Pękająca linka sprzęgła

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rembi94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 11, 2020 23:25
Auto: VW Golf mk3 1.9td
Silnik: AAZ

Pękająca linka sprzęgła

Post autor: rembi94 » pt gru 11, 2020 23:28

Dzień dobry,

Panowie i Panie, mam problem z Golfem 3 - silnik 1.9td AAZ, 3-drzwiowy hatchback z 94 roku.

Przez ostatnie 2000km strzeliły mi 3 linki sprzęgła, każda w tym samym miejscu zaznaczonym na jednym ze zdjęć - przy pedale.

Chciałbym zapytać, w którym miejscu powinna znajdować się linka? W miejscu numer 1 czy 2 zaznaczonym na zdjęciu? Linka jaką w tej chwili kupiłem to Adriauto 55.0169. Czy ten zaczep powinien być założony razem z blaszką na pedał? Jedną z linek wymieniałem samodzielnie i nie udało mi się wcisnąć jej na miejsce z blaszką, włożyłem sam zaczep (w miejsce numer 1). Blaszka latała luźno, to mogło spowodować tak szybkie uszkodzenie? Jest może jakaś instrukcja, punkt po punkcie jak poprawnie ją zamontować?

Czym może być spowodowane, że linka cały czas strzela w tym samym miejscu? Nie będę Sherlockiem, jeżeli napiszę że to raczej nie jest przypadek.. 😃

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź, miłego weekendu!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Pękająca linka sprzęgła

Post autor: grg474 » ndz gru 13, 2020 17:28

linka najczęściej pęka jak kończy się docisk - za duża siła jest potrzebna do wychylenia łopatek docisku sprzęgła


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości