[mkIII] luzy wybieraka skrzyni

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sunreal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz lis 08, 2015 12:27
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie

[mkIII] luzy wybieraka skrzyni

Post autor: sunreal » pt gru 21, 2018 18:26

Witam, problem jest następujący. Od pewnego czasu, podczas pracy silnika na biegu jałowym, słychać wydobywające się z przedniej części auta grzechotanie. W momencie wbicia jakiegokolwiek biegu, bądź nawet poruszenia delikatnie wybierakiem w którąkolwiek stronę dźwięk ustaje. Podejrzewam, że zrobiły się gdzieś jakieś luzy i jakieś części o siebie uderzają, a konkretnie przypuszczam, że wpływ na to ma część widoczna na zdjęciu. Chodzi o ten biały (to od smaru białego) w kształcie zakrzywionego pręta, element, wchodzący bezpośrednio do skrzyni, odpowiadający za wybór przełożeń. Próbowałem smarować to cudo i sprawdziłem dokręcenia śrub i wszystko wydaje się być ok. Biegi wchodzą lekko, bez kłopotu. Jak można skasować ten luz (o ile to jest przyczyną), bądź co mogę jeszcze zrobić , aby jakoś pozbyć się tego dźwięku? Może ten element się po prostu wyrobił? Z góry mówię, że włączenie głośniej radia to słaba opcja. ;D Pacjent to Golf III 1.9 TDI `96, hatchback. Proszę o jakieś sugestie. :)


Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość