[mk1] 1.9 TDI - buczenie/huczenie podczas jazdy na 4 i 5 biegu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Viator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lut 08, 2018 08:52

[mk1] 1.9 TDI - buczenie/huczenie podczas jazdy na 4 i 5 biegu

Post autor: Viator » śr lip 11, 2018 12:29

Cześć!
Zwracam się do Was z prośbą o poradę, co może być przyczyną buczenia/huczenia podczas jazdy Caddym mk1 1.9 tdi na 4 oraz 5 biegu.
Hałas występuje wyłącznie podczas jazdy ze stałą prędkością pomiędzy 70 a 100 km/h, gdy tylko lekko naciskam podał przyspieszenia (utrzymując prędkość).
Dodam, że momentami hałas ma wysokie natężenie oraz czuć lekkie drgania samochodu - tak jakby coś ocierało. Jednak gdyby to było tarcie, to chyba występowałoby cały czas?

Rzecz w tym, że wciśniecie sprzęgła powoduje, że huczenie ustaje. Podczas jazdy na luzie także ustaje. Podobnie podczas przyspieszania oraz hamowania silnikiem.
Niestety na stacji diagnostycznej nie udało się znaleźć przyczyny... Dlatego proszę Was o pomysły, co mógłbym sprawdzić.



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

[mk1] Re: 1.9 TDI - buczenie/huczenie podczas jazdy na 4 i 5 biegu

Post autor: władek111 » śr lip 11, 2018 13:23

Wygląda na któreś łożysko w skrzyni biegów bo huczy tylko pod obciążeniem. Musisz sprawdzić czy jest olej w skrzyni



Viator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lut 08, 2018 08:52

[mk1] Re: 1.9 TDI - buczenie/huczenie podczas jazdy na 4 i 5 biegu

Post autor: Viator » śr lip 11, 2018 13:45

Dziękuję za podpowiedź.
Tak właśnie mi się wydawało, ale zastanawiało mnie dlaczego przy mocniejszym wciśnięciu gazu i przy większych prędkościach nie buczy...
Olej w skrzyni sprawdzę, ale muszę się uporać z korkiem, bo zapieczony jest niemiłosiernie.

Jeżeli poziom będzie w porządku, ewentualnie po dolewce hałas nie ustąpi, to rozumiem, że czeka mnie wymiana skrzyni?



Viator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lut 08, 2018 08:52

[mk1] Re: 1.9 TDI - buczenie/huczenie podczas jazdy na 4 i 5 biegu

Post autor: Viator » pt sie 17, 2018 10:14

Dopiero wczoraj udało mi się zająć autem. Wymieniłem olej w skrzyni biegów - poziom był nieco poniżej minimum i obecnie biegi wchodzą lepiej, wręcz całkiem nieźle. Niestety opisane przeze mnie buczenie nadal występuje.
Jeśli były by uszkodzone łożyska w skrzyni, to hałas powinien być słyszalny cały czas? Hałasuje w zasadzie wtedy gdy delikatnie dotykam pedał przyspieszenia. Przy mocnym wciśnięciu lub odpuszczeniu mija...



marzyciel33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 18:20
Lokalizacja: Warszawa

[mk1] Re: 1.9 TDI - buczenie/huczenie podczas jazdy na 4 i 5 biegu

Post autor: marzyciel33 » sob lip 27, 2019 10:11

To ten dźwięk dobiega konkretnie z wnętrza skrzyni? Czy spod silnika?
Przyczyn takiego stanu rzeczy może być co najmniej kilka. Dobry mechanik, zaraz by wysłuchał o co może chodzić.
Opcjonalnie mozna wjechać na stację kontroli pojazdów.
A może wystarczy po prostu wymienic olej w skrzynii biegów.
Dobrej klasy okej do skrzyni to np Motul. Jego charakterystyka jest tutaj dostępna - zobacz link.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk1 (1974 - 1983)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość