Golf MK2 (cordoba/MK3) - swap 1.8t z Audi TT

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

timonxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn kwie 14, 2014 09:31

Golf MK2 (cordoba/MK3) - swap 1.8t z Audi TT

Post autor: timonxxx » wt sty 18, 2022 23:09

Witam.

Golf mk2 z obecnie silnikiem 1.6 aft z seata cordoby 99 (mk1) wraz z całym zwieszeniem, przekładnią, sankami i hamulcami przód. Tył belka golf mk3 z bebnami.

Mam całą TT (AJQ) na przerzutkę. Po za tematami które wygooglowałem i wyszukałem to pozostają mi takie pytania:

- Skrzynia podobno podchodzi po przerzuceniu przegubów z TT (108mm) na półośki od golfa (mk3/cordoba - 100mm)?
- Jak mają się zwrotnice pod zaciski hamulcowe z TT przód? Widziałem że montują adaptery/dystanse pod zacisk ale nie mam zielonego pojęcia skąd takie coś dorwać (mało info o swapach mk3-mk4).
- Chcąc przejść na rozstaw 5 śrub czyli montując piastę z TTki łożysko jakie zostaje?
- Czy maglownica z TT podejdzie?
- Przerzucał ktoś cały ABS z ASR?
- Dolot do intercoolera leci wzdłuż podłużnicy. Czy ktoś kto przekładał w komplecie (wszyscy walą górą i centralny IC)? Wstępnie chciałbym zostać przy fmicu najlepiej tą samą drogą.
- Pompa paliwa. Obecnia z 1.3NZ daje podobno 3 bary (nie sprawdzałem - 1.6AFT tyle niby wymaga). Co do 1.8t to jedne katalogi podają 4 a drugie 3. Ile tak właściwie powinno być? Jak ze swapem pompy?

Wszystkie dobre rady mile widziane i z góry dzięki. Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości