[INNY] superb, passat, brak poziomowania ksenon lewa lampa- rozwiązanie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golf3f
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw paź 05, 2017 13:12

[INNY] superb, passat, brak poziomowania ksenon lewa lampa- rozwiązanie

Post autor: golf3f » czw gru 02, 2021 12:23

Witam w Superb 1 (podejrzewam że passat b5 podobnie) po wymianie czujnika poziomowania lewy przód, nie można przeprowadzić adaptacji w VCDS. Komputer już nie pokazuje błędu lewego(przedniego) czujnika, ale nadal od razu po wykasowaniu jest Błąd 01539 - reflektory nie ustawione. Basic settings 2 nie przeprowadzone.

Lewa lampa przed wymianą czujnika była i jest nadal na maksa opuszczona natomiast prawa jest ok. Ręczna regulacja wysokości lampy wydaje się że nie podnosi. Obecnie przy każdym odpaleniu auta słychać jak próbuje ustawić lampy. Co jeszcze można sprawdzić?

edit. Witam, rozwiązałem problem, na zagranicznych forach znalazłem że błąd może powodować tylny czujnik poziomowania, lub jak ktoś ma obniżone zawieszenie też może być błąd 01539. Otóż w procedurze adaptacji jest coś co nie zostało ujęte!. Wartości czujników poziomowania muszą być w zakresie od 2-3V. Nie ma tego w żadnej procedurze adaptacji. :grrr: :banghead:
W VCDS można zobaczyć wartości tych czujników, w moim przypadku ramię trzymające tylny czujnik z niewiadomych przyczyn lub nieumiejętnych prac, było wygięte. Przez czujnik miał wartość 1,5V. Gdy zacząłem go podginać(podwyższać) wartość w VCDS wzrastała do 2v, następnie ok. 2,5v. Po tym bez problemu światła się ustawiły i komunikat reflektory nie ustawione zniknął :-) Nie wiem czy wartość 2,5 jest właściwa, tak samo czy są dobrze ustawione, gdyż nie ma plastikowych regulacji lamp trzeba wetknąć ten metalowy bolec wtedy światło opada lub podwyższa. Reasumując procedura się powiedzie jeśli czujniki są w zakresie wtedy się ustawiają, gdy są poza nie ma możliwości ustawienia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości