 12, 2017 08:54

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: szach111 » pn lip 15, 2019 14:58

Dowiedziałem się że może być to poduszka skrzyni biegów. Czasami wystarczy ją podobno przestawić.



Awatar użytkownika
hawii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob paź 31, 2009 19:47
Lokalizacja: olsztyn, kiel
Auto: Golf 7
Silnik: Clha
Kontakt:

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: hawii » czw lip 18, 2019 08:31

Tak ta poduszka tez mi chodzi po glowie, zrobilem 15tys km i nic sie nie zmienilo z tym odglosem niewzroslo nic wsumie to juz sie przyzwyczailem bede w kraju to zajade zeby rzeczywiscie ustawic ta poduszke :pub:



firemantom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw sie 28, 2008 00:33
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: firemantom » czw lip 18, 2019 09:45

Kliknij później czy faktycznie to ta poducha. Trzymam kciuki żeby faktycznie to było to a nie różnicówka. :pub:



Awatar użytkownika
hawii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob paź 31, 2009 19:47
Lokalizacja: olsztyn, kiel
Auto: Golf 7
Silnik: Clha
Kontakt:

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: hawii » sob sie 10, 2019 12:46

I problem rozwiazany wreszcie jednak to poduszka skrzyni na oko okej ale po wymontowaniu jej jednak niedomagala wstawiona juz nowa i zero jakich kolwiek efektow dzwi3kowych silnikiem tez mniej buja przy odpalaniu i gaszeniu podobno te poduchy maja jakas wade fabryczna z poczatku lat produkcji a juz mnie straszyli mechanicy ze skrzynia do zrzucenia :pub:



firemantom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw sie 28, 2008 00:33
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: firemantom » ndz sie 11, 2019 08:48

No i super:) Pisałem od początku że może to być poducha:) i cieszę się że faktycznie to tylko to. Przy wymianie rozrządu każę zerknąć u siebie. Z tym że ja mam benzynę. Jaki koszt poduszki z wymianą jeśli mogę spytać?



Awatar użytkownika
hawii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob paź 31, 2009 19:47
Lokalizacja: olsztyn, kiel
Auto: Golf 7
Silnik: Clha
Kontakt:

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: hawii » pt sie 16, 2019 22:45

Poduszka 307pln oryginal wymiana i ogolnie sprawdzenie co to moze byc 200pln wyszla :popcorn:



firemantom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw sie 28, 2008 00:33
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Brzeczenie, żęrzenie przy skrecaniu w lewo

Post autor: firemantom » wt paź 01, 2019 09:42

Temat poduszki skrzyni biegów ogranięty:) Ale co najśmieszniejsze na forum Octavii znalazłem info, że wcale nie trzeba wymieniać poduszki bo ona sama w sobie jest ok. Facet z serwisu Skody pisał, że wystarczy poluzować dwie śruby i delikatnie przesunąć skrzynię w stronę pasa przedniego. Tak też zrobiłem i ... cisza!!! :okej: Zero szurania i chrobotania przy skręcie w lewo i jeździe w lewo na rondzie. W każdym razie u mnie pomogło. :chytry:
Może się komuś przyda: odłączyć akumulator, odkręcić podstawę akumulatora i mamy na wierzchu dwie śruby mocujące poduszkę do skrzyni. Poluzować obie i pociągnąć delikatnie skrzynię w stronę przodu auta. I tyle:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości