Problem z zblokowaniem rozrządu.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Problem z zblokowaniem rozrządu.

Post autor: magiz19 » sob kwie 11, 2020 20:36

Panowie spotkał się ktoś z czymś takim jak na zdjęciu ? Znak na obudowie i kole się zgadza. Tylko za nic nie mogę włożyć tej blokady w koło żeby wałek zblokować. Przekręcam wałkiem góra/dół i nic. Nie ma szans tego bolca wsadzić do końca... Ten znak 1Z pokrywa się w ogóle z tą blokadą koła ? Silnik TDI ASZ 130KM

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz kwie 12, 2020 11:48 przez magiz19, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Problem z zblokowaniem rozrządu.

Post autor: wesol » sob kwie 11, 2020 21:47

Na kole walka nie ma żadnych znaków. Przekrec trochę to boleć wpadnie głębiej.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Re: Problem z zblokowaniem rozrządu.

Post autor: magiz19 » sob kwie 11, 2020 22:09

tzn nie na samym kole, tylko taka blaszka jest za nim. nie wiem jak dokładnie się to nazywa.

Obrazek



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Problem z zblokowaniem rozrządu.

Post autor: wesol » ndz kwie 12, 2020 06:59

To musisz podjąć decyzję co chcesz ustawić czy te obie blokady czyli doła na wale oraz ta górna w postaci pinu czy coś kombinujesz jeszcze innego. Zasada jest prosta. Ustawiasz dolne koło czyli wału tak by znak się zgadzał by można było żal żyć blokadę. Uwaga bo dwa obroty wałem to jeden wałka. Po tym usilujesz założyć pin blokujący. Tu jeśli się nie dało to znaczy że rozrząd źle ktoś założył. Luzujesz trzy śrubki bo i tak będziesz musiał. Wtedy masz możliwość zapisania pinu puki pasek jest jeszcze na kołach. Jeśli sciagniesz pasek wcześniej to przestawiając wałek też pin blokujący zapodasz. Tylko nie kręć wałkiem wkoło tylko trochę w lewo trochę w prawo bo tyle można bo się w pewnym momencie spotkają zawory z tłokiem.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Re: Problem z zblokowaniem rozrządu.

Post autor: magiz19 » ndz kwie 12, 2020 11:35

tylko jak to chodziło jak ktoś źle założył wcześniej ? pierwszy raz złożyłem na blokadę wału + ten bolec wszedł do połowy jak widać na zdjęciu, a nie do końca jak powinien. po złożeniu dwa obroty 360 stopni i wszystko było ok no to złożyłem wszystko do kupy. silnika nie dało się odpalić bo wyskoczył błąd "Czujnik pozycji wałka rozrządu CMP - przekroczony górny limit > niepewny wirnik, wyrównanie" po odpięciu czujnika silnik zagadał i chodził.



Araphaell
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 28, 2012 09:11

Re: Problem z zblokowaniem rozrządu.

Post autor: Araphaell » pn kwie 13, 2020 04:39

obawiam się że kolega zle zablokował gorne koło - poprawnie blokada wchodzi do samego końca czyli czarna główka dotyka koła.
tak jak kolega wczesniej napisał przed zluzowaniem napinacza trzeba ustawic blokade dolną korby (dolne) potem poluzować śruby kola pasowego (górne) i delikatnie ruszajac śrubą główną na górze (18) w lewo lub prawo wpasowac blokadę

Wysłane z mojego STK-LX1 przy użyciu Tapatalka





magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Re: Problem z zblokowaniem rozrządu.

Post autor: magiz19 » wt kwie 14, 2020 14:00

Problem rozwiązany. Okazała sie winna blokada z allegro. wsadziłem wiertło chyba 5mm i ładnie weszło w głowice. znak 4Z też się pokrywał.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości