[mk6] Piszczą klocki

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bonczek87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn cze 26, 2017 13:00

[mk6] Piszczą klocki

Post autor: bonczek87 » czw maja 31, 2018 12:02

Witam
w listopadzie zeszłego roku dawałem do serwisu auto na wymianę tarcz i klocków, wymienili podobno na Bosch, tzn klocki widzę a tarcze to nie widzę firmy ale teraz po przejechaniu ponad 5tys. km hamulce piszczą, byłem u nich "coś" przeczyścili ale nic to nie dało bo dalej klocki piszczą, sądzicie że to wina tarcz czy klocków? Sam nie jestem za Boschem bo słyszałem różne opinie ale nigdy w poprzednich autach nie zakładałem tej firmy a teraz mi wcisnęli i już wiem że nigdy więcej Boscha nie chce.. Tylko dziwna sprawa bo piszczy podczas hamowania ale nie od razu dopiero po kilkunastu hamowaniach tak jakby się tarcze czy klocki rozgrzały i też piszczą jak hamuje delikatnie a jak wcisnę mocniej to przestają piszczeć.. Co o tym sądzicie?


AUDI A4 B5 1.8T -->VW GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk6] Re: Piszczą klocki

Post autor: marcin7x5 » pn cze 04, 2018 21:19

Klocki Bosch lubiá wręcz gwizdać przy delikatnym hamowaniu. Ja swoje reklamowałam i zwrócili mi 90% kasy. Tarcze też mam Boscha ale po sparowaniu z innymi klockami jest ok.



Awatar użytkownika
Kamil0291
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob gru 15, 2012 11:13
Lokalizacja: Brzesko

[mk6] Re: Piszczą klocki

Post autor: Kamil0291 » pt cze 29, 2018 10:55

Zamontowalem tarcze + klocki ate, gdy sie rozgrzeja pisza ale przy delikatnym nacisnieciu. Dzieje sie tak poniewaz niektore klocki maja wiekszy sklad zelaza co powoduje wibracje klocka i pisk. Nie jest to absolutnie usterka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk6 (2008 - 2013)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość