Golf 4 1.6 8v 1998 r. - stukanie podczas jazdy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ukszu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 11, 2020 08:29

Golf 4 1.6 8v 1998 r. - stukanie podczas jazdy.

Post autor: ukszu » pt wrz 11, 2020 08:55

Mam problem z "czwórką" małżonki. Otóż podczas jazdy na każdym biegu (najbardziej na 3, 4 i 5) słychać rytmiczne stukanie, a raczej walenie - porównałbym to do młota pneumatycznego, lub mechanicznego młota kowalskiego. Serio. Oczywiście nie jest takie głośne, ale wyraźnie słyszalne - raczej po stronie kierowcy, ale nie dam głowy. Wali w rytm pracy silnika, przy przyspieszaniu pod górę tłucze nieco głośniej, bardziej zdecydowanie, przy hamowaniu silnikiem też tłucze. Natomiast po naciśnięciu sprzęgła cisza, na luzie cisza, na postoju np. na światłach cisza. Przy skręcaniu wali tak samo jak przy jeździe na wprost. Przy powolnym wciskaniu sprzęgła czuć na pedale delikatne drgania. Aha! Przy przyspieszaniu trzęsie budą, jest to szczególnie odczuwalne przy większym obciążeniu, np. pod górkę.

Nie wiem kiedy i jak to się zaczęło, bo to nie mój samochód, a żona jak to żona - na pewne rzeczy nie zwraca uwagi.

Mam wrażenie że to jakiś element, który się obraca, ale to moje przypuszczenie, a zaznaczam że z mechaniką niewiele mam wspólnego, więc to może być totalna bzdura :grin:

Może ktoś miał podobny problem? Mechanik obstawia skrzynię i nieszczęsne nity, ale z tego co się orientuję w tym przypadku raczej dzwoni, nie wali. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Przeszukałem oczywiście forum, nie znalazłem pasującego wątku.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Golf 4 1.6 8v 1998 r. - stukanie podczas jazdy.

Post autor: wesol » pt wrz 11, 2020 10:23

Oddaj auto do mechanika. Skoda czasu twojego i naszego.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ukszu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 11, 2020 08:29

Re: Golf 4 1.6 8v 1998 r. - stukanie podczas jazdy.

Post autor: ukszu » pt wrz 11, 2020 11:56

Nie pisałem posta po to, żeby dostać instrukcję co i jak zrobić, zakładam że auto i tak skończy u mecha. Pytałem po to, żeby mieć świadomość co to może być, bo raz już go oddałem z opisanym problemem, to mi chcieli wymieniać skrzynię biegów i przeguby - łącznie z wewnętrznym. Także jeżeli ktoś coś, to proszę mimo wszystko o sugestię co to może być, żebym u mecha nie zostawił miliona monet :pub:



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Golf 4 1.6 8v 1998 r. - stukanie podczas jazdy.

Post autor: marcin7x5 » pt wrz 11, 2020 11:57

Skoro po odłączeniu napędu cichnie to będzie to raczej skrzynia biegów lub docisk. Bez wyjęcia nic nie znajdziesz raczej. Sprawdzić jeszcze możesz poduszki skrzyni biegów.



ukszu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 11, 2020 08:29

Re: Golf 4 1.6 8v 1998 r. - stukanie podczas jazdy.

Post autor: ukszu » pt wrz 11, 2020 12:00

marcin7x5 pisze:
pt wrz 11, 2020 11:57
Skoro po odłączeniu napędu cichnie to będzie to raczej skrzynia biegów lub docisk. Bez wyjęcia nic nie znajdziesz raczej. Sprawdzić jeszcze możesz poduszki skrzyni biegów.
Dzięki, to już jakiś trop :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości